Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 15:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Zgrywanie filmów VHS na PC-ta - jaki sprzęt? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Zgrywanie filmów VHS na PC-ta - jaki sprzęt?
Witam,
Mam sporą kolekcję filmów VHS i chciałbym je zgrać na dysk i przerobić je na divXa. Interesuje mnie tylko zewnętrzny przetwornik analogowo-cyfrowy. Jaki sprzęt możecie mi polecić? Nie chciałbym pakować kasy, nawet niedużej, w coś co gubi klatki, ma kłopoty z synchronizacją dźwięku itd... Wole dołożyć co nieco i kupić w miare dobry sprzęt. Słyszałem pozytywne opinie o karcie wideo ADAPTEC VideOh! DVD Converter Jesli ktoś ją posiada to prosze o opinie... Może warto dorzucić troche kasy i nabyć coś lepszego? Czy duża różnica w wydajności i jakości jest pomiędzy tego typu sprzętem na USB2.0 a FireWire?
Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

wtorek, 4 stycznia 2005, 12:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Canopus ADVC-50 lub 55 /jesli nie chcesz zgrywać z powrotem na VHS/ lub ADVC-100. Więcej http://www.canopus.com.pl/ :P

wtorek, 4 stycznia 2005, 12:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Canopus troche za dużo kosztuje... W sumie myślałem o czymś za +- 500zł.
Może ma ktoś tego ADAPTECa i napisze jak sie sprawuje? :roll:

środa, 5 stycznia 2005, 11:36
Stały bywalec
Stały bywalec

tu masz opis: http://www.frazpc.pl/artykuly/228/Adaptec/VIDEOh/CD/DVD
Opinie są pozytywne. Raczej bym sie skusił....

środa, 5 stycznia 2005, 14:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja tam z żadnymi wynalazkami działającymi poprzez USB bym nie ryzykował /jeśli komuś zależy na jakości/. Ale jak ktos lubi to proszę tu sa jeszcze tańsze: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38496408 , http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37928489. Tylko zauważyłem że część z tych co "toto" kupiła szybko stara się je sprzedać tracąc nieco na kasie. Ale to tylko moje skromne zdanie :lol: , na pewno zaraz pojawią się oponenci 8)

środa, 5 stycznia 2005, 17:27
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie mialem doczynienia z urzadzeniami video pod USB, ale niekoniecznie Mietek ten Adaptec musi miec słabą jakosc jak te grabbery co linki podałes.
Zasadniczą roznicą jest uzyty procesor i to w dodatku o sprzetowej kompresji. W "tamtych" urzadzeniach kompresji dokonuje procesor (min 1.8 ghz). Dlatego bym zaryzykował zzakup.

środa, 5 stycznia 2005, 21:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wszystko się zgadza. Dla jednego film zgrany poprzez kartę TV jest szczytem jakości, dla innego kompletna pomyłką. Wszystko zależy od tego co się chce osiagnąć jako efekt finalny i jaką kasą się dysponuje. :? Natomiast co do USB to nikt mnie nie przekona że jest lepsze od fire wire do transmisji materiału z kamery do kompa. Zresztą nie jestem odosobniony w tym pogladzie. :D

czwartek, 6 stycznia 2005, 23:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zgadzam się z Kolegą Mietkiem.
USB nie jest do zgrywania matriału cyfrowego w pełnej jakości DV.
Zapraszam do lektury :
http://www.swiatobrazu.pl/index.php?s=467
szczególnie strona 3, tabela.
Pozdrawiam.

czwartek, 6 stycznia 2005, 23:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano niedziela, 7 września 2008, 23:22 przez zakręcony, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 7 stycznia 2005, 07:15
Stały bywalec
Stały bywalec

"Natomiast co do USB to nikt mnie nie przekona że jest lepsze od fire wire do transmisji materiału z kamery do kompa. "

Mietek, nikt nie chce Cie przekonywac ze jest lepsze, bron Boze! Moze faktycznie jakosc z tego konwertera bedzie zadowalac zainteresowanego. O tunerze TV nic nie mowmy:) mialem kiedys na bt878 i jakosc dramat.

"USB nie jest do zgrywania matriału cyfrowego w pełnej jakości DV."
Zgadza się Maryś, ale kto tu mowi ze to ma byc zgrane do DV? Hę?
Zgra tu sobie gotowy film od razu do mpg, wykona autoring lub przekonwertuje do divxa.

Ja bym kupił ten konwerter mpg na miejscu kolegi weles, lecz akurat mam z czego zgrywac (przez rage 128 vivo do mpg i jaosc jest zajebista:)

pozdrawiam

piątek, 7 stycznia 2005, 13:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Maeco czyli zgrywasz VHS za pośrednictwem zwykłej karty graficznej VIVO z bardzo dobrą jakością? Możesz mi podać jej firme i model? Będe wdzięczny...

piątek, 7 stycznia 2005, 20:29
Stały bywalec
Stały bywalec

ATI VIVO. Obojetnie ktory - wszystkie maja ten sam chip video Rage Theater.

piątek, 7 stycznia 2005, 21:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
w takim razie do czego służy przystawka Dazzle DVC 150 ?
Owszem sygnał analogowy wprowadza się do PC przez USB 2.0
ale może on być już w formacie np.AVI

Osobiście tego nie robiłem i mam pytanie co tym sądzić.

środa, 26 stycznia 2005, 12:17
Bywalec
Bywalec

A ja używam do tego po prostu kamery digital8 Sony DCR-TR8100E z odblokowanym wejściem. Magnetowid analogowy VHS lub SVHS podłącza się do wyjść analogowych kamery Cinch`ami i/lub s-video. Kamera jest podłączona przez FireWire i materiał zgrywa się do pliku .avi w DV. Zapewniam, że jakośc obrazu i dźwięku jest idealna. Nie ma problemu z gubieniem klatek, częstotliwością dźwięku itp. bo komputer "myśli" że materiał jest zgrywany z kamery cyfrowej. Taką kamerę można kupić w Allegro juz za 800 zł a masz 2 w jednym! Pozdrawiam!

środa, 26 stycznia 2005, 13:50
Nowy
Nowy

Ja posiadam Adapteca VideOH! DVD. Jakość zgranego materiału jest bradzo dobra. Doskonale nadaje się do przegrywania materiału z VHSu na DVD. Nie ma żadnych różnic pomiędzy oboma nagraniami. Jakość materiału z TV również jest bardzo dobra.

Nie mogę zgodzić się z przedmówcami mówiącymi o tym że na USB nie może być dobrego konwertera. Otóż VideOH! DVD konwertuje wszystko w locie i przetwarza do mepg2 lub mpeg1 (zależy co się wybierze) i przesyła przez USB już wpełni skonwertowany materiał (oczywiście w locie). Może się to wydać dziwne, ale VideOH! DVD działa również na USB 1.1 bez straty jakości (sprawdzone).

środa, 26 stycznia 2005, 14:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]