Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 12:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 pytanko dla cierpliwego profesjonalisty 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post pytanko dla cierpliwego profesjonalisty
Witam!zamierzam kupic kamerke panasonica z wyjsciem DV!przeczytałem prawie cale forum i zgłypiałem!chciałbym zgrywać materiał z kamery cyfrowej na komputer!(Posiadam karte graf.z wyjsciem TV)Czy musze zakupic kontroler?jesali tak to jaki? :?: Jak mogę w prosty sposób podłożyc muzyke do nagranego filmu?(Nie mam wideoodtwarzacza z audio dubbingiem!) POMOCY :oops:

piątek, 29 listopada 2002, 00:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Do kamery cyfrowej należy dokupić Kontroler FireWire, zwany także
IEEE 1394 oraz kabel FW 4-6. Aha, musisz posiadać W98SE lub wyzsze, oraz duuuży HDD. Twoja karta graficzna będzie tylko wyświetlać obraz (jak dotychczas) lub możesz za jej pomocą zgrać potem film z komputera na VHS. Co do muzyki, to nie wiem.

piątek, 29 listopada 2002, 10:36
Bywalec
Bywalec

Najlepiej jeżeli kupisz kamerę cyfrową z wejściem i wyjściem cyfrowym (DV In/Out nazywane też i.Link). Tańsze modele kamer mają przeważnie wejście cyfrowe zablokowane ale można je w większości przypadków odblokować samodzielnie (w internecie znajdziesz strony jak to zrobić) Do zgrywania materiału z kamery cyfrowej na komputer potrzebna jest karta FireWire (zwana także IEEE 1394) Kartę taką można kupić już w cenie
ok. 100 zł. Karta pozwoli zgrać Tobie film z kamery cyfrowej na komputer bez utraty jakości. Następnie za pomocą odpowiedniego oprogramowania możesz dokonać montażu filmu. Do filmu możesz dodać własna muzykę (z płyt CD, plików mp3 itd), dźwięki, dowolnie skracać i zmieniać kolejność scen, nałożyć napisy i przejscia pomiędzy scenami itd. itp. Po zmontowaniu filmu możesz zgrać go z powrotem na kamerę (potrzebne odblokowane wejście cyfrowe). Za pomocą kamery można taki film zgrać później na magnetowid. Film można zgrać na magnetowid także bezpośrednio z komputera ale potrzebna jest do tego karta z wyjściem analogowym. Można też oczywiście zapisać gotowy film do pliku i nagrać go na CD czy DVD (oczywiście jeżeli masz odpowiednią nagrywarkę).
Prostsze (dla początkujących) oprogramowanie do obróbki filmów to np. Pinnacle Studio 8, Ulead Video Studio 6, MGI VideoWave III. Za pomocą każdego z tych programów wykonasz każdą z czynności które opisałem wcześniej. Dla zaawansowanych lepsze są programy Pinnacle Edition, Adobe Premiere lub Ulead Media Studio Pro.

piątek, 29 listopada 2002, 10:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DZIEKUJE
Dziekuje wszystkim uzytkownikom internetu za udzielenie odpowiedzi!Zakupilem kamere cyfrowa nv-ds 29 panasonik i jestem zniej bardzo zadowolony!DZIEKUJE ZA WYCZERPUJACE ODPOWIEDZI

poniedziałek, 2 grudnia 2002, 23:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]