Teraz jest wtorek, 18 września 2018, 21:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Winfast TV 2000 XP Expert i falowanie obrazu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Winfast TV 2000 XP Expert i falowanie obrazu
Witam forumowiczów.
Otóż zakupiłem kartę jak w tytule. Wszystko się zainstalowało poprawnie: sterowniki, oprogramowanie, bez zgrzytów i problemów. Karta radzi sobie z każdą dostępną rozdzielczością, przy każdej głębi wyświetlając płynny obraz, tak jak oczekiwałem.
Jest jednak małe "ale". Mianowicie zauważyłem, że przy odbiorze TV z tunera znajdującego się na karcie krawędzie "falują" (screen). Nie pomogła reinstalka systemu, zmiana sterowników, karty graficznej, czy oprogramowania przechwytujacego obraz. Czy to AVI_IO, czy VirtualDub, czy też Winfast PVR (ostatni otrzymałem wraz z kartą) obraz z tunera zachowuje się tak samo - krawędzie "falują" (przy kontrastowych obiektach) i to stanowi poważny minus karty. Co się okazało, to na innych wejściach (S-Video oraz jakiś "cvb" - wejście composite) wszystko wygląda cacy. Brak jakichkolwiek zniekształceń, czy wspomnianego "falowania". Czy więc to wadliwy tuner?
W tym programie PVR można wybrać pomiędzy jakościami obrazu: normal quality, good quality, optimal quality. Co ciekawe między "zwykłą" a "dobrą" nie ma widocznej różnicy za to na "optymalnej jakości" jest znaczna poprawa obrazu; czyżby jakość obrazu była zależna od mocy obliczeniowej kompa? Dzisiaj po południu wepne ten tuner do swojego kompa i zobacze... Sygnał TV mam z kablówki a komputer uziemiony czy nie, poprawa nie następuje :(
Jeszcze jedno mi się rzuciło na uszy. Ten tuner ma obsługę radia na paśmie FM no i jest ciekawa sprawa, bo dźwięk jest jak ze "śmietnika". Taki stłumiony, zdeczka zniekształcony, i wogóle metaliczny...

Jestem troszkę podłamany, bo miał to być prezent dla ojca, by w końcu zniknęły z jego wideoteki kasety VHS zastąpione przez płyty DVD, a tutaj takie szopki.

Konfiguracja kompa: Celeron 667, Abit BE6-II, 320MB SDRAM, gf2mx400, karta muzyczna coś na ISA z epoki P133MHz, XP z SP2. Reszta imho nie istotna.

Jestem w kropce i będe wdzięczny za każdą propozycje rozwiązania problemu...

wtorek, 18 stycznia 2005, 12:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Problem rozwiązany - Za mała moc przerobowa kompa?

Na P4 2.4GHz (mój komp) użycie procesora na optymalnej jakości nie wzrastało powyżej 25% przy dynamicznym obrazie. Jednak należy wziąść pod uwagę to, że w stosunku do "staruszka" ogólna wydajność podzespołów takich jak pamięć, procesor, przepustowość jest znacznie wyższa i lepiej wszystko "chodzi". Otóż na celku użycie procesora tylko przy jakości "optimal" oscylowało na 90-100%, przy pozostałych jakościach wahało się 20-35%.

Dziękuje wszystkim zainteresowanym i pozdrawiam fanatyków cyfrowego wideo :)

wtorek, 18 stycznia 2005, 21:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]