Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 06:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 MATROX MISTIQUE 220 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post MATROX MISTIQUE 220
MAM MOŻLIWOŚĆ KUPIENIA TAKIEJ KARTY I MAM KILKA PYTAŃ DO OSÓB ZORIENTOWANYCH W TEJ KWESTJI. ZAMIERZAM UŻYWAĆ JEJ TYLKO I WYŁĄCZNIE DO ZGRYWANIA MATERIAŁU WIDEO Z KAMERY ANALOGOWEJ I EWENTUALNIE KORZYSTAĆ Z JEJ WYJŚCIA WIDEO.
1-CO MOŻECIE O NIEJ POWIEDZIEĆ ?
2-W KOMPLECIE Z NIĄ MIAŁEM TYLKO STEROWNIKI I NARAZIE DZIAŁA JAK ZWYKŁA KARTA GRAFIKI ,JAKIEGO UŻYC OPROGRAMOWANIA ABY UAKTYWNIĆ WEJŚCIA I WYJŚCIA WIDEO ABYM MIAŁ MOŻLIWOŚĆ ZGRANIA MATERIAU FILMOWEGO NA DYSK TWARDY?
3-W KOMPIE MAM JUŻ LECIWĄ ALE ZDECYDOWANIE LEPSZĄ KARTE GRAFIKI OD TEGO MATROXA BO MAM ATI 128 PRO , CO ZROBIĆ ABY KORZYSTAĆ NADAL Z ATI JAKO KARTY GRAFICZNEJ A Z MATROXA TYLKO DO ZGRYWANIA MATERIAŁU ?

PROSZĘ O JAKIEKOLWIEK WSKAZÓWKI GDYŻ W TEJ DZIEDZINIE JESTEM POCZĄTKUJĄCY I JESZCZE NIEWIELE WIEM NA TEN TEMAT.

czwartek, 5 grudnia 2002, 14:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Matrox
Cóż - jest to dosyć "leciwa" karta. Dobra - ale kilka lat temu. Osobiście nigdy nie zgrywałem materiału przez kartę graficzną, więc nie do końca jestem pewien jakiego typu drivery sa akurat potrzebne dla tej karty. Osobiście uważam, że te sterowniki jakie masz do niej (przypuszczam że oryginalne) powinny wystarczyć. Zobacz w Panelu sterowania/System/Menedżer urządzeń/Kontrolery wideo,dźwięku i gier czy zainstalowało się tam coś w rodzaju "urządzenie przychwytujące wideo" albo jakiś inny grabber. Myślę że tam właśnie coś takiego (oprócz karty muz.) powinieneś zobaczyć.
No a żeby cos zgrać potrzebujesz oczywiście programu. VirtualDub - polecam. Freeware - ściąnij z internetu.
W nim masz coś takiego jak File/Capture AVI. Jeśli nie masz zainstalowanych właściwych driverów do przehwytywania, to od razu pokaże Ci okienko, że nic z tego. Jeśli masz - to je znajdzie. I będziesz mógł zacząć "zabawę". W każdym razie zerknij jeszcze na strony Matroxa i sprawdź co mają z nowszych sterowników.
Co do wyjścia TV. Jesli w Zaawansowanych ustawieniach ekranu nie masz możliwości przełączania między CRt a TV Out, to coś nie tak ze sterownikami.
Co do dwóch kart graficznych w jednym PC to się nie wypowiadam, bo nie wiem jak one będą ze sobą rozmawiać. Ale zaraz - Ati jest na AGP. Z tego co wiem Mystique też. Więc jak to ma działać???? Chyba że jedna z nich jest na PCI...
Jesli chodzi o Ati - lubie te karty bo sam mam Ati 128 z TV Outem. Chwale ją sobie za dekodowanie DVD i bardzo dobrej jakości wyjścia TV.
Nie wiem ile planujesz przeznaczyć na kartę, ale wiele bym za tego Matroxa nie dał. Szczerze? Nie kupiłbym jej, Choc to zalezy od kasy. Jeśli chcesz sie pobawić, nie masz zbyt wiele funduszy a gość za kartę chce "co łaska", to spróbuj nagrać cokolwiek, puścić to na TV Out itd. Jeśli uznasz że to cos Tobie daje, to wejdź w to. Jesli będziesz miał problemy - daj sobie spokój. Sam zrzucam analogowy materiał przez kartę telewizyjną wartą teraz jakieś 150-200PLN i chodzi OK. Chwalę to sobie, bo jakość jest OK, choć trzeba mieć dobry procek, aby kompresować w locie to co zrzucasz... No i karta TV jest dosyć uniwersalna (telewizja, teletext, wejścia S-video i Composite).

A można sie spytać ile ktoś chce za tego Mystiqa?

Jeszcze jedna rada. Jesli juz chcesz wymieniać kartę grafiki, to polecam jakiegoś Radeona z TV In i TV Out. Co prawda jest to koszt jkichś 400-500 PLN za Radeona 9000 ale myślę że warto. Albo zostań przy Ati i dokup z drugiej ręki kartę TV. Bedziesz miał telewizję i wejście Composite i S-Video w jednym.

Pozdrawiam

Jakies pytania? em_es@poczta.onet.pl

czwartek, 5 grudnia 2002, 15:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]