Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 03:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jak ustawić jakość?? z analoga?? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jak ustawić jakość?? z analoga??
Cześć mam kamere sony CCD-TRV78E pal
karte wideo pinnacle av/dv studio 9 kompa chyba dobrego athlon64 itd..

Chce pozgrywać filmy z kaset (nektore normalne niektóre hi8)na DVD jaka jakość ustawić mpeg czy avi ?? i dalej te wstkie parametry zeby miało to najlepszą jakość moze inny program?? bo na ekranie tv obraz jest nie raz troche kiepski to zapewne wina kamery ale czy da sie t o jakoś poprawić albo przynajmniej bardziej nie zwalic

narazie zgrywłem do mpeg ustawienia niestandardowe i na 8200 szybkość wydaje mi sie ze najlepiej jak moze ale moze jestem w grubym błędzie

z góry dziekuje

I dziekuje tym wszystkim którzy juz odpowiadali na moje pytania (niekiedy pewnie głupie)

aha i moze ktoś chce kupić tą kamere bo ja chyba kupie sobie jaka cyfrową (jaką jeszcze nie wiem moze pomozecie) :D :D

piątek, 18 lutego 2005, 12:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli jakość w mpegu nie jest zadowalająca to spróbuj zrzucic do avi i porównaj. Ja nigdy nie zgrywałem bezpośrednio do mpega, bo przed zgraniem materiału zawsze poddaję go obróbce (większej lub mniejszej).

piątek, 18 lutego 2005, 15:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeśli jakość w mpegu nie jest zadowalająca to spróbuj zrzucic do avi i porównaj. Ja nigdy nie zgrywałem bezpośrednio do mpega, bo przed zgraniem materiału zawsze poddaję go obróbce (większej lub mniejszej).

W avi jest to samo obraz dziwny a film na dvd trwa około 71 minut na 4,7 giga problem się pogłebia jak jest sztuczne światło jak jest słońce lub poprostu dzień a nie zadne zarówki t o powiedzmy spoko

ale

odkryłem ze ten problem jest tylko na telewizorze SONY wega engine lcd- (on jest chyba), a jak dam na zwykłym telewizorze to nie widać tak tylu zakłuceń cyfrowych i obraz jest bardziej naturalny i taki sam czy prawie tak isam jak prosto z kamery

wiecie może dlaczego tak jest ??
bo myslałem ze lcd sony-ego wega... jest lepszy niż zwykły telewizor jakiegoś thomsona a tu na tym sonym ewidentnie widać wiecej zakłyceń i obraz jest taki bardziej sztuczny bardziej cyfrowy co mnie bardzo denerwuje

no ale oczywiście obraz jest bez porównania lepszy na sonym jak no oglodam normalny film dvd z oryginalnej płytki czy program tv to jes tmasakra naprawde fajnie a jak wrzucam do odtwarzacza dvd (też sonego) to jes ttak jak pisze wyżej

bo nie chce mi sie taszczyć za każdym razem DVD do normalnego telewizora

sobota, 19 lutego 2005, 01:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wszelkie zakłócenia w postaci kwadratów wynikają najczęściej z powodu kodeków. Czy zgrywając film z kamery uzywasz kodeków Pinnacle czy różnych jakis divixów, xividów?

sobota, 19 lutego 2005, 01:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wszelkie zakłócenia w postaci kwadratów wynikają najczęściej z powodu kodeków. Czy zgrywając film z kamery uzywasz kodeków Pinnacle czy różnych jakis divixów, xividów?

domyślam sie ze chodzi o wybłr kodeka jak robie avi t otylko daje te 3 podstawowe co sa w studio 9 i PCIvideo MJPEG compresor daje najlepszy efekt ale są te kwadraty np jak jest zarysz twarzy w pewnym świetle ogolnie to tak jak pisałem wyżej

sobota, 19 lutego 2005, 02:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]