Teraz jest środa, 26 września 2018, 16:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Czarno Biały Obraz z Tunera Tv 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Czarno Biały Obraz z Tunera Tv
Mam problem.
Mam komputer AMD Durron 650 Mhz, 64 RAM, grafikę Riva TNT 32 MB, twardziela 18 GB. Dokupiłem kartę telewizyjną Avacs Smart FM z wejściami composite i s-video. I tu właśnie jest problem. Mam kamerę VHS Panasonic, która nagrywa bezpośrednio na kasety VHS. Wcześniej podlączałem do tunera za pomocą chinche do gniazda composite. Ale załatwiłem sobie kabel chinche-svhs. chinche podłączam do kamery a svhs do tunera tv i obraz jest czarno biały. Jak właśnie mogę się pozbyć tego problemu.
Tylko proszę o odpowiedzi szczegółowe i dokładne, bo nie znam się zabardzo na tym i budowie kabli. Z góry dziękuje.

niedziela, 20 lutego 2005, 16:54
Nowy
Nowy

Post Re: Czarno Biały Obraz z Tunera Tv
Od razu wiem że masz złoty kabel lub kabel jest uszkodzony.Złoty znaczy ze złotymi wtyczkami.Od razu mówię wymień kabel (ja wymieniłem na kabel HAMA - y http://www.hama.de/portal) po tym jak kupiłem tuner i po podłączeniu analogowej kamery nie było koloru.Spróbój poruszać wtyczkmai kabla najpierw przy kamerze,jeżeli nie pomoże to poodginaj kazdy bolec w inna stronę,bardzo delikatnie,dziesiętne milimetra i wtedy zobaczysz ze jest kolor,jednak na chwilę bo po chwili kolor znika.Radzę kupić lepszy kabel,jest to wydatek około 30 - 50 zł ale taki kabel odsłuzy swoje.

Inną sprawą moga być ustawienia w programie,ja np. w POWER VCR II muszę niekiedy przywracać domylśne ustawienia jeżeli chodzi o video 9te domylśne w moim przypadku są najlepsze ichodzi tu o kolor,hue, i resztę tych opcji).

wtorek, 1 marca 2005, 19:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]