Teraz jest piątek, 27 kwietnia 2018, 07:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Tuner TV - szukam dobrego programu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Tuner TV - szukam dobrego programu
Otóż mam juz jakiśczas kartę HERCULES SMART TV2 STEREO/NICAM/MPEG2/VCR/REMOTE CONTROL, itd. mam podłaczona do niej kamerę analogową przez złącze S - VHS , tuner satelitarny przez S - VHS przez rozdzielacz z możliwoscia zmiany przesyłanego sygnału i konsole NINTENDO GAMECUBE przez wejście COMPOSITE (chinch video).

Karta jak na takie pieniądze całkiem dobra,nagrywam sobie programy z TV bez żadnego problemu,na pełnym ekranie z rozdzielczoscią 720X576 do pliku mpg (potem Power Director - em 3 do pliku DIVIX (*avi) w profilu stworzonym przeze mnie w programie Power VCR II (Cyberlink),bitrate mogę zrobić nawet 10 000,dzwięk nawet 384 Kbps,itd.mnóstwo opcji,pełna obsługa pilotem,mnóstwo opcji a zarazem ładny i przejrzysty jak to Cyberlink programy nam serwuje.

Przejdę do problemu.Otóż gdy przechwytuję sygnał z COPOSITE obraz nie jest pełnoekranowy jak w wypadku pozostałych wejść (na antenowym też nie ma problemu) tylko zostają tak jakby marginesy po wszystkich czterech stronach>O ile nie przeszkadza to za bardzo przy graniu (H - POSITION,H - SIZE,V - POSITION,V - SIZE,itd,mogę sobie obraz idealnie dopasować dzięki dziesiątkom opcji jakie spotykamy w dzisiejszych monitorach) to przy zgrywaniu nagrywa tak jak wyzej opisałem,ekran nie jest pełny,są dosyć duże marginesy pomimo nagrywania w rozdzielczości 720X576 do pliku mpg w jakości excellent (MPEG - 2).

Problem polega na tym iż zaczęłem ostatnio robić VIDEO - SOLUCJE do Residentów na potrzeby strony i chcę zaoferować ludziom wideo jak najlepszej jakości.Do jakosci nie mogę się przyczepić,jednak te "marginesy" bardzo przeszkadzają a po włączeniu PAL SCAN ,która jest dostępna w niektórych odtwarzaczach (BESTplayer) niby jest dobrze,jednak właczenie tej opcji powoduje że część obrazu stała sie niewidoczna a np. w MENU STATUSU z każej strony zjedzone są te marginesy i wygląda to strasznie brzydko.

I nie wiem,czy po prostu tak musi być (w co nie chce mi się wierzyć,w końcu mamy 2005 rok i coraz lepszy standard nawet amatorskiego HARDWARE - u -SOFTWARE - u,pozatym wszędzie indziej nie ma najmniejszego problemu) i szukam jakiegoś alternytywnego programu.Zassałem 30 dniowego Triala Adobe Premiere 1.5 z Cyberlink.com a tu zonk brak obsługi jakichkolwiek analogowych urządzeń.

Dlatego prosiłbym o pomoc i informacje na temat softu,który do tych celów jest przeznaczony,wszelkie opinie użytkowników jakich kolwiek programów mile widziane.

Z góry dziękuję ;) .

wtorek, 1 marca 2005, 18:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]