Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 21:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 jaka karta analogowa 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post jaka karta analogowa
Witam Wszytskich!

To mój pierwszy post tutaj.

Przeczytałem już w poprzednich wątkach że do nagrywania obrazu z kamer cyfrowych wystarczy kontrolerFireWire. Do dyskusji na temat sensowności kupowania oryginalnych produktów dorzucę argument że w przypadku zarobkowego używania pirackich programów to już jest na prawdę złodziejstwo.

Mam natomiast pytanie czy droższe rozwiązania nie różnią się tym, że mają sprzetowe kodeki ?

Chciłabym dokonywać archiwizacji dużej ilości kaset VHS do standardu SVCD i zastanawiam się czy wystrczy popularny tuner typu Aver lub PixelView czy tez lepiej np Matrox Marvel G450 za 992 PLN lub Video ZIP RT. Czy te droższe rozwiązania rzeczywiście maja kodeki sprzetowe ?

pozdrawiam Olek

środa, 8 stycznia 2003, 02:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
tuner typu Aver lub PixelView - odradzam nie lapie poprawnie pelnego polu - nie ma o czym nawet dyskutowac
Matrox i ATI, Pinnacle wyzsze wersje polecam

środa, 8 stycznia 2003, 19:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ???
Tunery TV nie zrzucają poprawnie pełnego PAL?
Skąd taki wniosek? Albo co znaczy "poprawnie"?
Szczerze mówiąc przy odpowiednim procesorze i kodeku karta PixelView z powodzeniem zrzuca w tej rozdzielczości (768x576). Co do jakości to trudno mieć zastrzeżenia.
Wiem jednak że nie wszystkie karty TV to potrafią. Gdy kupowałem moją, to przejrzałem kilka testów kart TV i pamietam, że właśnie tylko AverMedia i PixelView zdolne były do czegoś takiego. Najgorzej sprawowały się LifeView i kilka innych których nie pamiętam - bo zrzucały tylko 1/2 PAL z 25fps
Generalnie wszystko zależy od driverów. Nie używam oryginalnych bo sa do niczego - uniwersalne do układów Brooktree Bt848 czy Bt878 sa idealne i pozwalają uzyskac dowolną rozdzielczość a nawet korygować współczynnik gamma itp.

Pozdrawiam

emes

czwartek, 9 stycznia 2003, 09:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dziękuję obu Panom za wypowiedzi. Szczerze to mam dylemat. Do dobrych zrzutów chyba wypadałoby kupić kartę na jakimś nowszym chipie jak np Philips (stereo NICAM), ale wtedy nie można dekodować C+ :(

Wówóczas rozważanie o sterownika do BT878 nie mają miejsca.

A co powiecie o tej ofercie ? :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=9493573

pozdr Olek

czwartek, 9 stycznia 2003, 11:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zerknąłem na strone Pinnacle i oto wynik:
* Decoder/PCI Bus master-Controller-Chip - Conexant CN878
czyli jest to ten sam chip co Bt878 - firma Brooktree została wykupiona przez Conexanta więc teraz chip nazywa sie Cn878... Myślę że to zwykła karta TV tyle że z ciekawszym oprogramowaniem. Czyli nic specjalnego.

Nowe chipsety mają oznaczenia CX23881 (CX881) lub coś w tym rodzaju i są lepsze od BT czy Cn878. I jak juz miałbym coś kupować to właśnie nowe...

Pozdrawiam

emes

czwartek, 9 stycznia 2003, 11:40
Nowy
Nowy

http://www.pinnaclesys.com/docloader.as ... English(UK)/doc/pctvPro_TechSpec.htm&product_id=103&Langue_ID=2&menuDown=dt_51

Natomiast komputronik:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=839

Philips lub TEMIC

zadzwonię do komputronika

czwartek, 9 stycznia 2003, 13:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Tuner
Philips lub Temic to moduł tunera TV. Czyli to blaszane pudło na karcie.
A chipset to inna sprawa. Chipsety bywają różne - ale Conexanta (dawniej Brooktree) są najlepsze. Praktycznie Conexant ma monopol na chipsety i jakie ma możliwości to tylko kwestia modelu. Najstarszy 848, później lepszy 878A, 878B a najnowsze to jak opisałem CX23881 (CX881).

To na razie tyle

emes

czwartek, 9 stycznia 2003, 15:31
Nowy
Nowy

Czy wszytskie układy BT i pochodne umożliwiają dekodowanie C+ ?

A karty KWorld i LifeView FlyVideo na chipie Philips 7134 ? Z tego co wiem dekoduje on oba systemy foni TV : NICAM i A2. I chyba do niego nalezy najbliższa przyszłość ...

Zastanawiam się czy jest on na tyle lepszy jakościowo aby rezygnować z możliwości dekodowania C+

pozdr Olek

czwartek, 9 stycznia 2003, 15:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post C+
Dawno się C+ nie bawiłem, więc nie wiem. U siebie mam Bt878 i działa. Co do tych nowszych to nie mam bladego pojęcia.
Oczywiście jak chipset dekoduje fonię to dobrze. I oczywiście im nowszy tym lepszy - ta zasada jednak nie dotyczy produktów Microsoftu :-)

Więc chyba musisz zaryzykować. Kiedyś jeszcze w Chipie testowali te karty zarówno jesli chodzi o możliwości dekodowania C+ jak i mozliwości zgrywania na HDD. Teraz jest to ciut zapomniany temat i takich testów raczej nie zobaczysz.

emes

czwartek, 9 stycznia 2003, 16:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]