Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 06:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 VHS na HDD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post VHS na HDD
cze mam tuner philipsa na chipie saa7134 chce zgrac material z tasmy vhs przez tuner na kompa. video podlaczam przez wejsie antenowe wszystko jest ok , ale jaki program polecacie do zgrania tego filmu na dysk .komp jest dosc slaby amd 850mghz 384 mb ram dysk 20 gb . Pasuje mi rozdzielczosc 360x288 , film trwa okolo 2,5 h a na dysku mam 4,5gb wolnego takze jakas kompresja by sie przydala . jak najlepiej to zrobic?

środa, 1 czerwca 2005, 21:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: VHS na HDD
szejk napisał(a):
...Pasuje mi rozdzielczosc 360x288 , film trwa okolo 2,5 h a na dysku mam 4,5gb wolnego ...

Obawiam się, że to za mało i na początek proponuję dołożenie drugiego dysku lub wymianę istniejącego na większy. :cry:

środa, 1 czerwca 2005, 22:04
Nowy
Nowy

moglbym np nagrac to w 2 czesciach i robic kompresje w locie moze by pociagnol tylko jakim programem i kodekiem?

czwartek, 2 czerwca 2005, 16:17
Nowy
Nowy

program znalazlem jest to windvr3 i niezle zgrywa ale jak wrzucam powstaly plik do virtual dub'a zeby go przerobic z .mpeg na avi to mi wyrzuca rze nie znajduje ramek/klatek ktos zna jakis inny program do tego ? czy moze rozwiazanie problemu?

czwartek, 2 czerwca 2005, 17:01
Bywalec
Bywalec

Po moich skromnych doświadczeniach ze zgrywaniem za pomocą karty telewizyjnej polecam program do zgrywania juVCR a co do kodeka to PIC Video MJPG plik wynikowy (stopień kompresji regulowany ) trochę spory ale wg. mnie to chyba jeden z lepszych kodeków.Niestety oba programy są komercyjne juVCR działa 30 dni ( chyba dawno nie sprawdzałem ) a Pic Video MJPEG nakłada znak wodny , ale sprawdzić warto. Jak dla mnie oczywiście jak na zgrywanie kartą telewizyjną jakość do przyjęcia Tak przy okazji zgrywając kartą AVER 98 miałem zamienione półobrazy i jakoś nie mogłem na etapie zgrywania ich zamienić poprawiałem to w programie do edycji. Obecnie przesiadłem się na zewnętrzny konwerter ( ADS Pyro )analogowo-cyfrowy i co prawda z małym falstartem ale polecam zdecydowanie takie rozwiązanie jakośc zdecydowanie lepsza
pozdrawiam

piątek, 3 czerwca 2005, 14:26
Nowy
Nowy

ok dzieki za odpowiedz prztestowalem juVcr ale dziala niestabilnie raz nagrywa raz nie ale badz co badz to robi to dobrze widocznie nie ma takiego wsparcia dla chipow philipsa testwalem tez freeVCR ale on to wogle nie chce przechwytywac obrazu a kodek ten co poleciles obczaje

piątek, 3 czerwca 2005, 15:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]