Teraz jest sobota, 22 września 2018, 05:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Konwerter kontra karta video. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Konwerter kontra karta video.
Witam.
Czy ktoś jest wstanie odpowiedzieć co jest lepsze konwerter czy karta video(chodzi mi o sprzęt cyfrowo-analogowy w podobnej cenie).
Kartę np. Pinnacle DV500DVD można kupić za ok.1000zł mam w tym oprogramowanie przeważnie Adobe Premiere 5.0 lub 6.0 (cały pakiet), wspomaganie sprzętowe, konwersję cyfrowo-analogową w obie strony; a konwerter np.Canopus ADVC110 (używany można kupić za ok.1000zł) ma konwersję cyfrowo-analogową w obie strony i co jeszcze?

środa, 29 czerwca 2005, 20:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"na kupić za ok.1000zł) ma konwersję cyfrowo-analogową w obie strony i co jeszcze?"

... i brak konfliktow sprzetowych, koniecznosci konfiguracji komputera specjalnie pod karte video, koniecznosci uzywania "jedynego slusznego" oprogramowania.

p.s. aha i jesli masz zamiar pracowac uzywajac premiere 5.0 to wspolczuje.. ;)

środa, 29 czerwca 2005, 21:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Konwerter kontra karta video.
ajax napisał(a):
...Canopus ADVC110 (używany można kupić za ok.1000zł) ma konwersję cyfrowo-analogową w obie strony i co jeszcze?

Oczywicie - Canopus :D a co jeszcze ma to poczytaj sobie tutaj http://www.canopus.com.pl/ :P

czwartek, 30 czerwca 2005, 06:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jakiś czas temu pisałem na tym forum o tym. Posiadam dwa komputery; jeden z RTX 100 Matroxa, drugi tylko z kontrolerem. Na obu zainstalowany jest AP Pro. Różnicy w szybkości czy jakości pracy nie widzę (może poza eksportem do mpega). Słusznie radzą koledzy, że obecnie szkoda wchodzić w zakup karty i "stroić" cały sprzęt pod nią. To samo można z powodzeniem zrobić bez niej nie obawiajając się jednocześnie czy np: płyta główna będzie odpowiednia do naszej karty, czy sterowniki się nie wysypią itp.
Pozdrawiam.

czwartek, 30 czerwca 2005, 08:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Widzę że wszyscy się opowiadacie za konwerterem głównie z powodu sterowników, ale czy z tymi sterownikami to aż taki wielki problem, przecież jak się wysypią to wsadze je z powrotem, a na co dzień się to nie dzieje, kompa ustawie pod kartę raz i mam (nie zawsze jest to konieczne).
Do ceny konwertera muszę doliczyć oprogramowanie, a to znowu parę stówek. W cenie karty mam to oprogramowanie (załóżmy AP 6.0) i to wspomaganie sprzętowe(no właśnie to wspomaganie co one tak naprawdę daje; kolega napisał że różnicy w prędkości i jakości pracy nie widzi, ale co ze stabilnością i jakością obrazu i dżwięku ?). Czy warto dać te pare stówek więcej za konwerter + oprogramowanie.
Jakby ktoś z doświadczonych co miał do czynienia z kartą i konwerterem był w stanie mi pomóc to bardzo dziekuję.
Pozdrawiam.

niedziela, 3 lipca 2005, 20:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

widac ze nie miales do czynienia do tej pory z zadna karta video. nie doceniasz jej mozliwosci odnosnie problemow jakie potrafi stwarzac. kupowanie calego komputera zaczyna sie od zaplanowania jaka to bedzie karta, a pozniej wszystkie podzespoly nalezy kupowac dla niej dedykowane. inaczej czekaja cie niespodzianki w postaci zawieszania sie, nieprawidlowego dzialania itp. szczegolnie bolesne moze to byc przy takim starociu jak dv500.

odnosnie jakosci obrazu/dzwieku gdy sie uzywa karty badz konwertera to jest ona identyczna, stabilnosc zas na duzy + dla konwertera.

poniedziałek, 4 lipca 2005, 08:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dorzucę jeszcze jedną uwagę, bardzo świeżą. Otóż w piatek robiłem płytę DVD z kasety z 1992r. Ponieważ komputer z kartą miałem zajęty zrzuciłem materiał na ten drugi z kontrolerem. Po wypaleniu płyty okazało się, żę jej jakość jest kiepska (przy materiale cyfrowym wszystko jest ok). Z konieczności zgrałem więc wszystko jeszcze raz na komputer z Matroxem i okazało się, że wynik jest zupełnie inny. Płyta jest ok (jeżli można tak powiedzieć o archiwalnym materiale). Wiem, że można "pomanewrować" z ustawieniami eksportu ale te gotowe nie zapewniają niestety optymalnych rozwiązań. Dodam, że ustawiłem eksport z najlepszymi możliwościami oczywiście poza dźwiękiem, który i tak był mono. Dla 90 min. filmu plik wynikowy był 3,6Gb co stawrza jeszcze spore rezerwy. Ten sam film eksportowany z Matroxa RTX 100 zajmuje 4,26GB i wygląda o niebo lepiej.
Pozdrawiam.

poniedziałek, 4 lipca 2005, 08:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
W sumie nie miałem do czynienia ani z kartą ani z konwerterem, materiał zrzucam za pomocą kontrolera, a w temacie montażu jestem od niedawna, dlatego stąd te pytania. Zamierzam coś kupić i chcę wydać pieniądze raz a dobrze, choć nie za dużo.
Dzięki za odpowiedż na moje pytania, jakby ktoś chciał coś jeszcze dorzucić to z góry dzięki.

poniedziałek, 4 lipca 2005, 12:25
Bywalec
Bywalec

Witam panowie. Również jestem zainteresowany zakupem karty lub konwertera i z waszej rozmowy nadal nie mogę wywnioskować na czym polega wspomaganie sprzętowe karty i czy kontroler też je posiada, jeśli można to proszę o bardziej konkretną odpowiedź. z góry dziękuję i pozdrawiam.

poniedziałek, 4 lipca 2005, 23:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wspomaganie sprzetowe karty polega na tym, ze pewna okreslona liczbe efektow (sa to z gory wybrane przez producenta funkcje) karta przelicza sprzetowo w czasie rzeczywistym. np. jesli ustawisz korekcje kolorow to aby miec podglad efektu nie musisz czekac az komputer to policzy. Konwerter takich rzeczy nie zapewnia.
Na pytanie czy jest to funkcja, ktora jest ci niezbedna musisz odpowiedziec sobie sam. Dodam tylko, ze nowoczesne komputery obliczaja efekty na tyle szybko, ze wygoda montazu jest zblizona do urzadzen wyposazonych w karty wideo.

wtorek, 5 lipca 2005, 07:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tutaj macie dokładne porównanie co i w jakim czasie można zrobić bez karty video i z kartą video: http://www.softstudio.com.pl/adobekrt100.html
Jak widać aktualnie nawet najszybszy PIV nie ma szans w porównaniu z kartą video. I nie ma w tym nic dziwnego , w końcu urządzenia te powstały po to aby wspomagać prace montażysty.

wtorek, 5 lipca 2005, 08:22
Bywalec
Bywalec

Wcale to porównanie nie jest prawdziwe. Mam jeden komputer bez karty i przechwytuje mi materiał do MPEG-2 w czasie rzeczywistym. Wszystko zalezy od oprogramowania. Bez problemów zgrywam też materiał analogowy za posrednicwem konwertera( moze być kamerka DV z wejsciem analogowym) równiez w mpeg-2. Stare dane , sposób na naciagniecie klientów aby kupowali karty które w obecnych czasach bardzo masło sie przydaja.Jak masz sporo marteriaółw analogowychi to wystarczy kamerka z wejsciem albo jak sie upierasz konwerter.

wtorek, 5 lipca 2005, 09:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Rzeczywiście za pomoca kontrolera można zrobic to samo co daje karta video. Istotną róznica jest czas, wygoda, szybkość i komfort pracy. Jeżeli robisz jeden film z wesela w tygodniu, masz opanowany program montażowy i "lubisz" posiedzieć przy montażu to nie ma sensu wydawać pieniędzy. Ale jeżeli raz usiądziesz do komputera z dobrą kartą to przesiadka z powrotem jest trudna. Dla mnie komputer z kontrolerem jest wyjściem awaryjnym. Pracuję na nim wtedy, kiedy ten z kartą jest "zapchany" i zapewniam Cię, że jeżeli miałbym w ten sposób pracować stale to chyba bym się "pochlastał". Może jakieś krótkie formy, reklamy lub coś w tym guście. Jeżeli jednak przeważnie składasz wesela to komputer z kartą jest nie do pobicia.
Pozdrawaim.

wtorek, 5 lipca 2005, 09:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie bede sie spierac czy szybki jednoprocesorowy PC moze konkurowac predkoscia dzialania z karta wideo, bo to zalezy od zadan jakie mu sa stawiane. pewnie przy montazu wesel lepiej miec w takim wypadku jakiegos marnoxa - przynajmniej tak wy sie wypowiadacie, a ja nie montowalem wesel to nie wiem.
przy montazu jaki jest mi potrzebny, karta wideo ma niewiele zalet - na pewno nie tyle by zrekompensowac problemy jakie potrafi stwarzac. za to odkad moge pracowac na dwuprocesorowym maku g5 przestalem zwracac uwage na zalety kart wideo, bo ich po prostu nie ma. byc moze podobny efekt mozna uzyskac na szybkim dwuprockowym pececie.

oczywiscie ta dyskusja niewiele da ajaxowi, bo on chcial dosyc stara karte low-endowa, a przy takiej nawet bym sie nie zastanawial. po prostu bym jej nie kupil.

wtorek, 5 lipca 2005, 10:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wnioskując z waszych wypowiedzi, to chcąc wydać ok 1000 - 1500zł najlepiej to uczynić kupując konwerter, gdyż dobrej bez problemowej karty już nie kupię w tej cenie, zakładając że materiału do montażu nie mam za dużo.
Czyż nie tak ?

wtorek, 5 lipca 2005, 11:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona