Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 19:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Proszę o pomoc w sprawie tunera TV 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Proszę o pomoc w sprawie tunera TV
Witam. Chciałbym zgrac film z kamery analogowej za pomocą tunera TV na dysk twardy, a następnie po małej obróbce na płyte DVD. W związku z tym mam pytanie; czy jakośc filmu nagranego na DVD dędzie w miarę dobra :?: Właśnie zastanawiam się nad kupnem tunera TV http://sklep.benchmark.pl/pelny_7722.html Proszę o szczerą odpowiedz, ponieważ nie wiem czy nie rozczaruje się, po zakupie tunera jakością zgrywanego obrazu, a chciałbym zgrac kilka rodzinnych filmów na DVD. Mój sprzęt to: AMD Athlon 64 v3000+ 512mb RAM Radeon x300. PROSZĘ O POMOC

sobota, 23 lipca 2005, 00:06
Nowy
Nowy

Od dłuższego czasu używam karty TV2000XP Expert ( komp podobny Athlon 64+3000 ) i jest bardzo dobra. Dołączone są do niej dwa programy do authoringgu. Idealnie dostraja się do sygnału tv z kablówki. Zrzuty z kamery czy z vhs tak samo dobre. Do zgrywania ustaw profil MPEG2 Optimal Quality ( Uwaga- jedna godzina filmu to ok. 3G ), poziom dzwięku - 30%, wyższy powoduje szumy. Przed zgraniem przeprowadź małą próbe obrazu ( masz go w oknie podglądu w ustawieniach), w celu poprawy jakości np. przy zrzutach z vhs wyreguluj kontrast, natężenie kolorów (saturation) oraz korekcję tonacji barw (hue). Z mpeg2 na dvd (vob) i masz doskonałej jakości obraz. Karta zapewnia też kompresję do vcd lub svcd - tego nie próbowałem,bo po co ?, dvd jest lepsze.

środa, 27 lipca 2005, 01:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki ILICZ :D Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie czy podczas zgrywania z kamery analogowej nie głubią się klatki :?: I jeszcze jedno; czy naprawde jakoś obrazu zgranego na DVD nie wiele się różni od tego oryginału na kamerze :?: Bo głównie chcę kupić tą kartę do zgrywania filmów z kamery i nagrywania na DVD, to polecasz mi ją :?:

środa, 27 lipca 2005, 15:06
Nowy
Nowy

Mówiąc szczerze nigdy nie zauważyłem by podczas zgrywania z kamery zginęły mi jakieś klatki. Jakość obrazu utworzonego dvd jest zawsze zgodna z jakością oryginału (tv,cam,vhs), nigdy gorsza. Można ją ewentualnie troszkę polepszyć modyfikując ustawienia tak jak Ci opisałem poprzednio. Oczywiście pogorszy się trochę, gdy bedziesz chciał upchać np. trzy godziny filmu na jedną płytę 4,7G. Czy polecam ? Zanim się na nią zdecydowałem przetestowałem na swoim kompie karty trzech innych znanych firm, ta jest wg. mnie najlepsza.

czwartek, 28 lipca 2005, 21:10
Moderator
Moderator

Chciałbym zgrac film z kamery analogowej za pomocą tunera TV

Cytuj:
Jakość obrazu utworzonego dvd jest zawsze zgodna z jakością oryginału (tv,cam,vhs), nigdy gorsza. Można ją ewentualnie troszkę polepszyć

co??? 8O

czwartek, 28 lipca 2005, 21:44
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Fakt ta karta TV, nie jest zła, przede wszystkim nie jest konfliktowa, ale z tą jakością utworzonego DVD to kolega ILICZ z deczka przesadził...

czwartek, 28 lipca 2005, 22:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
To jak jest z tą jakością zgrywanego filmu :?: Naprawde jest taka dobra :?: Jeżeli tak to idę zamówić karte :roll:

czwartek, 28 lipca 2005, 22:53
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Moim skromnym zdaniem jakość jest zadawalająca, ale cudów nie oczekuj.

czwartek, 28 lipca 2005, 23:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sam zgrywam za pomoca winfast 2000 expert i mam nastepujace uwagi:
Jesli zgrywa sie za pomaca dolaczonej aplikacji tj. winfast PVR to obraz jest dobry ale po okolo godzinie zgrywania robi sie coraz wiekszy asynchron (tzn brak synchronizacji obrazu i dzwieku) Do karty dolaczony jest program Ulead videostudio 8 i jesli zgrywac za pomoca tego programu to wedlug mnie obraz jest lepszy (prawdopodobnie lepsze kodeki) i nie tworzy sie asynchron. Pozatym jest tam licznik utraconych klatek. Ja przy zgrywaniu 3h materialu VHS nie stracilem ani jednej. Ustawiona byla najwyzsza jakosc mpg. Jakosc porownywalna z orginalem.

piątek, 29 lipca 2005, 09:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
DiscoLED a jaki masz komputer :?: Bo ja mam Athlona 64 v3000+ , a grafika ATI Radeon X300, czy to wystarczy :?:

piątek, 29 lipca 2005, 16:10
Nowy
Nowy

Na temat jakości każdy może mieć swoje zdanie, zależy jak kto co robi i na jakim sprzęcie. Mówiąc, że jakość utworzonego dvd jest zgodna z oryginałem, mam na myśli to,że np. takiej jakości jaki masz film na vhs takie będzie dvd, jaki nagrasz film kamerą takie będzie dvd i to samo dotyczy tv, nie wszystkie filmy nadawane w tv są idealnej jakości. Karta bardzo dobrze współpracuje z procesorem 64 bitowym. Ja jadę na Athlonie 64+3000 oraz na GeForce FX 5500 i byc może to powoduje,że nie mam żadnych problemów.

niedziela, 31 lipca 2005, 07:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

DiscoLED a jaki masz komputer :?: Bo ja mam Athlona 64 v3000+ , a grafika ATI Radeon X300, czy to wystarczy :?:

P4 3GHz 256Mb RAMu, ale mysle. ze twoj tez da sobie rade. U mnie pzy konwersji do mpeg2 obciazenie procesora max 40% przy szybkich dynamicznych scenach.

niedziela, 31 lipca 2005, 18:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]