Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 01:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Szarpanie obrazu po zgraniu z VHS na DVD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Szarpanie obrazu po zgraniu z VHS na DVD
Witam !

Chciałem sobie przegrać wesele siostry na DVD z kasety VHS.
Do zgrywania używam taniego konwertera na USB 2.0 typu: GA-VD201 http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/761/

Grabber ten przechwytuje w pełnej rozdzielczości PAL bez gubienia klatek i dobrej jakości obrazie. Wiele razy zgrywałem tym z VHS i później na DVD i nie było kłopotu. Tym razem po zgraniu wesela pojawił się dziwny problem a mianowicie, kiedy odtwarzam zgrany materiał na komputerze (plik MPG) to obraz jest prawidłowy. Dopiero jak zgram to na DVD i puszcze w stacjonarnym odtwarzaczu to obraz strasznie szarpie. W sumie cały czas jest to widoczne nawet, kiedy ludzie się lekko poruszają.

Po prostu nie rozumiem, dlaczego na komputerze obraz jest prawidłowy a na odtwarzaczu szarpie, gdzie leży problem? Czy może te kasety są jakoś zakodowane przed kopiowaniem (nie wiedzieć czemu) i do sygnału wstawione jest coś, co powoduje to szarpanie? :?

Tylko ta kaseta siostry powoduje taki efekt. Mam nawet filmy, które kiedyś wykupiłem z wypożyczalni i zgrałem sobie na DVD i wszystko pięknie odtwarza. Jeśli ta kaseta faktycznie jest zakodowana to jak można to usunąć i czy w ogóle jest to możliwe?

Bardzo proszę o pomoc.
Dziękuję i pozdrawiam
Tomasz W.

piątek, 2 września 2005, 13:06
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Szarpanie obrazu po zgraniu z VHS na DVD
Witam, chciałem odnowić temat.
Mój problem jest bardzo podobny.
Zgrywam film z magnetowidu przez kamerę cyfrową na komputer programem Adobe Premiere Pro. Zgrany film ( w formacie avi dv) jest ok. Dobrze odtwarza bez szarpania. Z Adobe Premiere również zapisuję film 2 godz. jako avi dv. Ten plik też jest ok. Następnie Procoder 3 - koduję film do formatu dvd - plik bodajże .mp2. Ten plik sprawdzam w media player - też jest dobry (nic nie szarpie). Teraz program DVD-Lab pro - tworzę menu, kompiluję płytę dvd. Chcąc odtworzyć w komputerze występuje lekkie szarpanie. Nagrałem na płytę dvd, i w kinie domowym występuje ten sam efekt.
Nie jest to wina programu DVD-Lab ponieważ taki sam efekt występuje tworząc płytę programem Ulead studio.
Jeśli ktoś wie dlaczego występuje taki efekt i jak go rozwiązać to proszę o pomoc

środa, 24 czerwca 2009, 09:22
Nowy
Nowy

A te programy do nagrywania płyty dvd jeszcze raz nie przeliczają materiału?

sobota, 5 grudnia 2009, 11:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak znam życie, to ktoś się na przeplocie wyłożył, w którymś momencie (albo przy zgrywaniu, albo przy przeliczaniu) :wink:
Pozdrawiam

KRAN 6m auto AIM

sobota, 5 grudnia 2009, 15:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]