Teraz jest środa, 19 września 2018, 03:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Karta Video czy może nagrywarka stacjonarna DVD? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Karta Video czy może nagrywarka stacjonarna DVD?
Witam !

Od dłuższego czasu "choruję" na zakup karty video, niestety ilość obecnie sprzedawanych urządzeń powoduje mętlik w głowie i niemożność wybrania czegokolwiek. Głownie chcę archiwizować swoje stare nagrania z VHS na DVD. Oczywiście nie dysponuję dużą gotówką na to, góra do 500zł. Tak się zastanawiam czy nie lepszym wyjściem byloby kupić stacjonarną nagrywarkę DVD które są już na Allegro za 400zł i przy jej pomocy zgrywać materiał na DVD-RW, następnie do komputera w celu późniejszej obróbki? Wiem, ze dość trudno jest obrabiać materiał MPEG-2 i traci się przy tym na jakości, ale wydaje mi się, że takie rozwiązanie przynosi mniej kłopotów jeśli chodzi o samo zgrywanie. Myślałem również nad kupnem karty: Pinnacle Studio AV/DV wersja 9, która umożliwia zgrywanie (programowo) do formatu DV. Posidam komputer typu: Płyta ASUS P4P800 SE, procesor Pentium 4 HT 2.80GB, 512MB RAM, dysk 120GB 7200obr., karta grafiki NVIDIA GeForce4 MX 440, system Windows XP Profesional - myślę, ze taka konfiguracja jest wystarczająca dla tej karty. A więc nagrywarka DVD czy ta karta? Co proponujecie?

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Pozdrawiam
Tomasz

środa, 14 września 2005, 12:57
Moderator
Moderator

Cytuj:
dość trudno jest obrabiać materiał MPEG-2 i traci się przy tym na jakości

nie zawsze jest to prawda. jeżeli nie ingerujemy w obraz, a tylko wycinamy, wstawiamy jakieś fragmenty to możemy praktycznie bezstratnie edytować materiał np. w tmpeg mpeg editor (przeliczenie następuje jedynie w miejscu sklejki).
jeśli chcesz uniknąć zgrywania i czasochłonnej kompresji to nagrywarka stacjonarna jest bardzo dobrym pomysłem. ale jeśli chcesz nagrany materiał obrabiać i zgrywać na nowo, to musisz przecież także mieć nagrywarkę w komputerze!
do zwykłego zgrywania vhs'ów kup sobie zwykły tunerek albo karte vivo. jak złapiesz bakcyla to pewnie itak w końcu zastawisz się a kupisz kamere dv :lol:

pozdrawiam

Ostatnio edytowano środa, 14 września 2005, 13:48 przez GrassHoppeR, łącznie edytowano 1 raz

środa, 14 września 2005, 13:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pomysł z nagrywaniem na dvd i późniejszą obróbką odpada. MPEG-2 jest formatem nie przeznaczonym do edycji (nie każdy, ale to już inna kwestia), co nie znaczy że się nie da. Jeśli masz dużo nagrań vhs, to kupiłbym kartę, jeśli mało to można by sie ewentualnie zastanowić nad nagrywarką.

środa, 14 września 2005, 13:47
Nowy
Nowy

Dziękuję za odpowiedzi. Jednak przekonaliście mnie do zakupu karty :) Pozdrawiam!!

czwartek, 15 września 2005, 13:32
Moderator
Moderator

tylko, żeby nie było, że nikt nie ostrzegał - nie jest to tak proste jak może się wydawać, konieczne są odpowiednie nakłady na sprzęt (np. duży szybki dysk, nagrywarka DVD), nakłady na oprogramowanie, znajomość angielskiego, dość duża wiedza o cyfrowym audio i video, poznanie "składowych procesu obróbki video" - od zgrywania przez obróbkę, kompresję po authoring... zanim się za to zabierzesz poczytaj trochę np. to forum, aby przynajmniej zdawać sobie sprawę z meandrów tematu... ;)

pozdrawiam

PS. obsługa nagrywarki stacjonarnej ogranicza się do podpięcia kabelków, wciśnięciu REC a potem finalizacji płyty.

czwartek, 15 września 2005, 13:46
Nowy
Nowy

Wiem, wiem zdaję sobie sprawę z tego ile to wymaga pracy i czasu. Czytałem już sporo na ten temat. Obiecuję, że nie będę Was zanudzał głupimi pytaniami i będe szukał na tym forum jakbym czegoś nie wiedział :) Pozdrawiam!!

czwartek, 15 września 2005, 15:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obiecuję, że nie będę Was zanudzał głupimi pytaniami i będe szukał na tym forum jakbym czegoś nie wiedział
Trzymam cie za słowo :D

czwartek, 15 września 2005, 15:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]