Teraz jest środa, 26 września 2018, 04:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 AVermedia - AVerTV303 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post AVermedia - AVerTV303
Czesc
Posiadam taka karte telewizyjna jak w temacie i chcialbym zapytac o jedna rzecz.Mam podlaczona kablowke do tej karty i chce w danym komunikatorze np. PALTALK albo jakis inny, wyslac obraz z jakiegos programu telewizyjnego zamiast obrazu z kamerki internetowej.Czyli osoba ktora mnie oglada widzi dajmy na to Polsat a nie moja buzie.
Wiem ze takie cos jest mozliwe bo kilka osob tak robilo ( niestety nie mam z nimi kontaktu ) i zamiast ich twarzy, moglem ogladac jakis program telewizyjny,
Pomoze ktos w tej konfiguracji?
Zgory dziekuje i pozdrawiam.Kejpex

piątek, 14 lutego 2003, 15:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam ,słuchaj powiedz mi jak ta karta sie sprawuje ponieważ zamierzam sobie włąśnie taką kupić,a zalerzy mi na opinii kogoś kto ją ma.Czy próbowałes moze zgrywać obraz przez nią z kamerki ?????
Z jakimi efektami,czy gubi klatki,czy próbowałeś w pełnym PAL'u bądz NTSC?Byłbym wdzięczny za odpowiedz.Rozumiem że masz wersję na nowym chipie Conteaxa?

piątek, 14 lutego 2003, 18:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Niestety nie odpowiem na twoje pytania, poniewaz te karte kupilem wczoraj i jak narazie to sa moje pierwsze kroki z karta telewizyjna
Jedyne co moge powiedziec, to ze uzyskalem obraz poprzez kablowka na monitorze w zadowalajacej jakosci.Jak sie domyslam pytasz o kamere zwykla a nie o internetowa ( bo chyba takiej nie mozna podlaczyc?)i powiem ci, ze nia mam takowej wiec nawet gdybym chcial to nie moge odpowiedziec.
Pozdrawiam.Kejpex

piątek, 14 lutego 2003, 19:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re:Aver 303
Byłem posiadaczem tej karty przez ok. 2 tygodnie i sprzedałem dalej(UFF)
Mozliwości zgrywania duże(wiele kombinacji predefiniowanych oraz mozliwość własnych nastaw).Jako ,że wczesniej posiadałem Fly Video 98 kupijąc Avera(notabene zachwalanego w wielu artykułach i u sprzedawców) liczyłem na znaczną poprawę jakości i możliwości. Możliwości są rzeczywiscie o klasę większe(zgrywanie video w wielu formatach,fonia z radia bezposrednio do mp3,programatory,blokowanie wybranych programów itd.),interfejs użytkownika w miarę sympatyczny(możliwe zmiany skórek),wszelkie komunikaty i opisy w języku angielskim("spolszczyłem" za pomocą programu Restorator). Jakość obrazu (korzystam z kablówki ) nie odbiegała od mojej wczesniejszej karty(czyli średnia) a miało być o klasę lepiej.Również jakość zgrywanego materiału(nawet przy najlepszych ustawieniach-teoretycznie DVD)-nie była dobra oraz widoczne było gubienie klatek(nie zawsze).Być może nie można wiele wiecej wycisnąć z programowej konwersji,natomiast osobiście czułem się rozczarowany i obecnie chcę zakupić kartę z kompresją sprzętową.
Uwaga! Tuner z możliwością odbioru stereo Nicam,ale bez stereo A2(niemieckiego),więc jeżeli w waszych kablówkach nadają Viva iViva2 w oryginalnej wersji(A2) to odbiór tylko monofoniczny. W Warszawie w AsterCity konwertuje na Nicam,; UPC nadaje w oryginale(A2).
Podsumowując jest to niezła karta ,mająca duże możliwości,ale nie liczcie na cud - dobra jakość zgrywanego obrazu tylko przy wspomaganiu sprzetowym czyli co najmniej 2.5 raza drożej( Video Maker Prolinka)
PS. W wyposażeniu jest pilot,ale tak jak w wielu innych katrach TV jest on tandetnie wykonany nie mówiąc nawet o ergonomii obsługi.

wtorek, 4 marca 2003, 02:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re:Aver 303
Na jakość obrazu ma największy wpływ kodek :D
Karty sprzętowe są dobre dla procesorów, które odeszły w przeszłość.
Karty te mają "sztywne kręgosłupy" t.j. nie mogą zmienić kodeka na nowocześniejszy. :D
Proponuję doświadczenie zgraj film VB kodekami Motion np. AVer Medii i innymi kodekami. Materiał filmowy powinien zawierać nieco szumu video. Można go uzyskać nagrywając kamerą przy słabszym oświetleniu. Następnie VB zgraj tą samą klatkę z każdego filmu. Porównaj w powiększeniu. To bardzo pouczające. Polecam. :D

poniedziałek, 19 maja 2003, 19:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]