Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 13:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 kiepska jakość obrazu 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kiepska jakość obrazu
Posiadam kamerę SONY DCR-TRV140E. Zgrywam na HDD przy użyciu FIREWIRE. Wszystko jest ok. (mam dźwięk, mam wszystkie klatki), ale nie jestem zadowolony z jakości obrazu. Nawet obraz oglądany na TV jest kiepski (wrażenie nieregularnej ziarnistości - daleko mu do cyfrowej jakości prosto z kamery :cry: ). Co ciekawe jakość obrazu jest różna w zależności jakiego programu używam do przechwytywania (pixela, powerdirector, ulead videostudio, adobe premiere). Najlepszą jakość uzyskuję na adobe premiere, jednak nie jest to to czego oczekuję.
Konfiguracja komp.: Duron 700MHz, karta graficzna geforce 2 MX, windows 98 (na win2000 i ME było zupełnie beznadziejnie).
Czy ktoś miał podobny problem?
HELP ME!!!!!!!!!
Jacek

piątek, 14 lutego 2003, 23:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Małe problemy.
Jestem nowicjuszem w tej dziedzinie ale mam jedną sugestie. Zwróć uwage na światło podczas filmowania to nie jest aparat cyfrowy z lampą błyskowa. Mam ten sam model kamery i identyczne problemy. Próbuje cos zdziałać na Studio 8 ale efekt końcowy nie satysfakcjonuje mnie obraz jest troszke poszarpany.Szczególnie widoczne jest to podczas duzego kontrastu kolorów. Probuje sie przesiaść na AP6.5.Jedyne co mi wychodz to ściągniecie filmu do programu,kiedy dodaje jakies efekty nie aktywuja sie.Moze moje problemy są śmieszne,ale taki jest mój poziom. :oops: Prosze o jakieś wskazówki :!: :!:

poniedziałek, 17 lutego 2003, 12:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: kiepska jakość obrazu
Witam.
Mimo, że mam inną kamerkę (Panasonic NV DS 15) i rówież sam zaliczam się do początkujących amatorów, zwróciłem uwagę, że też mam duże zastrzeżenia do jakości orazu. I w dodatku nie mogę przeskoczyć bariery 3,99 GB jeśli chodzi o długość filmu w formacie DV. Chciałbym nawiązać kontakt z kimś kto ma może większe doświadczenie to bardzo chętnie
stator@idea.net.pl
pozdrawiam

wtorek, 18 lutego 2003, 02:05
Bywalec
Bywalec

Drucik, fakt iż nie możesz uzyskać pliku większego niz 4 GB wynika najprawdopodobniej z tego iż używasz systemu plików FAT32. Nie można zapisać w nim pojedynczego pliku o większym rozmiarze. Proponuję przejść na NTFS - system plików WinXP i Win2000. Gdy dysk sformatowany jest w NTFS-ie zapiszesz na nim pliki praktycznie dowolnej wielkości.

wtorek, 18 lutego 2003, 09:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie wiem czy to pomorze , ale trzeba popróbować z ustawieniami podczas zgrywania i exporu na taśmę.Dla DV PAL trzeba wyprobować ustawienia FRAME BASED lub FILD PLADE A, FILD PLADE B {czy jakoś tak się to pisze}.

piątek, 14 marca 2003, 21:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]