Teraz jest czwartek, 19 kwietnia 2018, 21:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Jaki kodek VCD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaki kodek VCD
Co zrobic ,aby jakość VCD była chodziasz 95% taka dobra jak w filmach orginalnych płytach - jaki kodek,program moze filtr uzyć. oczywiście z formatu cyfrowego DV na VCD

Za jakiegolwiek odpowiedzi z góry dziekuje

Maciek

imail (maciekmac@interia.pl)

:D

niedziela, 16 lutego 2003, 00:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W jakich oryginalnych filmach?
Przecież ty pracujesz na sprzęcie amatorskim i nigdy nie osiągniesz jakości zbliżonej do filmów profesjonalnych.
Jeśli nie odpowiada Ci jakość Twoich filmów zgranych w formacie VCD to proponuje Ci przejście na format Divx.VCD to format który odchodzi w zapomnienie najgorszy pod względem jakości ze wszystkich formatów cyfrowych.Divx oferuje Ci przy mniejszym rozmiarze pliku dużo lepszą jakość.Na pewno odpowiesz "no tak ale ja chciałbym odtwarzać na stacjonarnym odtwarzaczu DVD"i będziesz mógł,już są w sprzedaży (chociaż jeszcze mało trzeba poczekać) odtwarzacze DVD które obsługują format Divx.
Pozdrawiam.

niedziela, 16 lutego 2003, 13:09
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Jaki kodek VCD
maciek napisał(a):
Co zrobic ,aby jakość VCD była chodziasz 95% taka dobra jak w filmach orginalnych płytach - jaki kodek,program moze filtr uzyć. oczywiście z formatu cyfrowego DV na VCD

Za jakiegolwiek odpowiedzi z góry dziekuje

Maciek

imail (maciekmac@interia.pl)

:D

VCD to VCD - używając kodeka MPEG1, który jest stosowany w filmach VCD decydujesz się na parametry jakie ten kodek posiada. I nie ma tu znaczenia ani program ani żaden filtr. Są to ograniczenia kodeka i nie masz na to wpływu.
Jeżeli potrzebujesz lepszej jakości to użyj innego kodeka, tak jak sugeruje kolega wyżej np. DivX - z tym, że to już nie jest VCD, chyba ze przez VCD rozumiesz każdy film nagrany na CD.

niedziela, 16 lutego 2003, 15:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kodek
Widzę że przedmówcy średnio zrozumieli pytanie.
Chodzi o najlepszy kodek mpeg1 który umożliwiałby kompresję VCD w max jakości. Wiem że bitrate VCD jest zawsze taki sam - ale kodeki bywają różne (algorytmy dekodowania są podobne - ale algorytmy kodowania juz nie). Nawet kodeki DV różnia się od siebie wbrew obiegowej opinii że na kodowaniu do DV niewiele się traci...
Dawno się tym nie bawiłem - ale w swoim czasie kompresowałem filmiki Xingiem i Panasonikiem (plugin do AP). No i nie było co porównywać - Xing był dużo gorszy. Ustawienia Panasonica pozwalały na "podkręcenie" parametrów obrazu - mniej widoczne "bloki" kompresji itp.
Polecam przetestować kilka kodeków.

Pozdrawiam

PS. Swoją drogą to dobry temat na tutorial.

poniedziałek, 17 lutego 2003, 10:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post KODEK VCD
Witam,
Wtrącę moje trzy grosze w tą dyskusje- według mnie stosunkowo wysoką jakość VCD można uzyskać kodując w programie TMPGEnc. (obecnie program ten nie jest free, ale jego wcześniejsze wersje owszem)
A teraz wrócę do tematu lepszej jakość VCD w profesjonalnych filmach.
Według mnie, może być to zasługa filmowania w większości przypadków z wykorzystaniem statywów- przez to ujęcia posiadają stabilne tło (nie potrzeba wtedy opisywać przesunięć tła, jedynie poruszające się obiekty) przez to obraz wydaje się bardziej ostry.
Pozdrawiam,
Rafał

środa, 19 lutego 2003, 18:24
Nowy
Nowy

Po ok. 60 godzinach testów
Wiem jedno najlepsza jakość wychodzi z TMPEGa
Po podkręceniu bitrate z 1150 na 1350 jest dużo lepsza jakość i co ciekawe bezproblemu odtwarza DVD (Panasonic)
nagrane w VCD
osiągnołem nawet lepsza jakośc niż w filmach
1750 bitrate i jak pieknie chodzi
Odtwarzacz widzi np 75 min a materiału jest 55 min (max 61 min na płyte 80min)
Dziekuje jeszcze raz
i Pozdrawiam :D

wtorek, 4 marca 2003, 19:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]