Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 05:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Piekna ramka naokolo obrazu wideo 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Piekna ramka naokolo obrazu wideo
Cze All!

Jest tak: kiedys mialem pod Win98 karte PixelTV na chipsecie Brooktree 878+ i pod Virtual Dub'em material ze zrodel analogowych zgrywal sie ok (abstrahujac od jakosci). Ale pod Win2000 karta mi odmowila mi posluszenstwa i zaczalem uzywac czegos takiego jak zewnetrzne urzadzenie do zrywania - Crescentec DC-1100. Dziala toto na usb i uzywa do zgrywania programu Ulead Video Studio 6 SE DVD (VirtualDub gubi na tym urzadzeniu klatki!). I po wybraniu opcji DVD > ustawnieniu kodeka (mpeg) i rozdziałki 720x576 material po zgraniu ma piekna czarna ramke naokolo, czyli jakieś /czarnego/: 12 pikseli z lewej 12 z prawej, 3 piksele z gory i jakies 13 z dolu.
Magnetowid podlaczam do tego urzadzenia z wyjscia Euro>Chinch na wejscie Chinch (jest jeszcze wejscie S-video)
Karta zgrywa jak gdyby z obszarem niewidocznym (znaczy tym z pod obudowy kineskopu - tak to wyglada!).

Teraz pytanie:

1. czy to jest wina tego urzadzenia? (Z tego samego magnetowidu zgrywałem na karcie PixelView w VDubie i nie było tej ramki!)
2. jezeli to jest wina urzadzenia to CZY UVStudio 6 ma opcje Crop (obcinania) w locie w czasie zrzucania?

ps. wiem ze najlepiej byloby qpic cos lepszego niz ten badziew (nie jest moj!) ale to moze kiedys indziej w przyszlosci

Pozdrawiam!

czwartek, 15 grudnia 2005, 22:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]