Teraz jest piątek, 21 września 2018, 04:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 jakość zgrywanego materiału DV 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post jakość zgrywanego materiału DV
Witam
Moje pytanie dotyczy jakość zgrywanego materiału na PC...Otóż czy jest możliwość uzyskania jakości DVD, czy też aby obraz był prawie taki jak na TV? Po zgraniu po FiWi jakość obrazu wogole mnie nie zadawala biorąc pod uwagę możliwości kamery...chciałbym nagrac plyte dvd ale nie z taką mierną jakością. Słyszalem ze dopiero stacjonarne nagrywarki DVD potrafią zgrać z pełną jakością DV...czy to prawda?
Pozdrawiam i prosze o wyrozumiałość jeśli zadaje banalne pytanie

piątek, 23 grudnia 2005, 23:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Hmm
Jakość DVD jest znacznie gorszą jakością od materiału zgranego bezpośrednio z kamery na kompa. Co cię nie zadowala w jakości materiału DV?

piątek, 23 grudnia 2005, 23:06
Nowy
Nowy

no właśnie o to chodzi że obraz jest po 1) ciemniejszy niz na Tv, oraz kolory nie takie. Nie ma tego nasycenia kolorków a i na samym komputerze nie jest to jakość aż tak powalająca

piątek, 23 grudnia 2005, 23:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Możliwe ale
nie wierz we wszystko co widzisz na monitorze. Lepiej przelicz do mpg2, authoring i wypal płytę DVD i sprawdź na Telewizorze.

Obraz na monitorze zależny od kary VGA a dokładniej od Overlaya. Spróbuj poregulować w opcjach kary VGA jasność konrast gammę Overlaya i dopasuj wzrokowo z tym samym materiałem z kamerki na TV.

piątek, 23 grudnia 2005, 23:30
Nowy
Nowy

Ok, dzieki za wyjaśnienia...popracuje nad tym, ale poki co to tak od razu mam kolejne pytanie...wlasnie jak robie do mpg2 to w tym momencie krzaczy mi sie...tzn. obraz tragedia no i tnie strasznie - tydzien temu robilem to samo i bylo dobrze...kwestia kodekow? ale jakich do mpg?

piątek, 23 grudnia 2005, 23:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Hmm
A czym przeliczasz z Avi do mpg-a. Popracuj nad ustawieniami. Polecam http://www.cdrinfo.pl tam jest sporo artykulików jak się za to zabrać żeby było OK.

piątek, 23 grudnia 2005, 23:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Raczej zle dobranego bitrate'u. Dla DVD jest to 9000 dla obrazka i 384 dla dzwieku. Co do kolorow i jasnosci... Zaproponowalbym abys wysterowal monitor na pasach barwnych.

sobota, 24 grudnia 2005, 00:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: jakość zgrywanego materiału DV
Mr.Wąski napisał(a):
Po zgraniu po FiWi jakość obrazu wogole mnie nie zadawala biorąc pod uwagę możliwości kamery...

Materiał cyfrowy zgrany na HDD PC-ta poprzez IEEE 1394a jest dokładnie taki sam jak zapisany na nośniku standardu DV - bit po bicie.
Poza tym skorzystaj z rad Kolegów. Dodam jeszcze, próby zrób na krótkich fragmentach filmu (będzie szybciej w ocenie rezultatów).
Pozdrawiam : Marian

sobota, 24 grudnia 2005, 08:27
Nowy
Nowy

Ok, próbowałem nieco monitor doregulować ale wydaje mi sie ze jest optymalnie ustawiona przynajmniej jasność(jaśniej nie idzie;)) ...i wciąż jest mi ciemny obraz, choć na kamerze wcale tak ciemno nie ma... Druga sprawa to archiwum X jakie mam z tym przechwytywaniem(kamere cyfrową mam od kilku lat;) ) otóż zgrywając materiał dzieją sie dziwne różne rzeczy - np. raz zgrywając materiał mam wyraźny przeplot, jaśniejszy obraz i wyblakłe kolory a za chwile po zgraniu kolejnego fragmentu - brak przeplotu, ciemniejszy obraz, żywe kontrastowe kolory, i całość w nieco gorszej jakości...

sobota, 24 grudnia 2005, 13:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]