Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 11:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Co lepsze: konwerter czy kamera? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Co lepsze: konwerter czy kamera?
To mój pierwszy post więc witam wszystkich forumowiczów i serdecznie pozdrawiam!
Mam sporo kaset SVHS, które chcę zdigitalizować. Po fatalnych doświadczeniach z Dazzle 120,
chciałbym kupić sprzęt, ktory mnie nie zawiedzie. I tu dylemat - czy nabyć konwerter (np.Canopus ADVC 300) czy też kupić nową kamerę (np.Sony DCR-HC96E, cena o ok.300zł wyższa)? Czy jakość przegranego materiału za pomącą konwertera będzie lepsza, czy taka sama jak za pomocą kamery i edytowanego w którymś z programów (nagranie z magnetowidu)?
Starałem się znależć taki temat na forum lecz bezskutecznie. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź, bo jak widać nie jestem w tych sprawach dostatecznie zorientowany.

wtorek, 7 marca 2006, 15:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak z ta karta ludzie maja klopoty. Dobrym rozwiazaniem jest kamera z aktywnym wejsciem analogowym. Ale najlepszym sposobem na archiwizowanie nagran VHS jest stacjonarna nagrywarka DVD. Najtansze mozesz kupic juz od 500pln. Ale niektore drozsze modele maja na uwadze to, ze uzytkownik bedzie archiwizowal stare kasety i sa wyposazone w filtry, ktore poprawiaja nieco jakosc materialu. Oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie aby nagrana na stacjonarce plyte zgrac do komputera i poddac edycji (ciecie, dodawanie przejsc i efektow).

środa, 8 marca 2006, 13:38
Nowy
Nowy

Skoro stacjonarna nagrywarka DVD to najlepsze rozwiązanie, to proszę o podpowiedź, który
model sprawdził się w praktyce, zaznaczam, że zależy mi na jakości archiwizowanych kaset nagranych kamerą SVHS a odtwarzanych z magnetowidu SVHS.

środa, 8 marca 2006, 17:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dobrą jakość osiągniesz również zgrywając za pomocą konwertera ADVC50 - najtańszy Canopusa. Zgrywasz w formacie DV, co jest lepsze od MPEG2 (nagrywarka) przy obróbce. Chyba że potrzebna Ci jest kamera cyfrowa, to szukaj z konwerterem a/c.

Pozdrawiam

czwartek, 9 marca 2006, 16:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Popieram przedmówcę :lol: sam używam ADVC-50 i jest cool. 8O :lol: :lol:

czwartek, 9 marca 2006, 18:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ADVC-50 jest faktycznie OK ale zastanowił bym się nad ADVC-110. Róznica w cenie jest ale jak będziesz potrzebował zgrać z komputera na taśmę analogową lub mieć podgląd na TV to bardzo Ci się przydadzą gniazda "w drugą stronę". Co do kamery to jest jeszcze chyba w centrali Sonego jakaś ostatnia sztuka DCR-HC 32 czyli model ze starszej serii mający wszystkie gniazda (anbalog i cyfra w obie strony).

czwartek, 9 marca 2006, 23:24
Nowy
Nowy

Dziś kupiłem nagrywarkę (Sony RDR-HX510) bo i tak chciałem nagrywać TV, a poza tym mój odtwarzacz DVD Philipsa nie spisuje się zbyt dobrze. Zobaczę jak to będzie z taśmami VHS ale chyba zdecyduję się jeszcze na ADVC 50, kamera musi poczekać (mam cyfrowego Panasonica, jeden z pierwszych modeli, który jakoś nie chce się popsuć).
PS. Czy jest jakaś różnica pomiędzy ADVC50 a 55 oprócz tego, że ten drugi jest zewnętrzny?

czwartek, 9 marca 2006, 23:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 10 marca 2006, 07:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zakup ADVC110 jest bezprzedmiotowy, jeśli masz wyjście tv z karty graficznej w komputerze.

Pozdrawiam

piątek, 10 marca 2006, 10:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]