Teraz jest wtorek, 18 września 2018, 21:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 W miarę tania i dobra karta-pomóżcie! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post W miarę tania i dobra karta-pomóżcie!
Chciałbym kupić do kompa kartę do zgrywania materiału z kamery, troszkę się na tym na razie nie znam więc potrzebuję pomocy - co taka karta powinna mieć, i jaka to powinna być - tylko oczywiście w miarę tania. Nie będę miał profesjonalnej kamerki za 5 i więcej tysięcy złotych tylko taką za około 2-3tys więc karty czy stacji za 10tys zł nie potrzebuję ;)
Jeśli możecie to podajcie od razu z linkami abym mógł sobie poczytać bo po symbolach kart to niewiele będę wiedział(chciaż google w tym wypadku bedzie pomocne:) )

Co do mojego kompa to Athlon 1800+, 1GB ram, dysk 200GB + 40GB na usb2.0, winXP, Radeon 9000 - jeśli coś więcej trzeba to piszcie:)

Z góry dzięki za pomoc!

poniedziałek, 1 maja 2006, 10:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

potrzebujesz TYLKO jakiejkolwiek karty kontrolera Fire-wire za 50-60 zł. (zakładam oczywiście, ze będziesz mial kamerę cyfrową)

poniedziałek, 1 maja 2006, 10:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Brzmi bardzo fajnie - tyle kasy to teraz mogę dać:)
Tylko jaka będzie jakość - nie bedzie gubić klatek? Czy przez te karty specjalne idzie jakoś lepiej?Szybciej?
Tak kamerka bedzie cyfrowa.

poniedziałek, 1 maja 2006, 11:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jakość będzie najwyższa, czas ten sam co przez kartę video za 40000. Gubienie klatek praktycznie nie występuje, jeśli dysk będzie przygotowany.

Pozdrawiam

poniedziałek, 1 maja 2006, 12:06
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie napisałeś jaka płyta główna jest w Twoim kompie. Być może ma ona wbudowany kontroler
IEEE-1394 (FireWire). A jeśli nie to, jak napisał dfg zwykła karta FireWire za kilkadziesiąt zł. Jeśli mogę coś doradzić to do zgrywania materiału wideo konieczny jest drugi dysk (nie partycja tylko fizycznie inny dysk niż systemowy). Jeśli masz np. na jednej partycji window$ z plikiem wymiany, na drugiej programy, na innej jeszcze coś i na dodatek na kolejnej będziesz nagrywał wideo to albo dysk prędzej padnie albo podczas zgrywania nastąpi utrata klatek albo inne błędy.
Powodzenia.

poniedziałek, 1 maja 2006, 14:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oczywiście oodzielny dysk wyłącznie do zgrywania gwarantuje stabilność i pewność pracy, ale przy typowo amatorskich zastosowaniach na prawdę bym się tym nie przejmował. Nawet bez oodzielnej partycji będzie wszystko OK. Pozdrawiam!

poniedziałek, 1 maja 2006, 15:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wielkie dzięki Chłopaki - bo tak poczytałem o tych kartach i pomyślałem że kolejne kilkaset złotych trzeba będzie wydać na kartę - a tak tylko kontroler i ewentualnie dysk. A właśnie piszecie że musi być przygotowany - to znaczy? Czyściutki, sformatowany? Zapewne kupię sobie jeszcze jeden 200GB na zgrywanie - powinno wystarczyć - nie?

poniedziałek, 1 maja 2006, 15:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pisząc przygotowany miałem na myśli zdefragmentowany. Zalecane jest defragmentowanie przed każdym zgrywaniem. Ja mam jeden dysk z osobną partycją na video. czasem defragmentuję, czasem nie. Nie zdażyły mi się:
ani gubienie klatek, ani inne problemy przy zgrywaniu materiału zarówno z kamery cyfrowej, jak i analogowej przez conwerter a/c.

Pozdrawiam

poniedziałek, 1 maja 2006, 19:39
Stały bywalec
Stały bywalec

Wspomniałeś o konwerterze analogowo-cyfrowym. Jeśli zaistnieje konieczność zgrywania materiału np. ze starych taśm VHS lub Video8 to polecam zewnętrzne urządzenie podłączane do komputera przez USB lub FireWire. Taki zewnętrzny konwerter ma tę przewagę nad kartą wkładaną do slotu PCI, że nie zajmuje zasobów komputera (przerwania, adresy pamięci itd).
A po drugie w takim konwerterze jest wbudowany sprzętowy kodek AV/DV więc urządzenie to nie obciąża procesora. Wybór jest naprawdę wielki wystarczy wpisać hasło: Konwerter AV/DV. A jeśli zgrywasz tylko przez IEEE-1394 to patrz wyżej...
Pozdrawiam

wtorek, 2 maja 2006, 00:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.allegro.pl/item101051091_kar ... l_3_1.html
http://www.allegro.pl/item100704915_ak4 ... kabel.html
Na tych aukcjach masz wszystko co potrzebujesz... Karte, kabelek i b.dobry soft dla początkującego :wink:

wtorek, 2 maja 2006, 20:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]