Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 23:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Dalej słaba jakość po zgraniu z digital 8 do kompa 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Dalej słaba jakość po zgraniu z digital 8 do kompa
Witam wszystkich i ponownie prosze o pomoc
Dotychczas archiwizacja materiału z kaset digital 8 na dvd była dla mnie magia prawie czarną. Ale dzieki temu forum juz troche wiem. Mam w kompie kontroler fire wire, kamere (sony dcr-trv 245e) podłączam przez gnizdo dv.
A mimo wszystko jakoć przy oglądani materaily przerobionego (windows movi maker) czy też w oryginale jest mizerna .
Poczytałem forum i spotkalem się z rużnymi opiniami w tej kwestii np ten cytat :

[[u]i]To nic nowego. Materiał zgrany z kamery do kompa jest kompresowany w systemie DV (Digital Video) i jest jako AVI. Wszystko się zgadza. Kiedy oglądamy ten plik np. w Windows Media Player jest on faktycznie złej jakości wystepują takie niby błędy na krawędziach oraz materiał jest 2x mniejszej rozdzielczości niz został nagrany. Lecz jest to tylko kwestia oglądania. Gdy nastepnie skompresujemy ten materiał w mpg1, mpg2 czy Divx w jego naturalnej rozdzielczości 720x576 (standart europejski) wszystko już będzie gut i jakość będzie superowa. Kwestia nauczenia się korzystania z kompresorów. [/i][/u]

Tyle tylko że nie wiele z tego rozumiem czy ktoś mógłby mi wytułmaczyć .
A może popełniam inny błąd ?

[ Dodano: Pon Maj 08, 2006 9:38 am ]
nie wiem czy to ważne le material nagrany był na kasecie sony video 8, być może powinna to być taśma hi 8 albo digital 8

poniedziałek, 8 maja 2006, 08:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli materiał jest formatu Video8 (VHS), to jakość jest VHS. Na ekranie telewizora powinna być taka jak na kasecie. Na ekranie komputera wydaje się gorsza, bo widać szczegóły niewidoczne w TV.

Pozdrawiam

poniedziałek, 8 maja 2006, 11:40
Bywalec
Bywalec

kiedy przegrywam na taśme w magnetowidzie - wszystko jest cacy
ale kiedy przerzuce do komputera - jest lipa
Nagrałem materaiał też na płyte dvd, mialem nadzieje że się polepszy przy wypalaniu ale jest taka sama lipa
Wyczytałem na forum że należy zmienić (zwiększyć rodzielczość ) ponieważ DV skompensował ją . Ale jak to zrobic krok po kroku ?

poniedziałek, 8 maja 2006, 11:50
Stały bywalec
Stały bywalec

Switkowski trochę namieszałeś. Piszesz o video8 a tu człowiek ma digital8, czyli żaden ekwiwalent VHSu tylko pełna rozdzielczość.
Kilka rad dla autora tematu.
Zostaw Movie Makera w spokoju. Nie znam tego programu ale dam sobie obciąć najlepszą część ciała, że to dzięki niemu masz problem.
Skorzystaj np. z Pinnacle Studio w wersji 9. Zgraj materiał tym programem i go zmontuj. Program jest po polsku i dlatego ci go polecam.
Można nim również skompresować materiał do mpeg2 i dokonać authoringu płyty jednak lepiej sprawdzą się tu inne wyspecjalizowane programy.

poniedziałek, 8 maja 2006, 18:35
Bywalec
Bywalec

Rozumiem że ten program dam rade sobie znaleść i sciągnąć z neta. Jeśli jest po polsku to super (movi maker też jest po polsku dlatego w nim zabrałem się do roboty).
Ale kiedy już film będe miał w kompie po zmontowaniu i wszystkich tych bajerach czy Pinnacle Studio w wersji 9 sam zrobi kompresje wstecz czyli z dv do dvd czy należy zrobić to na piechote ?

poniedziałek, 8 maja 2006, 18:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]