Teraz jest środa, 19 września 2018, 13:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Analog wraz z DV 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Analog wraz z DV
Witam wszystkich.
Jeśli ktoś może wyjaśnić mi problem z jakim się spotkałem to będę wdzięczny.
Oto on: mam w kompie kartę video Matrox G400 (wiem że to przeżytek) ale wspaniale mi się zgrywa i obrabia materiał. Jak wiecie jest to typowo analogowa karta. Zakupiłem i zainstalowałem kartę 1394 i nie bardzo mogę zgrać materiał z kamery DV przez złącze 1394. Moja karta zrywa w standardowych rozdzielczościach i z regulowaną kompresją ale nie jest w stanie zgrać materiału w 720x576 - najwyższa rozdzielczość to 704x576. Czy to jest bariera której nie może przeskoczyć moja konfiguracja (bo kamera DV zgrywa zawsze z rozdzielczością 720x576?) Po podłączeniu kamera reaguje z przycisków w Ulead MSP ale nie zgrywa. Nadmienię że dotychczas zgrywałem pliki przez specjalny soft dostarczony wraz z kartą ale tam są tylko gniazda typu cincz i gdy podłączę kamerę DV przez te przewody to oczywiście zgrywam. Ale przecież mam kartę fire i chciałbym ten fakt wykorzystać i zgrywać przez 1394.
Czy jest to wogóle u mnie możliwe? Czy był sens w zakupie karty fire-w? Czy może zmienić soft zgrywający i co mi proponujecie. Ja pracuję na Ulead MSP i bardzo dobrze mi się pracuje (problemy ze zrzutem na dysk).
Pomóżcie.
Pozdrawiam

czwartek, 27 marca 2003, 15:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Skoro posiadasz już kontroler, lub też kartę 1394 pożegnaj się z Matrox-em. To zupełnie nie zależny standard. Matrox analogowy zgrywał w kompresji MJPEG z rozdzielczością 704X576 innego formatu nie emitował na wyjściu i to też warónek że plik zapisany był w tym kodeku. Zapis z kontrolera firewal nie ma zwiąsku z twoją kartą Matrox. Kompresja DV zawsze jest stała 1:5 i zawsze w pełnej rozdzielczości 720X576. Nie znam akurat tego modelu karty Matrox, ale jeżeli jest ona jednocześnie kartą graficzną warto ją zamienić na samą grafikę, a w jej kwocie będzie to dobra karta. Zainstaluj dobry program do przechwytywania przez firewal i połącz kamerę koniecznie kablem i-link.

czwartek, 27 marca 2003, 20:44
Stały bywalec
Stały bywalec

Oczywiście łączę się z kompem przez właściwy przewód iLink, ale obawiam się że nie mam właściwych kodeków lub czy wogóle mam? Ponieważ Ulead żąda ode mnie wkazania kodeka a ja nie mam wyboru, co prawda widzi kontroler fire wire to jednak nie widzi kodeka. Więc pytanie czy moja karta Matroxa (która jest również kartą graficzną) po prostu mi przeszkadza? czy mnie blokuje przy zrzucie? Skąd modę pobrać odpowiednie kodeki DV i jakie?
Pozdrówko i z góry dzięki za posty.......

czwartek, 27 marca 2003, 21:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
...wydaje mi sie, ze problem tkwi jedynie w sofcie do zrzutu. Moim zdaniem masz starsza wersje UMS (nic o tym nie napisales jaka to wersja), ktora nie obsluguje DV :( .
Wymiana softu na nowszy powinna pomoc a MATROX-a bym sie nie pozbywal zeby miec mozliwosc edycji tez po analogu.
Pozdrawiam :)

piątek, 28 marca 2003, 23:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]