Teraz jest wtorek, 18 września 2018, 19:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Karta video czy tuner TV ?? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Karta video czy tuner TV ??
Witam

Potrzebna mi jest karta do zgrywania:
VHS (tak magnetowid jak i kamera analog) >> HDD
HDD >> VHS (jak wyzej)

Co powinienem wybrac?
Chcialbym to zalatwic jak najmniejszym kosztem, ceny kart video mnie po prostu odstraszaja, a tunery tv ?
czy posiadaja inne wejscie niz antenowe?
czy pozwola mi podlaczyc kamere czy magnetowid?
jak by bylo z gubieniem klatek, i ogolna wydajnoscia, rozdzielczoscia?
i wogole co to znaczy liniowe i nieliniowe zgrywanie?
jakie modele wchodza w gre? dla ulatwienia powiem ze raczej nie bede wykorzystywal go do ogladania telewizji na komputerze.

Posiadam sprzet:
P3 - 667Mhz
320mb ram
geforce2 TI 64mb

Prosze o pomoc... :(

niedziela, 30 marca 2003, 22:34
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

tuner to 200 zl, karta przeszlo 1000, jesli bardz zalezy ci na jakosci to wybierz karte ale jesli potrzebujesz tylko do domowego uzytku to ja bym polecal tner. wejdz na http://www.oesde.prv.pl , wiekszocs filmow byla krecoana analogiem a na jakosc narzekac nie mozna. pozdrawiam

wtorek, 1 kwietnia 2003, 11:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No tak, poleciles mi tuner, ale zadalem kilka pytan.... ?
Czy nikt tu nic o tym nie wie ??
Moze ktos inny tez moglby pomoc ??
:(

wtorek, 1 kwietnia 2003, 16:01
Bywalec
Bywalec

Łza sie w oku kręci. Od takiego zestawu (no może RAM tylko 256) zaczynałem swoją przygodę. (to był wtedy najszybszy procesor na rynku.
Kupiłem kartę Aver TV - wtedy, a i teraz jedna z lepszych.
Ale tak naprawdę to karty TV nadają się tylko do oglądania tv na PCecie.
Z twoim procesorem zgrywanie będzie słabe - z reguły jakaś dziwna rozdzielczość, możliwe gubienie klatek, no i trudna konfiguracja.
Ale da się to zrobić.
Karty TV posiadają wejście video, więc można podłączyć kamerę lub magnetowid.
Nieliniowa obróbka Video to zgranie całego filmu na HDD, w odpowiednim oprogramowaniu (dołączają do kart) wycięcie niepotrzebnych scen, przesunięcia innych, dodanie napisów, efektów przejść, grafiki itp , a potem nagranie tego co się stworzyło na taśmę video, CD lub DVD.
Liniowe - leci sobie film, a ty możesz dodawać napisy, przejścia itp. wg mnie obecnie nie ma to sensu. (choć są specyficzne przypadki gdzie się sprawdza - np sprzedajesz gościom opis ich skoku na np bandżi - po skoku masz film z napisami, jakimś tam przejściem, podłożoną muzyką)
Ogólnie - kup sobie kartę Video - może jakąś używaną. Mnie na takim jak twój sprzęcie z tunerem TV nie za bardzo wychodziła obróbka video.
Pzdr

wtorek, 1 kwietnia 2003, 18:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Chcialem malym kosztem a widze ze sie nie da...
A jesli juz karta video, to uzywana, ale jaka ?? stac mnie na wydatek rzedu 800-900zl, widzialem w sklepie w tych cenach, ale to najtansze pozycje, wiec pewnie buble...
Jakie propozycje, modele ????

wtorek, 1 kwietnia 2003, 20:59
Bywalec
Bywalec

Ja używam polskiej VideoZipRT (nowa 1600 zł - z bogatym oprogramowaniem w pełnych wersjach) - większość pisze, że lepsze są pinnacle czy inne zachodnie, ale ja się uparłem to już moja 2 karta tej firmy. poprzednia starsza działała na takim kompie jak twój - super! - Pełny PAL, zero klatek zgubionych tylko format był jakiś dziwny, ale 2-3 filmy zrobiłem.
Teraz ta karta (RT) używa kodeka DV - tak jak w cyfrowych kamerach, więc plik pracuje OK z każdym programem do obróbki Video (Adobe, Ulead, Pinnacle).
Plusem tej karty jest serwis (czytaj - odpowiadają na pytania przez telefon i po polsku) i dołączone oprogramowanie - też po polsku - zresztą niezłe. Od zgrania filmu, przez obróbkę do utworzenia filmu w formacie - VCD, SVCD, DVD, DIVX czy innym dowolnym.
Inne to wszystkie pinnacla - do analogu b. dobra jest DC 30.
http://www.hdp.com.pl

wtorek, 1 kwietnia 2003, 23:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post karta video, czy tuner tv?
Hello. Moze nie jestem starym wyjadaczem jesli chodzi o montaz video, ale bardzo mnie to interesuje i mysle ze moge cos na ten temat powieziec.
Sam zaczynalem od tynera TV ( Aver Media Tv Capture) i karty graficznej z wyjsciem Video. Faktycznie bylo to tanie rozwiazanie, ale jakosc zgranego materialu pozostawiala wiele do zyczenia. Pozatym czasem byl problem z gubieniem klatek. Pracowalem wtedy na Celeronie 466 Mhz (chodzil na 525 Mhz) 128 Ram i dysk IBM 15GB 7200 obr./min.
Nastepnie przerzucilem sie na katre do montazu Video Zip RT firmy HDP Electronics. Wg. mnie jest to calkiem niezla karta do montazu. Firma dorzuca do niej dosyc sporo ciekawego i przejzystego w pracy oprogramowania. Program DigiLab, ktory jest prosty i za razem przyjemny w obsludze, daje dosyc spore mozliwosci jak za taka cene. Pozatym karta ta dzieki pluginom wspolpracuje z Adobe Premiere, co daje juz wiekrze pole manewru. Oczywiscie Adobe kosztuje sporo kasy, ale mozna go nabyc rowniez droga piracka za 20 zl. jednak takiego rozwiazania nie polecam. To niezgodne z prawem :))
Plusem Video Zip RT jest rowniez mozliwosc jego rozbudowy o kolejne przystawki: do montarzu nieliniowego i zgrywania z urzadzen cyfrowych.
Jedyne co wg. mnie pozostawia troche do zyczenia, to samo wykonanie karty: niestaranne lutowanie, jakies extra kabelki na plytce drukowanej, zamiast sciezek, procesor ktory sie straaaaaasznie grzeje (ja zalozylem na niego radiator, ale uwazam ze powinien o tym pomyslec producent). Kumpel moj powiedzial ze karta wyglada jakby ja ktos w komorce skladal. Jednak co do jej dzialania nie mialem wiekrzych zastrzezen.
Innym tanszym rozwiazaniem jest karta tej samej firmy, z tym ze nazywa sie Video ZIP, jednak wybierajac miedzy tymi dwiema polecam Video Zip RT.
Obecnie zmienilem juz konfiguracje kompa na troszke leprza ( P4 1.8 Ghz, plyte MSI 845e Max2 BLR, 1GB RAM, dyski na Raidzie, no i katre do montazu Pinnacle DV 500 DVD). Pracuej na Adobe Premiere 6.0 i jak narazie nie narzekam. Jak wspomnialem na poczatku zajmuje sie tym od niedlugiego czasu i jak narazie obecna konfiguracja spelnia moje wymagania.
Takze podsumowujac: Tuner Tv - NIE!!!, Karta Video - TAK!!!

Jezeli jestes zainteresowany karta Video Zip RT, to wpadnij na http://www.hdp.com.pl , lub kup gazetke "Life Video", zawsze firma HDP zamieszcza tam spora reklame swoich prodoktow.

Pozdrawiam wszystkich.

Falis.

środa, 2 kwietnia 2003, 01:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: karta video, czy tuner tv?
Witam.

Od pewnego czasu śledzę posty dotyczące montażu nieliniowego i kart analogowych do niego, ponieważ rozważam wspomożenie montażu liniowego nieliniowym, a może w przyszłości zastąpienie. Dlatego również szukam karty av niedrogiej. Dylematem dla mnie jest czy kupić tanią kartę z oprogramowaniem, czego efektem będzie gorsza jakośc, ale jakaś możliwość efektów i przejść, czy trochę droższą i uzyskać lepszą jakość, ale bez programu, czyli bez efektów montażu nieliniowego.

Oczywiście żadne z tych rozwiązań mnie nie satysfakcjonuje, ponieważ preferuję jakość, a na dobą kartę i dobry program mnie nie stać. Dlatego z niemałym zażenowaniem zwracam się z zapytaniem gdzie mogę uzyskać wskazówkę jak zdobyć program za niższą cenę.

Dziękuję i pozdrawiam.

środa, 2 kwietnia 2003, 14:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Analogowe karty video niestety kożystają ze złącz analogowych (SVHS, kompozyt) więc nastąpi większa strata w jakości obrazu niż w przypadku kart cyfrowych. Nie mniej jednak jeśli masz dobrze nagrany materiał źródłowy to efekt będzie zadowalający. Można poszukać używanych kart które będą pewnie 50% tańsze Video Zip RT, lub jej starsza odmiana, AV Master, coś z Pinnacla. Co do tunerów - bardzo obciążają system, a jakość zgranego materiału pozostawia wiele do życzenia

środa, 2 kwietnia 2003, 16:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post karta wideo czy tuner Tv
Nie chciałbym się powtarzać bo juz to pisałem, ale gdybyś tego nie czytał to napiszę to jescze raz. Sam niedawno miałem tuner i miałem podobny problem. Kiedy kupowałem komputer w 2000 roku znajomy polecił mi kartę grficzną Asusa V6600 Deluxe za 1300zł. Wtedy nie bylo mnie na nia stać i kupilem tuner. Jednak nie polecam Ci takiego rozwiazania. Chyba że zadowla Cie rozdzielczość 352x288. Obecnie posiadam takiego Asusa. Kupiłem go jesienią za ok. 200zł i jestem z bardzo zadowolony. Karta posiada własny codec, zgrywa bez straty klatek i nie obciążąjąc zbytnio procesora (ok50-60%). Gorąco polecam.

sobota, 5 kwietnia 2003, 03:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witaj !
Jeśli zdecydowałeś się już na kartę video to mam propozycję.
AV Master 98 z pełnym softem w cenie na którą cię stać 700 zl.
kontakt :
ute@poczta.onet.pl

czwartek, 10 kwietnia 2003, 20:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]