Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 15:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Alternatywna karta do ediusa 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Alternatywna karta do ediusa
Witam, czy ktoś z Was używa do montażu w Ediusie karty nie "canopusowskiej"? jest w ogole taka mozliwość? potrzebowalbym jak najtanszej wspolpracującej z ediusem, musi posiadać wyjscia anologowe (video,audio) do podglądu montowanego materiału, ewentualnie nagranie czegoś na VHS, oczywiscie wejscia anologowe tez mile widziane, juz nie wspominając o gniezdzie cyfrowym :) jestescie w stanie coś polecić?

A jesli nie ma takiej mozliwości to mozna zakupić starsze karty canopusa? np Raptorki albo DvStorm? chodzi mi o zminimalizowanie kosztów. Mozna gdzies kupić używki? Niechciałbym przekroczyć 1000 zł przy zakupie karty.Pozdrawiam

czwartek, 31 sierpnia 2006, 01:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z Ediusem "chodzą" nastepujące produkty Canopusa:

- DVRaptor RT2 MAX ( bywa na Allegro za ok 8000 - 1000 PLN)
we/wy analogowe + fire wire. Sterowniki pod Adobe Premiere i Ediusa.
- DVStorm 2 PRO, kultowa karta. Bardzo stabilna. Pracuje z powodzeniem zarówno z Adobe Premiere 6x, 1.5 jak i z Ediusem. ( we/wy analog, Fire, sprzetowy kodek MPEG2 ) można kupić z drugiej reki, bądź na Allegro ( b.mała podaż ) za ok. 2.000 PLN
- Produktem niedrogim, posiadającym we/wy analogowe oraz fire wire jest karta ACDVio: http://www.canopus.com/products/ACEDVio/index.php
Pracuje ona z dowolnym oprogramowaniem edycyjnym i ma bardzo dobrą cenę !
W Polsce - ok. 800 - 1500 PLN. W USA - 250$
Oczywiście można pracować używając wraz z Ediusem "zwykłago" kontrolera fire wire, plus wydajny komputer. O to akurat dzisiaj nie jest trudno.
Polecam zestawy z najnowszym dzieckiem Intela Core 2 Duo.

czwartek, 31 sierpnia 2006, 08:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dobrym zakupem w stosunku do możliwości jakie oferuje jest karta Canopusa ACEVio. Jej odpowiednikiem jest karta (konwerter a-dv) ADVC110, na identycznych podzespołach jak ACEDVio - tyle że zewnętrzna zasilana 6-pinowym złączem DV.

Zakup ADVC110 ma pewne zalety:
- jest urządzeniem zewnętrznym (mobilnym) - i jak masz (lub będziesz miał) kilka maszyn w domu - możesz ją przepinać.
- jest nieczuła na zakłócenia pochodzące od radiatora na procku i innych kart rozszerzeń w sąsiednich portach PCI.
- z powyższych m in względów daje dużo lepszą jakość obrazu aniżeli ACEDVio
- potencjalny brak konfliktów sprzętowych jakie moga towarzyszyć kiedy kupujesz kartę do już zbudowanego zestawu.
- kompatybilna z wieloma aplikacjami do edycji.
- jest urządzeniem WE-WY do prawie wszystkich urządzeń analog-cyfra (bardzo przydatna jeśli zamierzasz projekt DV eksportować na taśmę VHS, czy inne nośniki
- wyjście na monitor do podglądu to standard

Podstawową wadą tej karty jest jej cena:

Allegro - 820 pln (nie polecam)
DVE.PL -1499 pln
BEIKS - 1599 pln - PRZESTĘPSTWO !!!! i rozbój w biały dzień !

i uwaga (tam ja nabyłem):

http://www.navisystems.pl (http://navisystems.pl/sklep/product_inf ... cts_id=324) - za 1299 zeta (+koszt wysyłki 12 zeta).

Zamawiając w tej firmie masz gwarancję szybkiej dostawy (w moim przypadku 2 dniu)

Używam tej karty jako "terminala" do wszystkich urzadzeń jakie posiadam.

Pozdrawiam

czwartek, 31 sierpnia 2006, 10:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam :) dziękuje za tak wyczerpujące odpowidzi :) ja teraz pracuje na DvStorm2 kumpel ma tego Raptorka i bardzo podoba sie w mojej ten koder mpeg, a kumpel narzeka :) znalazłem teraz na ebayu jakiegos raptorka zobaczcie klik
saiora moze mi kupić i przywesc we wrzesniu, bo przyjezdza w odwiedziny z wysp :)jak narazie 319 zł z przesyłką, cop myslicie o tej karcie? Pozdrawiam Marcin Andrzejewski

czwartek, 31 sierpnia 2006, 11:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wszystko zależy od tego co masz zamiar na niej robić 8)
Czasem, nawet jak filmujesz i montujesz imprezy typu "wesele" - także warto pomyśleć o czymś bardziej przyzwoitym.

Swoją 110-tkę zakupiłem głównie pod konwersje analogu do cyfry. Znam zalety kart Canopusa z "Ediusem" - jednak osobiście jestem zdania, że najlepsze kodeki to kodeki napisane czyli "programowe" :idea:.
mankamenty ? owszem są: musisz mieć wypasioną stację roboczą pod nie, aby mogła przeliczać wszystko w rozsądnym czasie :)

Zaznaczam to jest moje zdanie, z którym z całą pewnością nie zgodzi się część starych wiarusów od zawsze pracujących na dedykowanych kartach video.

czwartek, 31 sierpnia 2006, 11:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ta karta ma być na takim sprzęcie zainstalowana wstępnie:

Procesor Intel Core 2 Duo E6400 2.13GHz 2MB 870 zł

Pł. gł. P5WDG2-WS - i975X 892 zł

Dysk Samsung 80GB 7200 8MB NCQ HD080HJ 164 zł
Dysk Samsung 250GB 7200 8MB SP2504C 286 zł

Pamięć DDR 2x1GB PC3200 400MHz Goodram Dual GR400D64L3/2GDC 653 zł

Zasilacz Topower 400W P5 OEM 200 zł

POWERCOLOR X800GTO 128MB 256BIT 340 zł

Obudowa Modecom STEP 207 BLACK 120 zł

Nagrywarka DVDR Pioneer DVR-111BK Black OEM 148 zł

Wiec mysle ze w przyzwoitym czasie on wszystko przerobi, chodzi mi tylko głównie o zgrywanie materiału, podgląd na tv, i to chyba wszystko czego oczekuję od karty wideo :) z resztą poradzi sobibie komp :) Pozdrawiam i proszę jeszcze o opinie o tej karcie z ebaya do ktorej link dalem wyzej, dzis sie konczy aukcja a wiec chcialbym w pore zalicytować :)

O znalazłem na allegro taką samą klik
Będzie ona w pełni współpracować z ediusem 3,5 i 4?

Jeszcze jedno pytanie :) czy ktoś z Was pracuje w ediusie na 2 minotorach jak to jest reklamowane na stronie canopusa? czy potrzebna do tego jest tylko karta graf. z wyjsciem na 2 monity czy jeszcze coś do tego bedzie niezbędne?

[ Dodano: Czw Sie 31, 2006 8:12 pm ]
Jak to nikt sie nie wypowie? bardzo proszę was o pomoc :wink: :mrgreen:

czwartek, 31 sierpnia 2006, 11:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]