Teraz jest czwartek, 19 kwietnia 2018, 15:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 ACEDVIO Canopus - mora 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post ACEDVIO Canopus - mora
2 dni temu uruchomiłem komputer z karta video ACEDVIO Canopusa zakupiona swego czasu na Allegro. Zdziwiony jestem efektem mory jaki otrzymuje w trakcie jak i po przechwyceniu materiału video ( jest to taka drobna siateczka po przekatnych ekranu ale widoczna - szczególnie przy gorszej jakości zgrywania). Czy to normalne że taka morka sie pojawia? Zmieniałem źródło sygnału , kabelki ,slot PCI - efekt bez zmian. Czy mam uszkodzona kartę video, czy ktos się spotkał z takim problemem? Efekty o których wspominałem można obejrzeć w załączniku.
P4-3GHZ / 2*512/ raid 0 - 2*160gb seagate sata /Seagate 250GB system/ Geforce 5500/Abit IC7G/Acedvio Canopus

czwartek, 14 września 2006, 12:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Posiadam kartę (konwerter) ADVC110 Canopusa (zewnętrzna) w zasadzie na tych samych elementach - nic takiegio nigdy nie zaobserwowałem.

Rozważałem zakup tej karty (ACEDVio) lecz mi odradzono właśnie z powodu zakłóceń jakie występują w obudowie komputera.

Najprościej byłoby przetestować na innym hardware i nowszym usterzeniu (jeśli jest dostępne).

czwartek, 14 września 2006, 12:26
Moderator
Moderator

Najczęściej sieje promieniowanie elektromagnetyczne w komputerze - karta graficzna. Dobrze by było pożyczyć inny, (najlepiej słabszy model), aby zrobić z nim próbę. Często też znaczenie ma przebieg kabli poza komputerem - na przykład przy głośniku. Zbierają wtedy zakłócenia z jego pola elektromagnetycznego. Warto też wyrzucić (chwilowo) tuner TV i podłączyć się na próbę chociaż do uziemionego gniazdka, na przykład w kuchni.
pozdrawiam

czwartek, 14 września 2006, 13:17
Nowy
Nowy

W kumputerze niemam karty tv ani innych kontrolerów na kartach pci tylko grafika geforce 5500 na agp ale z 10 cm od acedvio, obudowa komputera Chieftec z grubej blach z certyfikatami kompatybilnosci elektromagnetycznej - dałem z 450pln, zasilacz Tagan 500W za ~500pln wiec raczej dobry, kabelki do karty zmieniałem z composite na svhs i guzik, zmieniałem miejsce gdzie stoi komputer i z daleka od monitora stawiałem i tez guzik nawet internet i klawiature i myche na usb wypiałem i tez bez zmian, jakis czas temu kolega ta karte wkladal do swojego starszego komputera ale tam efekt byl podobny do mojego.

[ Dodano: Czw Wrz 14, 2006 7:00 pm ]
Panowie ratujcie chyba problem rozwiążę sam jeżeli ktoś mi poda poprawne ustawienia Switchy SW1 i SW2. W trakcie konfigurowania i w ferworze walki nie zauważyłem że są 2 i raz ustawiłem SW1 a którymś kolejnym razem SW2 i tym sposobem pokreciłem na amen chyba. Jeżeli ktoś ma poprawne ustawienia switchy na ACEDVIO to proszę napiszcie który jak a szczególnie SW2 bo SW1 mam w instrukcji.

czwartek, 14 września 2006, 13:31
Bywalec
Bywalec

Kartę Canopusa ACEDVio kupiłem w BEIKS-ie., lecz żeadna mora nie występuje na obrazie. Obraz jest czysty a w dodatku przejścia i filtry na podglądzie są w RT. Jeżeli chodzi o swiche to 6 i 8 muszą być włączone. Jeżeli potrzebujesz stery i instrukcję to napisz pro-mix@o2.pl

piątek, 15 września 2006, 10:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]