Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 18:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Co powiecie na PINNACLE STUDIO V10-700 USB ? czy warto ? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Co powiecie na PINNACLE STUDIO V10-700 USB ? czy warto ?
Witam wszystkich

Nosze sie z zamiarem zukupu tej karty .Czy jest to karta nieliniowa ?
Czy pomoze mi to w pracy w Adobe Premiere 1.5 pro.Obecnie pracuje bez rzadnych kart wspomagajacych ?

Za pomoc sliczne dzieki i pozdrawiam
Waldi

niedziela, 1 października 2006, 13:05
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie warto. Jakość zgrywanego materiału jest taka sobie. Mogą nastapić przesunięcia dźwięku w stosunku do obrazu. W niczym nie poprawi pracy w AP 1.5 Pro. Jeżeli już, to kup wersję na slot PCI. :)

niedziela, 1 października 2006, 17:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mogą nastapić przesunięcia dźwięku w stosunku do obrazu. W niczym nie poprawi pracy w AP 1.5 Pro. Jeżeli już, to kup wersję na slot PCI.

Użytkuję to urzadzenie od roku jako element wpsółpracujący z Pinnacle oraz AVID 7 działa bardzo dobrze. Próbowałem współpracy z nero 6, virtual dub (niestety nie jest wykrywane poprawnie). Jezeli chodzi o przesunięcie obrazu z dźwiękiem to nie zgadzam się z przedmówca nie wiem skąd takie informacje pisze. Przesuniuęcie obrazu występuje właśnie na kartach PCI z dwóch powodów, niewydolność magistrali PCI, współpraca kilku urzadzeń PCI, problemy z przydziałem IRQ, oraz współpraca z wewenętrzną kartą audio to najczęstrze powody asynchronu.
700USB jest urządzeniem zewnętrznym:
- nie obciąża magistrali PCI, (stad inne urządzenia mogą bezproblemowo współpracować z komputerem w czasie działania USB700)
- nie przeszkadzają mu inne urzadzenia zainstalowane na PCI,
- dodatkowo masz swobodę przy podłączaniu przewodów,

Zgrałem tym urzadzeniem juz kilkanaście kaset VHS. Jakośc zgranego materiału zalezna jest od samej taśmy, ani razu nie wystapił u mnie asynchron obrazu z dźwiękiem, (jesli tasma była pogięta i zanikał obraz i dźwięk przy bardzo słabej jakości nagraniach urzadzenie przestawało przechwytywać). Gubienie klatek wystwpuje w przypadku skaczacego obrazu itp nienaturalnych sytuacjach w obrazie.
Jesli chodzi o wyjście bezproblemowo można wypuszczać audio/ video przez to urzadzenie bez obawy o asynchron.
Port fire-wire spisuje się lepiej od mojego zainstalowanego na płycie głównej, do urządzenia dołączone sa kabelek USB2.0 i fire-wire dobrej jakości.
W urządzeniu tym cenię sobie przedewszystkim, wygode i prostote obsługi, jesli chcesz używać urządzenia do kinowych produkcji to odradzam, ale jeżeli urządzenie ma słyżyć do konwersji materiału który będzie odtwarzany na DVD lub VHS to moge polecić. ]
Nie mam możliwości sprawdzenia czy współpracuje z AP, przed zakupem lepiej bym się upewnił.

poniedziałek, 2 października 2006, 09:31
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Bawiłem się tym urządzeniem kilka miesięcy temu. I wystąpił asynchron, teraz już jednak nie pamiętam w jakiej sytuacji. A poleciłem slotowe urządzenie bo... jest po poprostu tańsze. Przy dzisiejszych cenach kamer cyfrowych z wejściem/wyjściem AV raczej zastanowiłbym się nad takim rozwiązaniem, bo mimo większych nakładów, korzyść podwójna: posiadanie kamery cyfrowej i najlepsza jakościowo możliwość zapisu obrazu i dźwięku ze źródeł analogowych. Bez żadnych cudów, asynchronów itp. Pozdrowienia!

poniedziałek, 2 października 2006, 10:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zgadza się kamera z we analogowym dobra sprawa sam mam taką jest tylko jedno ale bynajmniej w moim wypadku. Przy zgrywaniu przez kamerkę, programy nie widzą utraconych klatek video, a przy zgrywaniu przez 700USB, program na bierząco pokazuje utracone klatki. Niby nic ale po zgrywaniu przez kamerkę (jak w opisie na dole) z VHS i wypaleniu DVD przy szybszych ruchach obraz dostawał lekko czkawki co jakiś czas wypadała klatka, podobnie było z taśmami słabej jakości obraz szarpał.
Tutaj mam ten komfort że widze co się dzieje z obrazem i mogę dany kawałek opuścić lub przepuścić klika razy tak by konwersja przeszła bez szfanku.

poniedziałek, 2 października 2006, 23:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]