Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 23:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 przechwytywanie video i audio 5.1 ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post przechwytywanie video i audio 5.1 ?
jestem w trakcie testowania programow do przechwytywania obrazu i dzwieku np. z satelity wykorzystujac karte graficzna VIVO czuli z wejsciem video ( wykorzystuje s-video ) oraz karte muzyczna E-MU 1820 m . kiedys zaczalem stawiac pierwsze kroki na pinnaclu 9 a teraz porownac chce (mozliwosci i jakosc ) ulead ( wiele programow ) roxio-sonic , magix , cyber link , inter video pinnacle liquid oraz sony vegas 6 a teraz 7 i moze w przyszlosci avid. do tej pory wszystkie programy nagrywaly obraz badzo dobrej jakosci (na tv -odtwarzanie pozniej i podglad na LCD ) DZWIEK LINIOWO NAGRANY po chinch.
mam dwa pytania :
odpowiedz na pierwsze wymaga ogromna ilosc testow czasochlonnych wiec moze ktos to przerabial ???? ja wole prechwytywac w tych programach w MPEG2 (oprocz sony vegas-nie wiem jak 7 wersja- i pinnacle liquid 6 - nie wiem jak 7 wersja-bo one nie przechwytuja w mpeg2 ) zeby plik nie mial parecdziesiat giga.no i od razy robie dvd (chapter + menu ) w tym formacie i juz. pytanie - CZY WARTO PRZECHWYCIC NP. W SONY CZU LIQUIDZIE W ICH KODEKU A POTEM PRZEKONWERTOWAC DO FORMATU DVD ? bez wzgledu na czas i miejsce na dyskach potrzebne do tego bo plik wynikowy - efekt koncowy moze byc dla oka nie do rozroznienia szczegolnie na tv.
a drugie NAJWAZNIEJSZE pytanie :
CZY MOZNA ZA POMACA KTOREGOS Z TYCH PROGRAMOW PRZECHWYCIC DZWIEK DOLBY DIGITAL 5.1 ? bo tak sa nadawane czasem filmy , programy i glownie KONCERTY. wiem ze musze miec kabel cyfrowy i takim polaczylem satelite HUMAX i ta karte E-MU i sygnal na panelu dochodzi w stereo ( jeszcze nie mialem mozliwosci natrafic na emisje 5.1 bo wzialem sie za to dopiuero teraz ) ale problemem jest nie polaczenie bo te mozliwosci sa lacznie z karta lecz ktory program i( jak to zrobic ) mi rownoczesnie nagra obraz i dzwiek 5.1 ?
chyba ze musze nagrac czyms innym rownoczesnie dzwiek (ale czym ?) a potem w programie dociac go i zsynchronizowac ale jak i czy w realtimie bede widzial islyszal ten projekt ???
dzieki za informacje jesli ktos ten temat przerabial i prosze o odpowiedz a wlasciwie o podpowiedz. ewentualnie prosze o kontakt na:
karwa500@wp.pl to odpisze gadu gadu lub skype lepiej lub zadzwonie.
dzieki !!!!!!!!!! :oops: :oops: :oops: :mrgreen: :mrgreen:

czwartek, 2 listopada 2006, 22:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jesli chodzi i zgrywanie w 5.1 to może AVID LIQUID z swoim break boxem sprosta temu zadaniu http://www.pinnacle.com.pl/liquid7p.php. Nie używam wersji pro więc nei wiem czy jest taka mozliwośc ale po coś ta skrzynka ma tyl e tych we i wy.

Przy zgrywanie w mpeg2 to uważam że jeśli tworzysz DVD, dokonuj kompresji do mpeg2 tylko raz a później jedynie dodania MENui chapterów bez ponownego kodowania do mpeg2.

piątek, 3 listopada 2006, 00:58
Nowy
Nowy

dzieki za wiadomosc o 5.1 glownie bo to dla mnie najwazniejsze i bede mial niedlugo avid liquid i mysle ze jak w pinnaclu liquidzie 6 to wersja pro rozni sie tym ze kupuje sie oprocz softu ta skrzunke magiczna rzeczywiscie ale wudaje mi sie ze mi to niepotrzebne bo komplet wejsc i wyjsc mam na pokladzie ( video w karcie graficznej a audio we wszystkich mozliwych konfiguracjach w karcie muzycznej z wyzszej polki wiec polaczyc moge ) problem jest tylko taki czy ktorykolwiek program ma mozliwosc w sofcie przechwycic dzwiek dolby digital 5.1 bo przy skladaniu dvd to nawet zwykly pinnacle 9 ma do wyboru dd 5.1 a tym bardziej bardziej nowoczesne programy ktore w poprzednim temacie opisalem. poczekam az zainstaluje tego nowego avid liquid 7 i sprawdze czy przy "capture" bedzie opcja w audio preferencjach do wyboru. jesli ktokolwiek to sprawdzil w programach ktore opisalem bo inne raczej nie istnieja raczej (oprocz adobe roznych wersji )to pliiiissss napiszcie ktory program ma taka mozliwosc . i jeszce raz : czy ktos sprawdzil osobiscie czy lepiej nagrywac w programach ktore na to pozwalaja w mpeg2 od razu oszczedzajac czas miejsce na dysku itd czy zdecydowanie lepiej nagrac w formatach bezstratnych a potem konwertowac i jest rzeczywiscie duzo lepsza jakosc gotowego projektu ???? pozdrawiam i dzieki za wszelkie rady karwa :lol: :lol:

niedziela, 5 listopada 2006, 00:28
Nowy
Nowy

Post AVID
8) z tego co mi wiadomo to materiał powinien być jak najlepszy przed renderingiem i wypaleniem płyty czyli avi 1h/13GB

[ Dodano: Pon Lis 12, 2007 10:52 pm ]
z tego co mi wiadomo to materiał powinien być jak najlepszy przed renderingiem i wypaleniem płyty czyli avi 1h/13GB

poniedziałek, 12 listopada 2007, 22:52
Stały bywalec
Stały bywalec

Według mnie zabierasz się do tego trochę od niewłaściwej strony.

Co innego, gdybyś chciał nagrywać programy z TV analogowej. Wtedy wiadomo: karta z vivo, może jakaś katra z tunerem TV, ew. kamerka wpięta jako przetwornik AC/DC (oczywiście musi mieć odpowiednie we/wy), no i może jakieś bardziej profesjonalne urządzenia do przechwytu sygnału.

Jednak ty chcesz nagrywać z TV-SAT. Proponuję zmienić koncepcję i pieniądze na zakup programu edycyjnego, przeznaczyć na zakup karty do odbioru TvSat w komputerze. Choćby taki TECHNISAT SKYSTAR HD DVB (jedna z lepszych). Jeśli twoje ulubione koncerty nadawane są w kanałach kodowanych to trzeba dokupić tzw. moduł dostepowy CI (gniazdo, gdzie można włażyć kartę) lub kupić kartę już z takim modułem, np. Karta Twinhan AD-SP400. Nie będę się tu rozpisywał. Jeśli cię to zainteresuje to w googlach poszukasz wiele stron poświęconych tej tematyce, a wybór odpowiedniej karty nie będzie stanowił żadnego problemu.

Generalnie chodzi o to, że programy są nadawane jako tzw. stream DVB (trochę inaczej opakowany mpg2 niż na DVD). Wystarczy użyć odpowiedniego programu, który ten stream zrzuci bezpośrednio na dysk w formie pliku mpg2 - bez żadnej ponownej konwersji/kompresji - bo tak to jest nadawane. No i oczywiście dźwięk masz dokładnie taki, jak jest nadawany, a nie zdegradowany przez kiepską kartę muzyczną, która dodaje szumy i zniekształcenia emitowane przez osprzęt twojego komputera. Oczywiście jeśli chcesz zapisywać programy nadawane w HD to musisz się zaopatrzyć w tuner obsługujący DVB-S2. Te, które podałem powyżej obsługują ten standard.

Potrzebne ci już tylko zwykłe proste oprogramowanie, które potrafi ciąć i łączyć (wycinanie np. reklam) mpg2 bez potrzeby ponownej kompresji całości materiału. Tak przygotowany materiał ładujesz na DVD, robisz menu i masz full jakość, a nie coś na miarę divx'a.

Wiadomo że wszystko ma sens ekonomiczny tylko wtedy, kiedy się tego używa..., a wyboru możesz dokonać tylko TY.

pozdrawiam

P.S. Przerabianie stereo na system 5.1 nie ma chyba żadnego sensu. Pierwsze, że nie uzyskasz tym efektu 5.1, a drugie, że jeśli chcesz slyszeć dźwięk na wszystkich głośnikach kina domowego to wystarczy odpowiednio je skonfigurować. Jednym słowem - szkoda czasu i wysiłku.

wtorek, 13 listopada 2007, 02:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]