Teraz jest sobota, 21 kwietnia 2018, 19:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 DV500 Padała 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post DV500 Padała
Witam!
jak w temacie padła karta dv500. Po podłączniu "CZINCZA" z DV500 do TV nastąpiło iskrzenie przy karcie i przy telewizorze. W telewizorze też przestało działać wejście. Komputer normalnie widzi kartę ale nie działają wyjścia anie wejścia. Co to mogło być skąd takie przepięcie? Używałem ją ponad 6lat i nic się nie działo do wczoraj.
Pozdrawiam

wtorek, 28 listopada 2006, 18:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wtorek, 28 listopada 2006, 20:16
Bywalec
Bywalec

Uziemienie jest, dodatkowo komp podpięty pod "up-sa"

wtorek, 28 listopada 2006, 21:21
Stały bywalec
Stały bywalec

Robilem remont w pokoju i wylaczylem rano kompa z sieci - bo nie byl potrzebny. Wieczorem jednak chcialem sprawdzic pare rzeczy na kompie (maile, fora, itp). Wiec wkladam wtyczke w gniazdo zasilania iiiiiiii-- tylko slyszalem jak cos strzela delikatnie, i po sekundzie malutki dymek z oibudowy kompa - aczkolwiek zauwzalny. Niestety nic z kompa nie zostalo poza plyta i pamieciami, ktore z reszta nie nadawaly sie do nowego kompa bo to juz przezytek w tedy byl.

Hmmm - przyczyna??? nikt tego nie potrafil wytlumaczyc a rownoczesnie kazdy cos jednak wymyslil. Tak wiec z pradem i urzadzeniami elektrycznymi to chyba po prostu, jak to mowia "zlosliwosc rzeczy martwych".
A jesli chodzi o UPS'y to niestety kilka moich znajomych zawiodlo sie na nich - niestety kompy cale do wymiany poszly i stwierdzili iz zwykla listwa z bezpiecznikiem moze tyle samo za sporo mniejsza cene.(oczywiscie nie mowimy o podtrzymywaniu pradu tylko zabezpieczeniu przed roznymi skokami napiecia).

wtorek, 28 listopada 2006, 23:50
Stały bywalec
Stały bywalec

Każda instrukcja powinna o tym mówić. NIE WOLNO podłączać żadnego urządzenia do drugiego znajdującego się pod napięciem jakimkolwiek kablem ! Prawdopodobnie spaliłeś sobie wejścia/wyjścia w karcie. Ja kiedyś też tak podłączałem i się udawało aż w końcu miałem pecha i spaliłem sobie kartę.

Pozdrawiam

środa, 29 listopada 2006, 00:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Każda instrukcja powinna o tym mówić. NIE WOLNO podłączać żadnego urządzenia do drugiego znajdującego się pod napięciem jakimkolwiek kablem ! Prawdopodobnie spaliłeś sobie wejścia/wyjścia w karcie. Ja kiedyś też tak podłączałem i się udawało aż w końcu miałem pecha i spaliłem sobie kartę.

Pozdrawiam
zgadza sie tez tak spalilem jedna karte, podlanczajac do tv cinczem. Nic sie nie dzieje w milionach przypadkow ale nie bez przyczyny pisza o tym w instrukcjach.

środa, 29 listopada 2006, 01:27
Bywalec
Bywalec

dzięki koledy za porady! jak piszecie setki razy się udawało podłączać aż któregoś dnia AWARIA! Pozdrawiam

środa, 29 listopada 2006, 19:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]