Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 19:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Proszę o pomoc dla całkowicie zielonego 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Proszę o pomoc dla całkowicie zielonego
Proszę pomóżcie chce kupić karte video niewiem o nich nic mam kamere JVC ,chce zacząć zgrywać na płyty .Może później troszke je obrobić jak się już wogóle troszke będe coś wiedział jak sie to robi (no i mam też kasety VHS i też chciałbym nauczyć je zgrywać)
Poprostu jestem całkowicie zielony ,dlatego zarejstrowałem się na waszym forum.Pomóżcie.
Pierwsze to trzeba chyba kupić karte video jaką (o co chodzi analogowa czy cyfrowa) co za różnica.

poniedziałek, 12 lutego 2007, 22:54
Moderator
Moderator

Po głębokich przemyśleniach proponuje zakup stacjonarnej nagrywarki DVD.
pozdrawiam

wtorek, 13 lutego 2007, 10:10
Nowy
Nowy

Post zielony
Nie ubliżając, mógłby sie Pan troche bardziej wysilić i powiedzieć człowiekowi parę słów np. na temat zgrywania z VHS na dysk. Wielu by z tego skorzystało, a Pan by miał kiedys pomnik, jako ten, który był życzliwy dla ludzi..

niedziela, 2 grudnia 2007, 18:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie ubliżając, mógłby sie Pan troche bardziej wysilić i powiedzieć człowiekowi parę słów np. na temat zgrywania z VHS na dysk. Wielu by z tego skorzystało, a Pan by miał kiedys pomnik, jako ten, który był życzliwy dla ludzi..

No tak. Pewnie i racja. Sam często zadaję pytania. Najpierw jednak używam opcji SZUKAJ.

niedziela, 2 grudnia 2007, 19:06
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tylko, że na tym forum opcja "szukaj" od dawna nie działa. Pozdrowienia dla Admina

niedziela, 2 grudnia 2007, 21:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ups Faktycznie W ramach przeprosin za SZUKAJ W google jak się wpisze też wyskoczy. :wink:

niedziela, 2 grudnia 2007, 22:09
Moderator
Moderator

Karta video to błąd, o ile nie mamy na płycie głównej gniazda FireWire dokupujemy mały kontroler tychże portów koszt około 50zł z oprogramowaniem i kablem. Zgrywamy cyfrowo do postaci AVI-DV jest to dokładnie taki zapis, jaki zawiera się na kasetkach miniDV, czyli nie mamy utraty jakości. Taki materiał możemy bez końca mielić, kroić, obrabiać przerzucać itp i dopiero to kompresujemy i zapisujemy na płytkę nigdy odwrotnie, bo skoro kompresujemy, to pogarszamy jakość więc w drugą stronę nie ma to sensu (z piasku bata nie ukręci).
Ze zgrywaniem analogowego materiału do kompa może być trudniej, gdyż jeśli owa kamera nie potrafi działać jako konwerter przepuszczonego przez nią sygnału z magnetowidu na komputer, po to by zgrać to do postaci AVI-DV, możemy pokusić się o zgrywanie tego wprost do formatu mpeg2 za pomocą dowolnej karty TV w kompie, lecz tu automatycznie nie ma mowy o dobrym montażu tego materiału, gdyż jest to już skompresowane. Niestety żadna karta TV nie potrafi przechwytywać materiału do formatu AVI-DV w pełnej rozdzielczości PAL podobnie jak robi to kontroler FireWire. Istnieją też konwertery analogowego sygnału a cyfrowy w postaci samodzielnych urządzeń, lecz koszty tychże jak na razie przerastają sens takiej pracy.
Trzecia opcja niestety męcząca, ale dość sensowna, to zgranie kamerą o ile ona to umożliwia całego materiału z VHS i za jej pomocą wprowadzanie tego do komputera już jako zapis cyfrowy, a dalej postępowanie jak już opisałem na początku.

kotin napisał(a):
proponuje zakup stacjonarnej nagrywarki DVD

tak, tylko czy w ten sposób można rozpoczynać przygodę z montażem video?

George100 napisał(a):
mógłby sie Pan troche bardziej wysilić

przyjęte jest w Internecie, że bez względu na wiek, płeć, status - wszyscy jesteśmy na TY.

dnap napisał(a):
na tym forum opcja "szukaj" od dawna nie działa

dokładnie. To forum jest jednym z ważniejszych jakie istnieją w sieci z racji przydatności, a jednocześnie jednym z gorzej działających z punktu widzenia technicznego.

Pozdrawiam wszystkich gorąco

Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 grudnia 2007, 06:46 przez Montażysta Darek A., łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 2 grudnia 2007, 22:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tylko, że na tym forum opcja "szukaj" od dawna nie działa. Pozdrowienia dla Admina

Też myślałem, że nie działa, ale odkryłem, że kazde wyrażenie trzeba wpisywać w cudzysłów. I wtedy działa...

poniedziałek, 3 grudnia 2007, 01:50
Moderator
Moderator

Post Re: zielony
George100 napisał(a):
Nie ubliżając, mógłby sie Pan troche bardziej wysilić ...

- Po prawie roku od założenia wątku, zabrał się Pan George100 za odpowiedź.
- Odpowiedziałem jako jedyny po jednym dniu od zadania pytania, tak jak według swojego wyczucia będzie najlepiej dla autora pytania.
- Nie zabraniałem przecież nikomu w lutym wyrażać innego zdania.
- Nie zabraniam i teraz :wink: .

poniedziałek, 3 grudnia 2007, 09:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]