Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 17:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Różnica między Edius NX PCI-X a EDIUS NX Express 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Różnica między Edius NX PCI-X a EDIUS NX Express
Witam;

Jestem nowym użytkownikiem i szukam pomocy przy kupnie nowej karty Edka NX na slocie PCI-X lub Edka NX PCI-E, różnica w cenie jest dosyć znaczna pierwszy kosztuje 3890zl a drugi 5600zł. Czy ktoś ma rozeznanie w tej materi czy oplaci sie dorzucić 1700zł i kupić droższą kartę??? Wiem że na slocie PCI-X są potrzebne serwerowe płyty główne które zaczynają sie od 900zł (są to naprawdę stabilne płyty i długo wytrzymują) Prosże o radę....

Jaki inny zakup komputera oraz karty video przy budżecie 10 tyś. która nie koniecznie musi obsługiwać HDV ale żeby już była do tego przygotowana i komputer aby był na tyle mocny i sensowny aby poradził sobie z tą kartą

Moja dotychczasowa konfiguracja to: PIV 1,6 GHZ 1Gb Ram 3 dyski WD po 160 Gb dwie nagrywarki NEC-Sony AP 6.5 wszystko dobrze żmiga ale apetyt rośnie :)))

Pozdrawiam wszystkich i czekam na sugestie :)

czwartek, 22 lutego 2007, 11:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Karta Canopus Edius NX PCI-X jest kartą do slotu PCI-X 64bit, nie mylć z PCI-Express !!! To zupełnie inne sloty ! Z reguły wystepują w płytach głównych serwerowych PRZYKŁAD TAKIEJ PŁYTY Do karty jest do nabycia oddzielnie pakiet EXPANSION KIT w skład którego wchodzi:

- canopus bey ( urządzenie we/wy do zatoki 5 1/4")
- program Inscriber TM PRO
- program Sonic Foundry
- program Sound Soap
- program Xplode 4.5
- program DVCapture
- program MPEG capture
- program Ulead DVD Workshop v.2.0 SE
- karta PCI Component-OUT
- pluginy do Adobe Premiere 1.5
Wraz za kartą Edius NX PCI-X otrzymujemy program Edius 4.13.

Natomiast nowy produkt Canopusa - EDIUS NX EXPRESS to w zasadzie dwie karty. Główna posiadająca we/wy analogowe + DV i druga nazwana FireCoder, mająca wyjścia componentowe, oraz wyjście firewire. Karta ta jest sprzętowym koderem/enkoderem MPEG-1/MPEG-2 i MPEG-4. Karty wymagają 2 wolnych slotów PCI Express x 1.
Można zastosować taką płytę główną - Asus P5B Deluxe lub np. Gigabyte DQ6
W pakiecie otrzymujemy oprogramowanie:

- Edius 4.13
- Inscriber TM PRO
- Xplode 4.5
- Imaginate 2.0 DEMO
- Sound Soap
- MPEG capture
- DV capture
- pluginy do Adobe Premiere 1.5

czwartek, 22 lutego 2007, 14:20
Nowy
Nowy

Dziekuję za odp. ale tyle to ja też wyczytałem, chodzi mi o to jak to się ma w rzeczywistości czy na slocie PCI-X jest bardziej wydajna od PCI-Exxpress, czy komputer jest w tedy stabilniejszy bo jednak to 64-bitowa plyta?? prócz serwerowj płyty głównej musi być jeszcze coś dodatkowego... i jaka jest różnica prócz softu na tych karta (chodzi o kartę podstawową a nie o Fire Core)

Rozpatrująć to ekonomicznie lepiej dołożyć kasę czy kupić NX-X albo może coś innego typu matrox albo DV Storma???

Dziekuję za odpowiedz :)

czwartek, 22 lutego 2007, 15:10
Bywalec
Bywalec

oto rożnica miedzy PCI-X a PCI Express:Note: The PCI/PCI-X version of the EDIUS NX expansion board does not feature hardware-based MPEG-2/MPEG-4 encoding.

czwartek, 22 lutego 2007, 15:38
Nowy
Nowy

Nie bardzo rozumiem ....hmmm że nie współgra z mpg2/mpg4 ale ma w sobie pro codera który kompresuje i karta zawiera sterwowniki które obsługują ten format......

czwartek, 22 lutego 2007, 16:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]