Teraz jest sobota, 22 września 2018, 09:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 DV500 DVD i przeliczanie 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post DV500 DVD i przeliczanie
Witam. Mam pytanko do użytkowników karty DV500 DVD. Czy istnieje możliwość wyłączenia odtwarzania samego RT. Może to dziwne pytanie ale uzasadnione. Otóż jak zauważyłem zmianę odtwarzania tempa karta też "stara się" odtworzyć w RT czego powodem jest np. paskudne odtwarzanie slow - szarpanie na ekranie(!) Jedynym rozsądnym wyjściem w tej sytuacji jest nałożenie jakiegoś filtru (nie RT!) np. Color Balance i pozostawienie go bez zmian. Wtedy dopiero fragment ze zmienioną (spowolnioną) prędkością jest odtwarzany tak jak powinien. Nie lubię takich nieestetycznych rozwiązań bo to na dłuższą metę męczące. Wiem,wiem... zaraz ktoś powie przełącz się np. na Microsoft DV lub coś podobnego, tylko wtedy obraz z timeline nie idzie na wyjścia analogowe, a przy montażu jest jednak wskazane oglądać to co się montuje. Czy zawsze jak już ktoś coś wymyśli (DV500) to musi coś spiep..yć przedobrzając ???

czwartek, 1 marca 2007, 18:46
Bywalec
Bywalec

Witam.Ta karta tak już ma. Ja sobie radziłem w ten sposób, że ujecia, które miały tempo spowolnione przeliczałem to pliku avi i wstawiałem go na miejsce tego odcinka na "osi czasowej". Wtedy spowolnienie jest OK.

piątek, 2 marca 2007, 13:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]