Teraz jest sobota, 22 września 2018, 03:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 konfiguracja karty canopus DVX-E1 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post konfiguracja karty canopus DVX-E1
Witam. Bardzo proszę pomoc w skonfigurowaniu karty Canopusa DVX-E1. Karta po zainstalowaniu oryginalnych sterów i pluginów do Premiere Pro strasznie przycina po nałożeniu przejścia lub filtru i nie odtwarza obrazu w okienku programu a tylko na TV (odświeża po kliknięciu na okienko premierki). Komputer na procku dwurdzeniowym Core 2.16, 3GRAM, grafika PCI Express na radeonie. Dodam, że na Ediusie śmiga w czasie rzeczywistym ale nie odtwarza w okienku. Może ktoś miał podobny problem to prosze o pomoc bo "rece opadają"... pozdrawiam Krzysztof

wtorek, 13 marca 2007, 00:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

SETTINGS - VIDEO OVERLAY SETTINGS
zmień ustawienia type 1,2 lub 3
u mnie to rozwiazało podobny do Twojego problem

wtorek, 13 marca 2007, 10:59
Nowy
Nowy

Domyślam się, że chodzi o jakiś plik *.ini, ale jak możesz podaj więcej szczegółów bo niebardzo wiem gdzie tego szukać

wtorek, 13 marca 2007, 20:20
Stały bywalec
Stały bywalec

Domyślam się, że chodzi o jakiś plik *.ini, ale jak możesz podaj więcej szczegółów bo niebardzo wiem gdzie tego szukać

Nie, nie chodzi o plik "ini" a o opcję w EDiusie.
HARDWARE SETTINGS/OVERLAY SETTINGS i ustaw type 1, 2 lub 3 ale za każdą zmianą restaruj Ediusa, powinno pomóc.

pzdr! Nixi

piątek, 20 kwietnia 2007, 21:55
Nowy
Nowy

Dzięki Nixi za zainteresowanie się moim problemem. Do tego doszedłem ale niestety musiałem oddać karte sprzedawcy bo z Premierem Pro okazała się kompletną padliną. Zapewniano mnie, że chodzi w czasie rzeczywistym na "prawie wszystkich" pluginach a prawda jest taka, że jest to pare efektów canopusa reszty efektów nawet nie można podejrzeć bez przerenderowania. Od wielu lat pracuję na karcie graficznej i przy tym pozostanę. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. KrzychEMC

piątek, 20 kwietnia 2007, 22:58
Stały bywalec
Stały bywalec

No cóż... pewnie RT ( każdej) karty zależy od wielu czynników i od kompa i oprogramowania i skonfigurowania całości... ale skoro podjęłeś decyzję o pozostaniu przy zwykłym Firewire( bo chyba nie chodzi o kartę graficzną???) to może i słusznie w Twoim przypadku. W końcu skoro chodzi i dobrze chodzi- to po co zmieniać :) Mój Edius DVX też wielu efektów RT nie realizuje, ale mam nadzieję ze coś jesze z niego da się wykrzesać...

pzdr! Nixi

sobota, 21 kwietnia 2007, 11:55
Nowy
Nowy

Tak, chodzi właśnie o kartę graficzną a dokładnie o podgląd na TV. Z firewire korzystam tylko przy zgrywaniu. Polecam takie rozwiązanie bo przez firewire podgąd ma opóźnienie.

sobota, 21 kwietnia 2007, 13:08
Nowy
Nowy

Tak, chodzi właśnie o kartę graficzną a dokładnie o podgląd na TV. Z firewire korzystam tylko przy zgrywaniu. Polecam takie rozwiązanie bo przez firewire podgąd ma opóźnienie.

Miałem podobny problem przy Raptorze RT 2 max. wymieniłem płyte główną procesor, grafike i nie miałem podglądu w okienku programu (Edius).
Dopiero wymiana grafiki pomogła.Podmieniałem chyba ze 4 płyty graficzne GF 7300, 7600 itp i dopiero zwykły Radeon dał rade.

czwartek, 26 kwietnia 2007, 20:20
Stały bywalec
Stały bywalec

Teoretycznie każda z wymienionych kart powinna w 100% chodzić poprawnie, może zbyt mało czasu poświecono konfiguracji ?

pzdr! Nixi[/quote]

piątek, 27 kwietnia 2007, 10:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]