Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 05:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Problem z przechwytywaniem 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Problem z przechwytywaniem
Witam Przez jakiś czas miałem przerwę w filmowaniu, ale teraz z okazji urodzin mojej córki wziełem się za to ponownie. Niestety przy próbie zrzucenia materiału na dysk w celu utworzenia płyty DVD wynikł problem. Wiem, że było to już nie raz to poruszane, ale żaden z wątków mi nie pomógł. W skrócie chodzi o to, że komputer nie wykrywa kamery. Dodam że jeszcze kilka miesięcy temu wszystko działało bez zarzutu - w tej chwili pracuję na identycznej konfiguracji kompa, nic nie było wymieniane. Do tej pory po uruchomieniu kamery w trybie odtwarzania Pinnacle Stduio odpalało się automatycznie. W tej chwili tak nie jest. W menadżerze urządzeń karta sieciowa 1394 i kontroler hosta NEC IEEE 1394zgodny z OHCI są włączone i wg zapewnień systemu działają prawidłowo. Po ręcznym uruchomieniu Pinnacle i przejściu do przechwytywania otrzymuje komunikat mówiący o tym, że niestety ale kamery ni ma ;) Jakiś czas temu wyłaczyłem kilka usług działających w tle, które wg zapewnień specjalistów były zbędę a zrzerały sporo pamięci. Może była wśród nich jakaś usługa odpowiadająca właśnie za przechwytywanie przez 1394. Czy wogóle jest taka usługa? Jeżeli tak to jak się nazywa? Naprawdę nie wiem co jeszcze można sprawdzić. Proszę o pomoc. Dzięki ;)

wtorek, 20 marca 2007, 19:46
Moderator
Moderator

Znam dwa sposoby mogące pomóc w tej sytuacji, (choc nie zawsze). Odinstaluj kontroler firewire (w menedżerze urządzeń) i zrestartuj komputer. Gdy to nic nie da, zmień kabelek firewire. Jakość końcówek 4 pin w tych kabelkach, to ostatnio ich pieta achillesowa. Co do usług, to poza związanymi z Plug & play nic mi do głowy nie przychodzi, a i to nie wiadomo czy słusznie.

środa, 21 marca 2007, 09:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]