Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 21:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Pomóżcie - jak zgrywać filmy na PC bez straty jakości 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Pomóżcie - jak zgrywać filmy na PC bez straty jakości
Mam kamerę Sony DCR TRV18 i następujące problemy. Jak kamera się porusza następują przeskoki pomiędzy klatkami, w efekcie film jest 'szarpany' tak jakby coś nie nadążało z zapisywaniem na dysk, może to jest kwestia RAMu? Druga rzecz to duże ziarno w obrazie na monitorze, ale to już chyba kwestia samego monitora i pamięci video w komputerze, to nie jest dla mnie aż tak istotne.
Wyczytałem w Forum, że może to byc problem z przeplotem.
Jak i gdzie ustawia się ten przeplot? Czy są to jakieś parametry ustawialne, czy tylko On/Off ?
Zamierzam robić montaż obrazu w PC-cie i nagrywać to na płyty DVD i odtwarzać za pomocą standardowego odtwarzacza DVD na telewizorze.
Bardzo proszę o polecenie mi:
- Jakiegoś programu do montażu (mam PixelA(Sony dołączany wraz z kamerą), ale z tego co piszą w forum to chyba jest byle co)
- Nagrywarki do PC wraz z oprogramowaniem

Mój PC to 1,2 GHZ 128MB RAM (czy to nie za mało?)
Mam kartę Fire Wire Avacsa, kupioną w Media Markt.
Najważniejsze jest dla mnie aby nie stracić na jakości obrazu poprzez te wszystkie operacje, jakośc prosto z kamery jest wyśmienita.

Dzięki z góry za odpowiedź,
Pozdrowienia
Leszek.

poniedziałek, 28 kwietnia 2003, 14:25
Nowy
Nowy

Z oprogramowania do przechwytywania i montażu polecam Adobe Premiere. Sam mam problem z jakością ale zwalam to na słabą konfigurację komputera. Więcej nie mogę pomóc. (na Premiere mam najlepszą jakość)
jacek

poniedziałek, 28 kwietnia 2003, 20:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Ram i dysk
Witaj

Procek jest OK. Spokojnie nadąży. Mam Durona 1,2 i wyrabia się bezdyskusyjnie.
Mam wątpliwości co do Ramu i dysku. 128MB to niewiele dla pożeraczy ramu jakimi sa Windek (jakiego używasz?) oraz programy do montażu.
Osobiście mam 384MB.
Co do dysku to zgrywam na stosunkowo mały ale bardzo szybki dysk. WD Caviar 40GB 7200obr i 8MB cache. Tego typu dyski radzą sobie nieźle ze wszystkim.

Jeśli masz dostęp do Ulead VideoStudio w wersji 7 to możesz popróbować zgrywamć film nie w avi ale bezpośrednio do VCD/DVD. UVS7 umozliwia coś takiego. Procek sie wyrobi, a dysk bedzie mnie obciążony.

Co do ziarna to z tym może być różnie. Może filmowałeś w ciemnym pomieszczeniu? Na monitorze komputerowym, który działa progresywnie nie dość że widać przeplot, to na dodatek wszelki szum w obrazie jeszcze bardziej kłuje w oczy. Pozatym szumek zawsze będzie z powodu kompresji DV która idealna nie jest (wywodzi się z mjpeg'a).

A tak w ogóle to mam nadzieje że wykonałes podtsawowe czynności typu defragmentacja dysku, włączenie DMA dla dysku i wywalenie niepotrzebnych programów z pamięci...

Pzodrawiam

emes

wtorek, 29 kwietnia 2003, 10:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]