Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 07:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 karta video czy TV ???????????? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post karta video czy TV ????????????
Jestem po nieudanej współpracy mojego kompa i systemu z kartą DC10+.
Za skarby świata całego nie chciała współpracować i już , więc ją sprzedałem . Ale nadal chce zgrywać materiał z analogowej kamery VHS-C . Ostatnio próbowałem z kartą TV Pixelwiev . Materiał w ten sposób uzyskany pozostawia wiele do życzenia ( AVI) . Mam pytanie : czy warto mi kupić inną kartę TV pozwalającą zgrywać materiał do formatu MPEG I/II . Czy w ten sposób uzyskam lepszą jakość??? . Jaką kartę kupić ?????? Dodam jeszcze , że zależy mi na wypaleniu płytek w formacie S-VCD do odtwarzania w stacjonarnym DVD . Przy montażu wykorzystuję Pinnacle Studio 8 .
Proszę o fachową poradę i wskazówki . Pozdrawiam i z góry dziękuję . TOOMECKI

toomecki@wp.pl

wtorek, 6 maja 2003, 09:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Karta TV
Napsałeś że materiał zgrany kartą PIxelView pozostawia wiele do życzenia.
W jakiej rozdzielczości zgrywałeś, jakim kodekiem, jak długi film?

Druga sprawa to to ile masz kaset do przegrania?
Jesli kilka to nie ma sensu kupować karty Video a zwykłą TV i nad nią trochę popracować.
Jesli masz całą górę kaset to może ma to jakiś sens.
Uważam że z karty TV można sporo wycisnąć - kwestia tylko programu do zgrywania i driverów do karty. Oryginalne (w moim przypadku też PixelView) z reguły ograniczają możliwości karty w celu uproszczenia jej obsługi - po drugie nie grzeszą stabilnością.
Więc używam uniwersalnych sterowników do karty TV, które pracują idealnie.
Do zgrywania używam VirtualDuba albo UleadVideoStudio 7.0.
VirtualDub gdy chcę poeksperymentować z rozdzielczościami, kodekami (bezstratnie lub Divx) itd. A UVS7 gdy komputer robi za magnetowid i nagrywam programy TV do SVCD lub VCD (można też do DVD z całkiem niezłym skutkiem).
Oczywiście jakość zależy od źródła więc nagrywanie zaszumionych filmów ze zwykłej anteny na niewiele się zdaje - za to dużo lepiej to wygląda przy np Cyfrze+ gdzei cieżko odróżnić oryginał od tego co puszczę sobie później z dysku.

emes

PS. Jesli masz jakieś wątpliwości jak i czym ściągać, albo skąd wziąć drivery to daj znać na priv.
PS2. Przy Duronie 1200 nie mam ograniczeń jesli chodzi o format filmu. Zarówno VCD, SVCD jak i DVD UVS koduje mi w locie bez gubienia klatek i w max. jakości. Oczywiście koder mpeg2 w osobnych programach do konwersji typu ProCoder jest lepszej jakości, ale myślę że jesli chodzi o szybkość i efekt końcowy to UVS7 radzi sobie bardzo dobrze.

wtorek, 6 maja 2003, 10:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Im wiecej artykulow czytam tym mniej wiem, wiec dlatego chcialbym poznac Wasza opinie i prosic Was o pomoc (przeszukalem to forum ale satysfakcjonujacej odpowiedzi nie znalazlem). Mam zamiar kupic tania (200-300 PLN) karte tv, ktora sluzyla by mi do zgrywania na dysk. Material zródłowy jest b. dobrej jakosci (z cyfrowego tunera tv-sat). Jaką kartę byscie mie polecali ? Zalezy mi na jak najlepszej jakosci obrazu (pare dobrych lat temu mialem karte Zoltrix i pamietam ze obraz nie był zadowalajacy - moze sie cos zmieniło od tego czasu ?). Z góry dzieki za pomoc.

środa, 18 czerwca 2003, 21:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]