Teraz jest środa, 26 września 2018, 14:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Z DV do PC 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Z DV do PC
Witam !
Od niedawna mam kamerę Sony DCR-TRV250 (Digital 8) i chciałem zacząć zgrywać nagrany materiał na PC. Zależy mi na jakości nagrania, bo zamierzam filmy zapisywać w formacie DVD.
Nie mam pojęcia, czy mystarczy mi najprostszy i najtańszy kontrolwe FireWire, czy muszę kupić specjalnie do tego celu kartę do montaż nieliniowego. Z góry mówię, że nie należę do osób z wypchanym portfelem.
Ktoś na forum powiedział, że do przechwycenia wystarczy zwykły kontroler FireWire.
Moje pytanie wobec tego - jakiego kodeka używać, który jest najlepszy?

Moja konfiguracja sprzętowa jest następująca:
Pentium IV 2,53 GB, 256 MB RAMBUS 1066,
Płyta główna ASUS PT4 533 C,
Karta graficzna Matrox 550 DualHead
Porty USB 1.1 i USB 2.0

Proszę o radę z góry dziękując.

środa, 7 maja 2003, 10:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Karta
No cóż - karta wystarczy. Najzwyklejsza. Nie ma ona wpływu na jakość. Jest to kontroler, podobnie jak kontroler twardego dysku czy USB. Nie ma on wpływu na przesyłane dane, a jedynie umożliwa podłącznie urządzenia i sterowanie nim.
Osobiście uzywam karty Mint za 75PLN która z powodzeniem zgrywa materiał. Jesli chodzi o kodek to masz dwie możliwości. Zrzucać film do avi w formacie DV gdzie 1 godzina zajmuje 13GB. Masz wtedy pełną kontrolę nas tym co robisz - możesz taki film montować itd do woli.
Drugie wyjście - jesli to co masz na kamerze chcesz od razu wrzucać na DVD, to możesz w programie np Ulead Video Studio 7 przechwytywać do mpeg2 (DVD) lub mpeg1 (VCD) bez konieczności przewalania gigabajtów w lewo i w prawo. Oczywiście takiego materiału już nie zmontujesz - albo będzie to niewygodne - o utracie jakości nie wspominam.

Pozdrawiam

emes

PS. Kartę Fire wire można kupić droższą. Z oprogramowaniem. Bo tak naprawdę tym się one różnią od OEMowego kontrolera kupionego często bez pudełka za 100PLN lub taniej. Jest to jakies wyjście jesli program dołączony do kontrolera jestr czegoś wart, albo można np. zrobic tani upgrade do najnowszej wersji. Jesli tak nie jest to jest to bezsensu.

środa, 7 maja 2003, 13:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Oczywiście zwykły kontroler wzupełności wystarczy.
Przy Twoim procku możesz sobie pozwolić na wiele. DVD powinno się tworzyć w czasie rzeczywistym.
Jakość jaką uzyskasz po przekodowaniu na DVD według mnie jest super wiec życzę miłej zabawy.

środa, 7 maja 2003, 14:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post karta DV
Dzięki za odpowiedź.

Czy karta Mint za 75PLN o której była mowa nie spowoduje tzw. wąskiego gardła i tym samym "skoków" zgrywanego materiału, czy jest to bardziej zależne od magistrali płyty głównej?
Mam Seagate Baracuda IV 7200 obr/min, UDMA 100
Słyszałem, że do transferu pełnego Pal potrzeba ok. 35Mb/s

środa, 7 maja 2003, 15:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ????????
Oczywiście że nie.
To tylko kontroler. Jesli obsługuje prędkości 100, 200, 400Mbitów to nie widzę problemu. A że wszystkie to obsługuja to już inna sprawa.

PS. Zaczną się wkrótce pojawiać FW o predkości 800MBitów... Oczywiście zgodne w dół. Ale nie ma to żadnego znaczenia...

środa, 7 maja 2003, 16:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Karta Mint
Do emes

Gdzie można kupić katrę Mint, o której mi mówiłeś - może na jakiejś stronie inyt. ??

piątek, 9 maja 2003, 14:29
Nowy
Nowy

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=12723855 Ja tutaj kupiłem! działa super...

środa, 14 maja 2003, 01:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
kartę MINT możesz kupić w firmie MALIBU PC : http://www.malibupc.pl. Sam kupiłem niedawno i działa bez zastrzeżeń. Polecam

środa, 14 maja 2003, 11:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post mint
Najtaniej karty fire wire mozna nabyć w Tarnowie.
Firma BS Komputery sprzedaje kontrolery MINTa z kabelkiem FireWire ! w cenie ok. 79PLN
http://www.bsmultimedia.com.pl

środa, 14 maja 2003, 13:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czyli jak ja kupie panasonica cyfrowke mini dv to bede musial dokupywac jakies karty itp zeby zgrac z kamerki na dysk ? a nie wystarczy odpowiednie wejscie na karcie graficznej ?

sobota, 17 maja 2003, 23:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]