Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 13:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 zgrywanie Video na karcie TV opartej o chipset CX23881 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post zgrywanie Video na karcie TV opartej o chipset CX23881
:( Proszę o pomoc. Szukałem inforamcji w różnych miejscach - również na forum ale niewiele znalazłem. Kupiłem kartę TV Prolink PixelView Play TV HD opartej na chipsecie CX23881. Okazuje się że VirtualDub pokazuje błąd przy próbie uruchomienia opcji Capture Avi. Opcje rejestratora dostarczanego z kartą sa beznadziejne! Nie można wybrać ani kodeka do kompresji przechwytywanego materialu ani innych. Czy sa programy do przechwytywania obrazu które wykorzystuja ten chipset? A może można to zrobić np . w VirtualDubie, ale jak?. Wcześniej miłem kartę też prolinka ale opartą o chipset BT-878 i VDub bez problemu rozpoznawał urządzenie przechwytujące, czemu nie można zrobić tego przy pomocy tej karty?

środa, 7 maja 2003, 14:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Uniwersalne drivery
Nie wiem czy to możliwe, bo chipset jest nowy, ale może warto przetestować karte z uniwersalnymi driverami ze strony
http://sourceforge.net/projects/btwincap/
W końcu 881 jeśli chodzi o funkcje to poprawiona wersja 878. Chyba że Conexant dokonał rewolucji i nowy chip jest zupełnie inny i nie kompatybilny z niczym innym...

Drivery opisane są jako 848/878 więc nie ma tam mowy o 881, ale może warto wystosować zapytanie do twórców, czy przewidują dodanie obsługi nowego chipsetu.

emes

środa, 7 maja 2003, 14:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
8O Dzięki za szybką odpowiedź. Spróbuję tak zrobić i dam znać co z tego wyszło

środa, 7 maja 2003, 14:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Daj sobie narazie spokój z Virtualdubem, pewnie w jednej z nowszych wersji zaimplementuja pełną zgodność z 881. A narazie zainstaluj iuVCR. Gwarantuje już nigdy nie wrócisz do nagrywania w Virtualdubie. Co do zgodności to będzie działał napewno bo właśnie mam w kompie pożyczonego prolinka HD i działa jak burza.
Pozdrawiam.

niedziela, 18 maja 2003, 20:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Faktycznie Iu VCR jest niezły na moim Duronie 800 pracuje w pełnym PAL-u prawie bez gubienia klatek na kodeku PiC Motion JPG! Dobrze spisuje się również WIN DVR niestety obsługuje tylko kodek MPG2 (VCD, DVD). Problem z VirtualDubem wynikał jak się okazało z tego że moja karta TV pracuje na sterownikach WDM, których VirtualDub nie obsługuje

czwartek, 29 maja 2003, 14:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Problem z VirtualDubem wynikał jak się okazało z tego że moja karta TV pracuje na sterownikach WDM, których VirtualDub nie obsługuje

Napisałem mojej karcie TV( PixelView TV HD) ponieważ jestem autorem pytania tylko zapomniałem się zalogować. Inny program który można rozważyc do zgrywania to polski Ferro, choć nie przekonałem sie do niego do końca.
Przy okazji Divix 5.05 wywala jakiś błąd przy próbie kompresji np matraiłu zgranego kodekiem PIC Motion JPG. Wersja 5.02 Divix-a, nie robi problemów

czwartek, 29 maja 2003, 15:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]