Teraz jest czwartek, 19 kwietnia 2018, 15:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Studio DV czy DV+ 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Studio DV czy DV+
Planuje zakup niedrogiej karty do obróbki video oraz przy okazji zalezy mi na analogowym wyjściu video. Rozważam STUDIO DV lub STUDIO DV+. (ewentualnie coś innego ale nie wiem co) Jakie jest lepsze rozwiązanie:
- STUDIO DV i karta graficzna z TV-OUT-em (pare groszy zostaje w kieszeni) czy
- STUDIO DV+.
Czy ktoś mi może polecić konkretny typ płyty głównej na której w praktyce zostały sprawdzone te karty i chodzą bez problemów?
Na co jeszcze zwracać uwage przy wyborze zestawu komputerowego do współpracy z tymi kartami.

wtorek, 7 maja 2002, 10:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post RE: Studio DV czy DV+
Olej analogi w karcie DV, bo zapłacisz za gadżet. Olej też jakiekolwiek karty z TV-Out. Ja mam Studio DV (koszty wersji OEM są naprawdę nieduże). Zaktywowałem wejście DV w kamerze i bez problemu mogę zrzucać gotowy materiał na kamerę w formacie DV, oraz przez kamerę po chinchach lub S-VHS na co chcę. Zresztą najlepiej jak zaktywujesz sobie wejście DV w kamerze, ponieważ jak będziesz zgrywał materiał na VHS to jakość DV pójdzie ci w tyłek. Materiały zgrane na DV (na kamerę) masz w pełnej jakości a jak potrzebujesz innego formatu to zgrywasz kiedy chcesz

wtorek, 7 maja 2002, 12:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post RE: Studio DV czy DV+
Aha jeszcze odpowiedź na drugi kawałek pytania.
Co do płyty głównej to najlepiej jak będzie z Intelem i standardowymi Chipsetami (na pewno będzie pracować). Dla pewności możesz sprawdzić na http://www.dystrybucja.ksk.pl (znajdziesz tam przy opisie karty listę kompatybilności). Co do reszty elementów to... procesor jest już mniej ważny a najważniejszą sprawą jest dysk (szybki i duży). Najlepiel ATA-100 7200rpm o pojemności pow. 30GB (DV to 200MB na minutę materiału, a trzeba to liczyć razy 2,5 - materiał wejściowy, pliki tymczasowe przy montażu, pliki wynikowe). Pamięci jak najwięcej (nie dotyczy to już karty lecz chodzi o komfort pracy - 256 MB to już w miarę komfortowa praca). Reszta to już właściwa konfiguracja (od tego zalezy wydajność systemu).

wtorek, 7 maja 2002, 13:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Karta DV+
Używam karty DV+, miałem taki sam dylemat. Posiadam kartę graficzną Asusa z wyjściem i wejściem telewizyjnym. Obraz z tego wyjścia TV jest kiepskiej jakości i ma inną rozdzielczość obrazu, nie nadaje się to do zgrywania materiału. Wyjście DV możesz uaktywnić, ale musisz się liczyć z utratą gwarancji na kamerę. Ja mam gwarancję na 2 lata i dlatego kupiłem kartę DV+. Jeśli nie masz gwarancji to tańszym rozwiązaniem będzie karta DV i uaktywnienie wyjścia w kamerze. Jeśli chodzi o sprzęt polecam płyty pod Intela. W chwili obecnej mam Athlona, też chodzi, ale musiałem zainstalować patcha, chipset KT133A. Występuje jednak załamania w obrazie, przy zgrywaniu w najwyższej rozdzielczości, jednak jak pracowałem na płycie z intelem było podobnie. Myślę, że to wina magistrali PCI. Ważny jest dysk, ale większość nowych występujących obecnie na rynku przerasta nawet potrzebny poziom prędkości transweru danych. Moim zdaniem minimalny rozmiar dysku to 40 GB. Jakbyś miał jakieś szczegółowe pytania to podaje email: pilnik@alpha.net.pl

środa, 8 maja 2002, 12:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]