Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 19:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 wina karty czy systemu 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post wina karty czy systemu
Kupiłem kartę DV500 DVD. Niestety mam z nią problem (chodzi mi o dzwięk). Problem jest taki że do póki jest jedna lina audio to jest OK. Chodzi dokładnie o wyciszanie i zgłaśnianie dzięku audio. Na jednej lini jest OK. Dokładam 2 i 3 jakieś mp3. Jeszcze przez chwilę wszystko działa. Dzwięk na 1 lini zostaje wyciszony na drugiej się zgłaśnia. I nie wiem dlaczego w pewnym momencie przestaje to działać. Dzwięk idzie na full. 1 i 2 linia audio odtwarzane są jednakowo głośno. Więc robię restart komputera. I czasami na chwilę pomaga a czasami jest tak nadal. To jest ciekawe że jak kopiowałem 10 razy obrobiony film , to raz idzie dobrze a drugi raz dzwięk jest taki sam na jednym poziomie wszystkie linie. Czy to wina karty ? !!!!

Reszta sprzętu wydaje mi się w porządku. Płyta Asus P4PE (nowy bios wgrałem), karta Radeon 9500 Pro, 512 Mb Ram Kingstoon, 2 szybkie dyski, PIV 2.4 GHz. Na płycie jest jeszcze modem i to wszystko. Wyjecie modemu nic nie daje. System mam XP prof. (bo taki kupiłem więc nie będę zmianiał na inny, tym bardziej że u znajomych jest wszystko OK, Premier 6.5). Sterowniki 4.5.

Raz zmieniłem na Premiere 6.0 i stery 4.01 ale efekt ten sam. Direct 9.0.

Gdy uruchamiam Premiere to przez chwilę znika na początku obraz z ekranu (objaw jakby było mało pamięci a grafa ma 128 Mb - też dziwne).

Zainstalowałem raz Edition DV (na próbę) , to miałem problem z dolnym paskiem narzędzi. Jak na niego wjeżdzałem myszką to wskakiwał mi pasek od Windowsa XP. I tak na przemian się pojawiały , więc stwierdziłem że tak nie da rady pracować i go wywaliłem.

Jakim innym programem mógłbym sprawdzić czy karta DV500 jest w porządku. Wezmę zrobię jakiś projekt, i pobawię się dzwiękiem (zanim ją oddam do reklamacji) ?
Proszę o pomoc w tej sprawie.

poniedziałek, 19 maja 2003, 10:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]