Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 05:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jak poprawnie zainstalować kartę MATROX RT X10? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jak poprawnie zainstalować kartę MATROX RT X10?
Witam serdecznie. To forum jest moją ostatnią deską ratunku. 1,5 roku temu kupiłem kartę Matroxa RT X10. Próbowałem ją zainstalować sam, ale ta próba zakończyła się fiaskiem. Skorzystałem również z pomocy profesjonalnego informatyka który od podstaw po sformatowaniu dysku zainstalował najpierw Premiere 1.5 potem kartę MATROXA. Niestety po uruchomieniu Premiera program nie wykrywa karty. Nie wiem co z tym dalej zrobić, karta leży od 1,5 roku a ja nie mogę zabrać się za montowanie. Mój komputer:

Procesor: Intel Pentium 4 1.5 Ghz
Pamięć Ram: 1500 MB
Płyta Główna: VIA Chipset P4X266-8233
Karta Graficzna: Matrox G550

Może mój komputer nie spełnia wymagań sprzętowych, może wymaga specjalnych ustawień, nie wiem, jeśli ktoś może pomóc bedę wdzięczny.

poniedziałek, 31 grudnia 2007, 05:28
Moderator
Moderator

Nie wierzę, że profesjonalny informatyk jak go nazwałeś zainstalował wpierw Premiere, później kartę - przecież należy odwrotnie!!! Premiere musi zintegrować się z ustawieniami, kodekami itp. jakie wprowadza do systemu owa karta.
Jeśli nadal nie będzie ona rozpoznawana musisz zmienić slot w który jest włożona.
Pozdrawiam gorąco

poniedziałek, 31 grudnia 2007, 08:28
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie wiem dokładnie jak to jest z kartą Matrox, ale wiem na pewno jak
miałem (mam) kartę DV.now to Adobe Premiere instalowało się pierwsze (koniecznie) a kartę wideo najlepiej 2, 3 slot.
Po zainstalowaniu Premiere program widział już kartę. Później sterowniki do karty i program do przechwytywania fast.forward.
I taką kolejność trzeba było zachować.
Wiem, że to stara karta, ale może coś trzeba podobnie zrobić.

poniedziałek, 31 grudnia 2007, 10:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wpierw instalujemy adobe premiere a potem kartę bo ona jest potem instalowana w premierze jako plugin Problem u Ciebie może wynikać ze złego skonfigurowania biosu, sprawdź też kompatybilność płyty główne na stronie producenta tam jest wszystko podane dla różnych płyt kart graficznych itp Może to też problem systemu operacyjnego
A i jeszcze jedna ważna rzecz aby skorzystać z dobrodziejstw karty należy projekt tworzony przez premiere stworzyć jako matrox rtx a nie avi

poniedziałek, 31 grudnia 2007, 12:28
Moderator
Moderator

miałem (mam) kartę DV.now to Adobe Premiere instalowało się pierwsze (koniecznie)

Znam tę kartę bardzo dobrze, przesiadłem się z niej na zwykły kontroler FireWire pamiętam jakie było moje zdumienie, gdy okazało się, że ów kontroler za 50zł (wtedy) potrafi lepiej pracować niż praca z DV.now. Specyfika karty DVnow jest nieco inna, sterownik jest wprowadzany przy instalacji programu obsługującego fast forward tam faktycznie była ważna instalacja Premiere przed nią, gdyż program ściśle się integrował z obecnym w systemie Premiere, potrafił exportować wprost na timeline wykorzystując transiton Premiere itp. Znalazłem pamiętam wtedy masę rozwiązań poprawiających pracę DVnow, jak i możliwość dowolnej kolejności instalowania karty i programu do edycji (chętnie wymienię się doświadczeniami).
Reasumując:
- karta powinna być rozpoznawana nawet bez wcześniejszej obecności programu do edycji video.
Pozdrawiam gorąco

poniedziałek, 31 grudnia 2007, 16:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]