Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 02:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 RTX100 czy Canopus 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post RTX100 czy Canopus
jo:))
Mam pytanko do grupowiczow. Jestem na kupnie jakies karty video do kwoty 6000zlotych. Zastanawiam sie nad matroxem RTX100 lub Canopusem DVStorm2. Czy ktos moze mnie oswiecic co lepiej kupic ?

wtorek, 3 czerwca 2003, 14:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re
Witam,
Moim zdaniem lepszym wyborem jest karta Canopusa.
Nie zamykasz się tylko do Adobe Premiere. Możesz edytować video praktycznie na każdym programie edycyjnym ! (Avid, Speed Razor, Vegas, Edius i inne...) Masz także możliwość przycięcia materiału, dodania np. napisów i reeksport już w MPEG-2 ! To znacznie oszczędza czas. Oraz dodatkowo możliwość przechwytywania materiału z 3 źródeł w jednym czasie. Jako bonus kultowa stabilność Canopusa.
RT.X100 jest kartą dobrą, ale lepsze jest wrogiem dobrego....
Pozdrówka.

wtorek, 3 czerwca 2003, 21:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post re
Witam! Canopus DV Storm 2 działa o ile mi wiadomo z Programem Adobe Premiere i Edius o pozostałych nie słyszałem i nie jest to możliwe, a jeśli już to na zasadzie samego kontrolera 1394.
Edycja ma MPEG2 ma wątpliwą wartość ponieważ wymaga ponownego eksportu materiału-czasowo więc wychodzi czasowo na to samo jak poprawki na projekcie i ponowny eksport do MPEG2.
Z nowymi sterownikami RTX100 Xtreme jest nie do pobicia. Bez porównania większe możliwości pracy w czasie rzeczywistym , 18 parametrowa kontrola kolorów, super idealny slow motion, podgląd w czasie rzeczywistym nielimitowanej liczby ścieżek, a co więcej nowe sterowniki do RTX100 są za darmo, do wowych wersji Explodów Canopusa trzeba ciągle dopłacać.

pozdrawiam

środa, 4 czerwca 2003, 19:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re
Hmm,
Tak się składa, że oprócz sprzedaży kart video, także filmujemy i następnie montujemy filmy. Gdyby karty Matroxa były takie dobre to nic nie stałoby na przeszkodzie abyśmy ich używali do postprodukcji.
I muszę przyznać, że w chwili kiedy RT.X100 ukazał się na polskim rynku (sierpień 2002) faktycznie zainteresowaliśmy się tym produktem i sam zmontowałem na tej karcie kilka filmów i reklamówek.
Ale ciągle poszukując lepszych rozwiązań sięgneliśmy po Canopusa i co tu dużo mówić to właśnie ta karta powaliła nas na kolana możliwościami.
Każdy co naprawdę montuje i to dużo (a nie tylko sprzedaje jak kolega Stępień) jest w stanie docenić jej możliwości.
Ale mając "klapki na oczach" nic dziwnego, że z uporem maniaka ciągle powtarza to samo....
Prawda jest taka - lepsze jest wrogiem dobrego.....
Na potwierdzenie tych słów:
http://www.canopus.com/US/pdf/DVStorm_vs_RTX100.pdf
http://videosystems.primediabusiness.co ... /index.htm
http://www.canopus.com/US/pdf/rev-storm.pdf
http://www.pcpro.co.uk/reviews/reviews_ ... index.html

Pozdrówka.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 9 czerwca 2003, 21:38 przez Bogusław Spala, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 5 czerwca 2003, 08:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post re
Witam ponownie,

Nie wiem co może być żenujące w podawaniu faktów. Szkoda że kolega Bogdan dysponuje tylko angielskojęzycznymi porównaniami w dodatku super tendencyjnymi (zwłaszcza canopusa !)
Pełne porównanie można sobie przeczytać (po polsku panowie !) na stronie http://www.softstudio.z.pl w menu porównania. J na dokładke prosze sobie poczytać artykuł Technologia Flex 3D gdzie dokładnie jest opisane dlaczego RTX100 tak daleko zostawia w tyle Canopusa.

Mam nadzieje że te informacje pomogą w wyborze sprzętu.

Kart video Matroxa używam od prawie czterech lat i zawsze był to sprzęt który możliwościami wyprzedzał konkurencje.

czwartek, 5 czerwca 2003, 09:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post matrox
dzien dobry,
dlugo sie zastanawialem, czy wziac udzial w tej przepychance, ale niech tam. Tak sie sklada Panie Stepien, ze poskladalem komputer z karta matrox 2500..... I moje problemy sie zaczely.... Po wielu wizytach w Krakowie, rece mi opadly a jak sie zdazylem zorientowac wielu innym klientom takze.
Zapraszam wszystkich na form http://www.filmowiec.pl a zobaczycie moi kochani jaka tam opinia o p. Stepieniu i jego wiedzy w temacie....

czwartek, 5 czerwca 2003, 10:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post re
Dobry dzień,

Tak się składa Panie Piotrze Legieć że ma Pan strasznego pecha.
Po pierwsze prowadzimy bazy swoich klientów i Pan w nich nie figuruje.
A Pana osoba po kilku wizytach w Krakowie na pewno byłaby nam znana.
Po drugie nie ZNAM ani jednej osoby która nabyła u nas komputer z kartą RT2500 i nie byłaby z niego zadowolona.

Zestawy z RT2500 cechuje wręcz wzorcowa stabilność pracy.
W ciągu 4 do 5 godzin jesteśmy w stanie doprowadzić do idealnej pracy każdy źle poskładany zestaw (w tzw. profesjonalnych firmach) z RT2500.

Jeżeli naprawde Pan istnieje (w co bardzo wątpie) to zapraszam do odwiedzenia naszego serwisu. No cóż ,wygłaszanie opinii bez pokrycia to przywilej każdego forum. Jeżeli by Pan jeszcze umiał powiedzieć co Pana boli (oprócz rąk od opadania) to może mógłbym jakoś Panu pomóc - w końcu po to jest to forum.

czwartek, 5 czerwca 2003, 17:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: re
Bogusław Spala napisał(a):
Witam,
Moim zdaniem lepszym wyborem jest karta Canopusa.
Nie zamykasz się tylko do Adobe Premiere. Możesz edytować video praktycznie na każdym programie edycyjnym ! (Avid, Speed Razor, Vegas, Edius i inne...) Masz także możliwość przycięcia materiału, dodania np. napisów i reeksport już w MPEG-2 ! To znacznie oszczędza czas. Oraz dodatkowo możliwość przechwytywania materiału z 3 źródeł w jednym czasie. Jako bonus kultowa stabilność Canopusa.
RT.X100 jest kartą dobrą, ale lepsze jest wrogiem dobrego....
Pozdrówka.

Mam pytanie co do Canopusa, czy rzeczywiście są sterowniki do Speed Razora?

poniedziałek, 9 czerwca 2003, 11:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bardzo w to wątpie. Na stronie Canopusa nie ma o tym żadnej wzmianki.
Speed Razor czy Avid to bardzo drogie programy i żaden z producentów na pewno nie uwierzy że ktoś kupi sobie legalny soft za cene przekraczającą o wiele wartość samej karty DVStorm. (cena Speed Razora to około 2000 USD).

pozdrawiam

poniedziałek, 9 czerwca 2003, 15:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re
Witam,
Wcale nie pisałem, że Canopus DVStorm 2 posiada sterowniki do wszystkich programów edycyjnych..., tylko, że może z nimi współpracować, a to zasadnicza różnica. Sterowniki dedykowane są w obecnej wersji do następującego oprogramowania: EDIUS, StormEdit, Adobe Premiere 6x.
Pozdrówka.

poniedziałek, 9 czerwca 2003, 19:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
"Możesz edytować video praktycznie na każdym programie edycyjnym ! (Avid, Speed Razor, Vegas, Edius i inne...) ".....

Współpracować może też kontroler 1394 za 60 zł tylko co z tego wynika ?

Trzymajmy się faktów Panowie, sprzęt i oprogramowanie to jedna całość.
Znowu wracamy do Adobe Premiere (może nie jest taki zły) albo softu za 2000 USD do którego nie ma sterowników.

poniedziałek, 9 czerwca 2003, 20:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dziekuje za wziecie udzialu w dyskusji. Zdecydowalem sie na Canopusa bo wydaje sie ze jest karta duzo lepsza i lepiej oprogramowana od matroxa. Kupilem w BEIKSIE http://www.beiks.com.pl za cene 4600 zl.
Ludzie ! Karta jest fantastyczna !!!!!

poniedziałek, 9 czerwca 2003, 21:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kupiłem Matroxa Rt X100 , ściągnałem najnowsze sterowniki - Xtreme.
Ludzie ! Karta jest przefantastyczna !!!!

wtorek, 10 czerwca 2003, 18:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
hehehe, a ja se kupilem kontroler firewire za 70 PLN i jest najlepszy !!!

wtorek, 10 czerwca 2003, 22:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Matrox kontra Canopus
Widzę, że mocno zaiskrzyło na tym forum. Canopus kontra Matrox ... ciekawy pojedynek, chociaż zastanawiam się nad jednym faktem. Skoro ten Matrox jest taki "kiepski", to skąd te ponad kilkadziesiąt nagród na całym świecie. Zwłaszcza za innowacyjną skalowalność możliwości realtime, jaką daje bardzo pomysłowa technika "Power of X". Im mocniejszy procek, tym większe możliwości czasu rzeczywistego! Matrox, to nie tylko rynek kart półprofesjonalnych. Pamiętajmy o takich produktach, jak rodzina kart broadcast serii Digisuite LX, LE i MAX (sam mam okazję pracować na tych kartach, ale również i na innych klasy broadcast ... ). To już pochwała nie montażystów wesel i komunii, lecz poważnych producentów z branży telewizyjnej. Pamiętajmy o relacji ceny do, nie tylko możliwości, ale i jakości uzyskiwanych efektów i ostatecznej oceny zmonotwanego materiału. W karcie rtx100 widać dużo zapożyczeń z technologii stosowanej w broadcastowej rodzinie DigiSuite, co może tylko podnieść atrakcyjność tego produktu. Nie będę wyrażał swojej bezpośredniej opinii na temat kart konkurencji. Kazda jest bowiem na swój sposób dobra. Pamiętam jednak, że to raczej pojawienie się nowych produktów Matroxa wywoływało lekkie zamieszanie w szeregach konkurencji, która później w pośpiechu proponowała swoją alternatywę. A co od stabilności, powiem jedno. Nikt, kto nie będzie stosował się do zaleceń producenta, nie złoży stabilnej maszyny do NLE i jak wiemy nie jest to tylko kwestia sterowników. Z mojej strony ( i nie tylko mojej) osobiście polecam Matroxa, jako bardzo solidne narzędzie do profesjonalnego montażu nieliniowego. Pozdrawiam!

wtorek, 23 września 2003, 15:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona