Teraz jest środa, 26 września 2018, 10:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 3-Monitory! 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post 3-Monitory!
Witam...chcialem sie dowiedziec czegoś na temat podlaczenia 3 monitorkow! na jakiej zasadzie to sie odbywa? potrzebuje jakiegos TripleHead2G??? zalezy mi zeby na jednym monitorku miec full podglad http://www.videoequipment.com/images/matrox_RTX2.jpg ???? Czekam na odp i pomoc!

niedziela, 28 grudnia 2008, 13:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: 3-Monitory!
najprościej dwoma kartami graficznymi, ale to rozwiązanie matroxa 2go jest bardzo dobre i działa, sprawdzane z premiere,

pozdrawiam
Muchomor

niedziela, 28 grudnia 2008, 14:29
Moderator
Moderator

Przy kartach Radeon jest to nawet warunek podstawowy, bo współczesne sterowniki Catalyst maja programowe ograniczenie do dwóch monitorów (lub monitora i telewizora), żeby nie robić konkurencji kartom Fire, tego samego producenta. Mogą to być dwa różne Radeony, nawet jeden może być karta zintegrowaną jak to ma miejsce w notebookach serii Puma na przykład. Jednak żeby Radeony pokazywały obraz inny na każdym z trzech monitorów, nie mogą być na ten czas połączone w CrossFire. W kartach Fire, Quadro do Nvidii i we wszystkich Matroxach sterowniki pozwalają na uzyskanie pulpitu rozszerzonego na try ekrany z jednej karty graficznej, o ile tylko ma ona fizycznie więcej niż dwa wyjścia na monitory. Nie wiem jak jest w tej chwili w GeForce Nvidii.

niedziela, 28 grudnia 2008, 15:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

maciekamator napisał(a):
Witam...chcialem sie dowiedziec czegoś na temat podlaczenia 3 monitorkow! na jakiej zasadzie to sie odbywa? potrzebuje jakiegos TripleHead2G??? zalezy mi zeby na jednym monitorku miec full podglad http://www.videoequipment.com/images/matrox_RTX2.jpg ???? Czekam na odp i pomoc!

Przy karcie Matroxa RT.X2 jest to bardzo łatwe do uzyskania.
Dwa monitory są podłączone do wyjść DVI-D Twojej karty grafiki ( nVidia, ATI), natomiast trzeci jest podłączany do wyjścia DVI-D które znajduje się na "śledziu" karty RT.X2. Z tego to gniazda uzyskujesz bezpośredni podgląd na to co wyedytowałeś w Adobe Premiere ... Tego gniazda nie posiadają wersje RT.X2 LE oraz RT.X2 SD.

niedziela, 28 grudnia 2008, 15:19
Bywalec
Bywalec

jesli chodzi o karte czy warta jest tej kasy X2? czy cos innego dobrego poszukac jesli chodzi o $ max mam do wydania 7tys ....co sadzicie?

niedziela, 28 grudnia 2008, 19:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dwa radeony spiete w crossfire daja sie dowlonie konfigurowac na 4 monitory, 3 monitory i telewizor itd, tryb crossfire dziala tylko przy wlaczonym jednym monitorze po prostu, nie ma zadnego ograniczenia w sterownikach

poniedziałek, 29 grudnia 2008, 03:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tylko spróbuj na radeonie tak skonfigurować kartę by mieć na wyjściu z niej podgląd z Adobe Premiere ... :lol: A pytającemu chyba o to chodzi skoro podaje linka do tej fotki:

http://www.videoequipment.com/images/matrox_RTX2.jpg

poniedziałek, 29 grudnia 2008, 11:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

na 3 monitor mam puszczony podglad z karty montazowej z premiera, vegas konfiguruje sobie okna dowolnie, nie widze zadnego problemu :lol:

poniedziałek, 29 grudnia 2008, 12:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a czy Premiere (w wersji dla Windows) ma mozliwość pełnoekranowego odtwarzania dodatkowym wyświetlaczu? raczej nie wiec tam zostaje opcja karty montażowej....

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:20
Bywalec
Bywalec

wiec jaka opcja pozostaje? tylko Matrox ? jesli chodzi o AdobE?

środa, 31 grudnia 2008, 16:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja z Premierem uzywam karty Intensity Pro, dwa radeony daja mi 4 monitory do pracy a karta dodatkowo podglad po hdmi albo analogu na dowolne urzadzenie, poza tym firewire przez kamere na telewizor, praktycznie wszystkie mozliwe konfiguracje wchodza w gre

środa, 31 grudnia 2008, 16:14
Bywalec
Bywalec

1. Jesli choodzi o nVidie moze byc x2? czy tylko ATI ?
2. Gdy robiz 4 monitory to dzieliz normalnie pulpit ale jak wykonasz full podgląd w Premiere na jednym z tych 4 monitorow

środa, 31 grudnia 2008, 16:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

z Premiera podglad fullscreen daje mi karta intensity pro - po kablu hdmi jest podlaczony monitor(telewizor full hd) , nie wiem czy cos zmienili z wersji CS4 zeby dalo sie skonfigurowac podglad tak jak w vegasie, sprawdze w nowym roku

środa, 31 grudnia 2008, 16:57
Bywalec
Bywalec

jeszcze pozostaje TripleHead :) ale zawsze lepiej miec karte :D niewiem jak to jest Aja ale cena tez <szok>

środa, 31 grudnia 2008, 17:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sprawdzilem , po problemie, Premiere CS 4 w playback prefs ma opcje ustawienia konkretnego monitora na pelnoekrnaowy podglad, moge sobie wybrac dowolny z mojego konfigu (oczywiscie poza tym podlaczonym przez karte montazowa )

środa, 31 grudnia 2008, 18:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona