Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 04:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Problem z przechwytywaniem materiału NTSC 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z przechwytywaniem materiału NTSC
Witam!
Wiem, że podobny temat pojawiał się nieraz na różnych forach, jednak jak dotąd nie udało mi się rozwiązać mojego problemu.

Posiadam kasety VHS z prywatnymi nagraniami w systemie NTSC. Chcąc zarchiwizować te nagrania na płytach DVD zakupiłem urządzenie Moviebox Plus 510-USB z PS12-Plus w komplecie.

Przechwytywanie ze źródeł analogowych w systemie PAL działa bez zarzutu, natomiast materiał NTSC jest widoczny jako czarno-biały.
Urządzenie przechwytujące Pinnacle USB-510 jest podłączone do magnetowidu za pomocą kabla Scart <-> 3xChinch (sygnał video Composite + audio stereo).
Ustawienia PS12:
Źródło przechwytywania ? Pinnacle 510-USB, standard NTSC, opcja ?wejście VCR? włączona
Format przechwytywania ? AVI, kompresja DV, 720x480, 29,97kl/s

Obraz w podglądzie jest stabilny i płynny ale czarno-biały. Ciekawostką jest to że po naciśnięciu STOP na magnetowidzie i ponownie PLAY ? obraz w podglądzie PS jest przez chwilkę w kolorze, po czym przełącza się na czarno-biały.
Magnetowid obsługuje NTSC i po podłączeniu tym samym kablem bezpośrednio do TV obraz jest kolorowy.

Do przechwytywania wykorzystuję laptopa: HP Pavilion dv5, C2D-P7350@2GHz, 3GB RAM, GF9600M-GT, Windows Vista SP1

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

sobota, 24 stycznia 2009, 01:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Problem z przechwytywaniem materiału NTSC
Do zaimportowania filmu VHS NTSC musisz mieć urządzenie /magnetowid, kamera/ w standardzie NTSC a nie magnetowid PAL mający możliwość wysłania obrazu w kolorze na TV PAL.

sobota, 24 stycznia 2009, 20:15
Nowy
Nowy

Post Re: Problem z przechwytywaniem materiału NTSC
Na takie coś nie wpadłem. Faktycznie, odkurzyłem starą kamerę NTSC, podłączyłem i działa. Takie to proste, a ja się tyle nakombinowałem.
Dzięki wielkie za pomoc!

niedziela, 25 stycznia 2009, 00:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]