Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 02:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Renderowanie gotowego filmu w studio 8 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Renderowanie gotowego filmu w studio 8
Mam nastepujacy sprzet :
Karta video dc10+
cpu 2.ghz athlon xp
pamiec 128
grafika 32
dysk 20 gb
Pracuje na programie pinnacle studio 8 i rendering mi zajmuje tyle czasu ze szkoda słów. 2 minuty filmu okolo 30 obrabia kto mi moze cos poradzic bede wdzieczny. Chcialbym aby 2 minuty obrabial 6 minut wtedy bym byl szczesliwy ale jak to zrobic ??

wtorek, 24 czerwca 2003, 00:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Na jakim systemie pracujesz (XP,2000,ME,98),jakie masz studio chodzi mi o wersje (dostępna jest już wersja 8_7_7c.exe ftp://217.96.225.129/pub/sterowniki/studio8/ ),czy masz dysk podzielony na partycje i jaki system plików.
Pozdrawiam

wtorek, 24 czerwca 2003, 10:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post studio8
Hej
Dzieki za odpowiedz, mam win98 a z tymi wersjami to jest masakra mam wszystkie, i 8.0 i 8.5 i tez ta.8.7 na 8.0 nie mozna wstawiac plikow mpg na 8.5 nie mozna kopiowac do innego dokumentu bo sie sypie a 8.7 to tez nie jest najlepiej czesto sie wysypuje. Najstabilniejsza moim zdaniem 8.0 ale te mpgi eh. Dysk mam na jednej partycji z uwagi ze potrzebuje duzo miejsca na film nie wiem czy to dobrze a system plikow taki jaki jest w win98 czyli chyba fat32. Co mi mozesz poradzic ? Dzis doszedlem do tego ze konwerterowalem aviki w dvd coder na mpg i pozniej rendering w studio ale i tak to zajmuje 6x tyle czasu co material. Poza tym co zapisywalem pliki to mi zostawaly przemieniane sceny mialem po koleji 1,2,3 to po ponownym otwarciu 2.3.1 i jeszcze dwojki nie bylo czerwona plansza. Nie wiem co z tym studio8 robic a u Ciebie jak to chodzi poprawnie ?? jaki masz sprzet ? i ile czasu zajmuje Ci rendeing ??
pozdrawiam

wtorek, 24 czerwca 2003, 23:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja pracuje na Celeronie 1,1 GHz/256 MB/GF2MX 32MB/20 GB 7200 tylko na wideo 8 GB na system /WIN XP.Posiadam karte Studio Deluxe v.8 i u mnie renderuje max.3x.Studio czasami potrafi się zaciąć ale to zazwyczaj przy materiałach powyżej 40 min.W twoim przypadku upatruje problem w dysku (masz dysk 5400 czy 7200 i jakie ma UDMA).Na już zrobiłbym defragmetacje dysku albo lepiej format i na nowo system + samo studio i wtedy sprawdzić co się dzieje.
Pozdrawiam

środa, 25 czerwca 2003, 09:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post re
5400 mam dysk i nie wiem nawet czy ma udma myslisz ze to ma znaczenie ?? Mi oczywiscie chodzi o rendering dvd bo na zwykle cd to szybko nagrywa to moze byc. Ale dzis zauwazylem ze jak avika sie przekonwerteruje na mpeg w studio8 to w tedy rendering wlasciwie nic nie trwa. No ale to zajmuje 6x tyle czasu ale nie trzeba juz czekac czy sie zwiesi bo mozna szybko wtedy powtorzyc wypalanie. Tobie ile konwerteruje na mpeg zalozmy 1 mnute filmu ?? jesli mniej to sprawie sobie nowy dysk faktycznie.
pozdrawiam

środa, 25 czerwca 2003, 22:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Twoje UDMA to pewnie 66.U mnie konwertuje 1 minute 3 do 4 min,u mojego kumpla na P4 2,4 GHz/512 Ram/80 GB 7200 8 MB CACHE (tylko na wideo) liczy troche ponad 2 minut na nowym systemie.Ponieważ mój komputer to też nie "rakieta" ,a lubie też pograć itp zrobiłem sobie bekap nortonem ghostem i średnio raz w mięsiącu stawiam go od nowa.Format DVD to MPEG 2 w pełnej rodzielczośći,także jeśli renderujesz najpierw do MPGE (plik zostaje skompresowany) to pozostaje tylko dostosowanie tego plik do systemu zapisu dvd.

czwartek, 26 czerwca 2003, 11:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]