Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 13:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Ati All-in-Wonder 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Ati All-in-Wonder
Witam, :)

CZy warto kupic ATI AiW do sciagania wideo z kamery?? Mysallem o 8000DV lub 9000Pro. Szukalem ale nie ma zbyt wielu informacji z sieci. A moze wystarczy zwykl ViVo na GForce?? A jak juz to czy 8500 czy jednak 9000?

Pozdrawiam :D

tomek

czwartek, 3 lipca 2003, 15:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Miałem Radeona 8500 VIVO specjalnie kupionego właśnie z myślą o zgrywaniu z kamery. Dwa razy kartę reklamowałem ponieważ zgrywanie z kamery nie działało (czarno-biały obraz z dużymi zakłóceniami) i za drugim razem dostałem zwrot pieniędzy za które kupiłem Radeona 9000 Pro ale już bez VIVO. Na czas reklamacji za pierwszym razem miałem postój 2 tyg. ( za drugim razem poprosiłem o kartę zastępczą). Teraz mam Avera TV Studio 303 i kłopoty o których możesz poczytać w innych wątkach. Po przygodach z Radeonem zacząłem się dopytywać i dobrzy ludzie odradzili mi kupowanie tego typu sprzętu ze względu na niską jakość zgrywanego materiału ( z reguły stosowane są przetworniki A/C 8-bitowe). Avera kupiłem bo ma 10-bitowe przetwarzanie A/C (model 303) i
z opini na forum wynikalo, ze jakość będzie dla moich celów wystarczająca. Z tego co na forum można poczytać to każdy szczęsliwy nabywca przestaje być szczęśliwy po pierwszych próbach. Dotyczy to tak kart prostych jak i bardziej zaawansowanych. A to chipset plyty głównej nie jest lubiany przez kartę a to system operacyjny nie taki jaki masz akurat zainstalowany, a to niedjorobione sterownik itd, itp. Nie chciałem cię zniechęcać bo sam się nie poddaję, ale jedynie ostrzec, żebyś się niespodziewał autostrady z reklamy bo to najczęściej droga powiatowa (są czasami lepsze niż wojewódzkie)

piątek, 4 lipca 2003, 11:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki za odrobinę zimnej wody na mą głowę ;). W większości testów i ocen obie te karty są barzdo chwalone, więc myśląc o zmianie grafiki wogóle chciałem upiec dwie pieczenie za jednym razem. Teraz rzeczywiście zaczynam sie zastanawiać.

Pozdrawiam

tomek

piątek, 4 lipca 2003, 14:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie zrozum mnie źle. Same karty grafiki Radeona są dobre ( ja nie narzekam). Radeon 8500 chociaż starszy jest wydajnościowo szybszy niż nowszy 9000 PRO w którym coś dodano ale też trochę wycięto. Wszystko zależy od zastosowania. W sprawie opisywanego przeze mnie feleru VIVO to nie wiem dlaczego miałem takie szczęście (chyba, że karta była tylko na NTSC a mi tego serwis nie chciał powiedzieć tylko wymieniał?. Żałuję, że dokładniej jej nie sprawdziłem, ale minęło). Chciałem Cię tylko uprzedzić, żebyś miał drugą kartę w zapasie ( bo nie każdy sklep daje rezerwową.

piątek, 4 lipca 2003, 15:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sporo wiadomości o zastosowaniu Radeona 9000 Pro VIVO do obróbki video /przynajmniej w wydaniu amatorskim/ można znaleźć na innym forum. Okazuje się że nie jest ON taki zły jeśli bedzie to karta odpowiedniej /czytaj rakomendowanej przez ATI/ firmy z odpowiednimi sterami.
http://www.filmowiec.pl/html/forum3/vie ... 1057154384

lub /i/

http://www.filmowiec.pl/html/forum3/vie ... 1057154384

lub /i/

http://www.filmowiec.pl/html/forum3/vie ... 1056044832

lub /i/

http://www.filmowiec.pl/html/forum3/vie ... 1054720649

Wydaje mi się że tam problem Radeoa został poruszony dość szeroko i wyczerpująco. Moim zdanie wystarczy sam VIVO a nie All in Wonder. Bez tunera jest sporo tańszy. Sam zamierzam kupić 9000 Pro VIVO i dlatego szukałem informacji w różnych miejscach.

sobota, 5 lipca 2003, 06:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dziekuje bardzo :))) za wszelkie informacje :)))

tomek

poniedziałek, 7 lipca 2003, 14:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]