Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 00:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 z DV na Magnetowid 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post z DV na Magnetowid
witam

jestem wielkim poczatkujacym w tej dziedzinie i mam pytanie.

np.
zgrywam film z kamery cyfrowej do komputera przez kartę cyfrową obrobiłem już film i teraz jak przegrać go na kasetę, jak wyjśc z cyfrowej karty na magnetowid, uwzględniając to ze kamera ma tylko wyjście cyfrowe Proszę o odpowiedź na forum lub e-mail irekz@interia.pl :cry:

poniedziałek, 7 lipca 2003, 21:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżeli Twoja karta ma tylko wyjście cyfrowe, a kamera nie ma aktywnego wejścia cyfrowego (aby użyć kamery jako konwertera) to pozostaje ci tylko wykorzystać wyjście z karty graficznej.

poniedziałek, 7 lipca 2003, 21:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post z DV na magnetowid
Karta cyfrowa posiada wyjście cyfrowe tylko jak z takiego wyjścia przejśc na magnetowid nie używając kamery, co jest potrzebne.

I gdy bede wychodzil z obrazem przez TV OUT karty graficznej to nie strace na jakości

wtorek, 8 lipca 2003, 11:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post dv magnetowid
a ha jeszcze jedno gdy bede zgrywal przez Tv OUt to musze puścici film w trybie pełnoekranowym a nie bedzie go przycinalo i z reszta beda czarne paski u gory i na dole. Proszę więc o napisanie jakie są mozliwości przegrania gotowego zmontowanego materiału np. wesela z komputera na magnetowid poprzez kartę cyfrowo a kamera ma tylko wyjście cyfrowe

wtorek, 8 lipca 2003, 12:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie chcę być złośliwy, ale przeczytaj to co wcześniej napisałem. O ile znam się na sprzęcie to jest to jedyne rozwiązanie w Twoim przypadku. No chyba, że zdobędziesz konwerter lub kamerę z aktywnym wejściem DV. Ewentualnie wymienisz swoją kartę cyfrową na taką, która będzie posiadała także wyjście analogowe.
Natomiast czy nie stracisz na jakości zgrywając przez kartę graficzną - tego nie wiem. Dużo tu zależy od klasy posiadanej karty - najprościej - poprostu sprawdzić.

wtorek, 8 lipca 2003, 19:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chyba są takie urządzonka jak konwertery ale one sa dosyc drogie.

wtorek, 8 lipca 2003, 19:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak sa. Szerzej o nich w tescie na stronie. http://dv.swiatobrazu.pl/index.php?subs ... ody1&id=58

Jest od paru miesiecy tez firmy Pinnacle. W najblizszym czasie powinienm sciagnac to do testu.

Ale rzeczywiscie nie jest to tanie rozwiazanie.

wtorek, 8 lipca 2003, 20:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Bywa różnie z wyjście karty graficznej. Gdy miałęm geeforce'a to była tragedia, żeby cokolwiek wyprowadzić na telewizor w przyzwoitej jakości.
Po zmianie na radeona z tv-out (Saphire) jest tak że divx który idzie na kompie przez tv-out do telewizora (magnetowidu) po zastosowaniu odpowiednich sterowników i programu wygląda tysiąc razy lepiej niż film np. w TVP. Może z ostrością idealnie niej jest ale to raczej wina divx'a.
Nie mogę nic powiedzieć o DV bo jak chce przegrać na magnetowid to używam do tego kamery.

wtorek, 8 lipca 2003, 20:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]