Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 14:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Zgrywanie i obróbka w HD 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Zgrywanie i obróbka w HD
Witam. Dopiero zaczynam swoją przygodę z HD. Zacząłem od zakupu CANON XH-A1. Stopniowo chcę zbudować zaplecze do obróbki.

W tej chwili pracuję na karcie Canopus DVX + Edius 4. Czy w tej konfiguracji będzie możliwe choćby zrzucenie materiału HD na dysk przez FireWire? (z tego co wyczytałem na forum, to DVX nie obsługuje HD).

Canopus ma w swojej ofercie karty HDStorm i HDSpark przeznaczone do HD. Z tego co widzę obie dysponują tylko HDMI. W takim razie jak odbywa się zrzucanie materialu HD z kamery na dysk?

sobota, 20 czerwca 2009, 10:35
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Zgrywanie i obróbka w HD
Wystarczy zwykłe WireFire.

sobota, 20 czerwca 2009, 11:04
Nowy
Nowy

niestaty mi sie nie udalo zgrac materialu nagranego w hd przez zwykle zlacze firewire

niedziela, 27 września 2009, 23:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

rbq napisał(a):
niestaty mi sie nie udalo zgrac materialu nagranego w hd przez zwykle zlacze firewire

No to masz problem. Bo na pewno jest to możliwe i odbywa się analogicznie jak SD/DV

środa, 21 października 2009, 13:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

cactus chyba mowisz o materiale hdv a on full hd
"drobna" roznica

środa, 21 października 2009, 13:48
Moderator
Moderator

Nie miałem tej kamery w ręku, ku mojemu żalowi, ale w opisach sklepowych napisali że firewire, w broszurze na stronie Canona również...
PS http://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/viewtopic.php?f=4&t=22803

środa, 21 października 2009, 14:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamera z pierwszego postu to HDV nie full HD z tego co widze w specyfikacji, z niej material wczytujemy po firewire ale.... moze byc wymagany sterownik do kamery zeby ja system zobaczyl

natomiast nie slyszalem zeby sie po firewire wciagalo z jakiejs kamery material full hd, chyba ze na zasadzie kopiowania tak samo jak po usb , kamera jest jako storage widziana, do wciagania materialow full hd to hdmi i komponenty, chyba ze ktos ma jakies inne rozwiazanie to niech napisze

środa, 21 października 2009, 14:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Materiał w wysokiej rozdzielczości z FX1 zgrywam do komputera za pomocą fire-wire i Cyberlink Power Director ,bez instalowania żadnych sterowników czy czegoś tam innego,

środa, 21 października 2009, 19:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

po pierwsze nie kazde kamery potrzebuja specjalnie sciaganych sterownikow, sony pod tym wzgledem niezle wspolpracuje z microsyfem i niektore kamery jak ex3 i jak widac twoja od razu sie instaluja, znajdz sterownik do hdv1000 to pomozesz koledze z forum

po drugie co to jest dla ciebie wysoka rozdzielczosc :)

środa, 21 października 2009, 20:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jeżeli mówimy o wysokiej rozdzielczości to myślę ,że wszyscy mają na myśli 1440x1080 prawda ?

czwartek, 22 października 2009, 10:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

niestety musisz poszerzyc horyzonty

czwartek, 22 października 2009, 10:20
Nowy
Nowy

zeby zgrac z kamerki poprzez firewire trzeba kamerke nastawic na DV i wtedy owszem, ale materialu hd niestety nie...

wtorek, 3 listopada 2009, 01:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie jestem pewien, czy sprawa jeszcze aktualna, w przypadku kamery HDV/DV trzeba ustawić wyjście sygnału na AUTO albo HDV, można skorzystać z darmowego programu HDVSplit, uruchomić ten program a następnie podłączyć kamerę przez Fire-Wire - program powinien ją wykryć, wskazć katalog docelowy i zgrywać z podziałem na sceny lub bez. Program daje podgląd przy zgrywaniu.

wtorek, 3 listopada 2009, 09:25
Moderator
Moderator

Port HDMI służy do transmisji cyfrowego sygnału video (tylko video) o wysokiej rozdzielczości na ekran, zgrywanie z kamery odbywa się drogą cyfrową (audio video) przez port fire wire, kamera rejestruje obraz anamorficzny 1440X1080, który za sprawą interpolacji w/g definicji PAR tworzy na ekranie obraz o pełnej rozdzielczości 1920X1080.
Nie wierzcie w to, że kamera rejestruje ful HD, bo to "bzdury na patyku", obecnie sprzęt video, ma tak zmyślne metody oszukańcze, aby na jak najmniejszej matrycy rejestrować obraz rzekomo pełnej rozdzielczości, że klient zwiedziony wyczytanymi parametrami, często przekręconymi w wyjaśnieniach łudzi się, że kupuje nie wiadomo co, a niestety prawda jest inna.
Tommyboy przełącz w menu kamery na transmisję do wyjścia fire wire jako HD, zainstaluj i uruchom darmowy programik do zgrywania o nazwie HDsplit (maleństwo bardzo proste).
Jeśli chcemy bawieć się w pełną rozdzielczość, bez PAR pracujemy na łączach komponentowych, ale to temat na wyższą dyskusję nie przydatną tu większości.

wtorek, 3 listopada 2009, 21:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Montażysta Darek A. napisał(a):
kamera rejestruje obraz anamorficzny 1440X1080, który za sprawą interpolacji w/g definicji PAR tworzy na ekranie obraz o pełnej rozdzielczości 1920X1080.
Nie wierzcie w to, że kamera rejestruje ful HD, bo to "bzdury na patyku", obecnie sprzęt video, ma tak zmyślne metody oszukańcze, aby na jak najmniejszej matrycy rejestrować obraz rzekomo pełnej rozdzielczości, że klient zwiedziony wyczytanymi parametrami, często przekręconymi w wyjaśnieniach łudzi się, że kupuje nie wiadomo co, a niestety prawda jest inna.

MDA mz 100% racji.
Generalnie kamery FULL HD z przedziału amatorskiego/konsumenckiego charakteryzują się tym, że mają Full HD czyli 1920x1080 kwadratowych pixeli (PAR 1,0) ale na wyjściu HDMI, żadna z nich nie posiada matrycy takiej rozdzielczości. Obraz full HD jest tam uzyskiwany poprzez jego elektroniczne przetwarzanie (m. innymi skalowanie) w taki sposób, aby na wyjściu uzyskać Full HD i mamić tym parametrem klientów nie mówiąc nic o innych istotnych parametrach. Przecież o jakości obrazu nie decyduje jedynie jego rozdzielczość, o najważniejszych parametrach w tej klasie sprzętu z reguły się nie pisze, za to bardzo nośnym hasłem jest np. ZOOM x800

środa, 4 listopada 2009, 09:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona