Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 00:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 chcę kupić kamere na miniDV - którą +komp=filmiki na CD jak? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post chcę kupić kamere na miniDV - którą +komp=filmiki na CD jak?
mam wybrane kamerki samsung VDP26i,33i, JVC GRD 70,50 , Cannon MV 500 i Sony DCR TRV 14,19 lub SHARP VLNZ 50,100 którą wybralibyście i jaką wybrać co zrobić żeby to wszystko mi ładnie działało z kompem i żebym mógł spoko to zgrywać na CD - Córeczka misięjuż za kilka dni urodzi chcę mieć to wszystko na krążkach ..ludziska pomóżcie bo czeski w kwestii kamer , na co patrzeć na co nie jak to połączyć co dokupić , co dająw standardzie , np ładowarkę do akumulatora lub inne ile to kosztuje?HELP

wtorek, 8 lipca 2003, 22:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
To zapytanie powinieneś zadać w dziale Kamery Video. A tak mozesz się nie doczekac odpowiedzi zwłaszcza jak się córeczka pospieszy. Przeglądnij tamten dział bo wydaje mi się, że na niektóre rodzaje kamer się tam pojawiały.

środa, 9 lipca 2003, 10:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja osobiście zainwestował bym w Sony,żadna kamera nie ma takiej jakości obrazu co Sony.

czwartek, 10 lipca 2003, 06:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja osobiście zainwestował bym w Sony,żadna kamera nie ma takiej jakości obrazu co Sony.

trochę przesadzasz.a co z panasonikiem :-)

czwartek, 16 grudnia 2004, 02:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zasadniczo trudno doradzić. Wymieniłeś 4-ch producentów i 9 modeli, rozrzut dość duży. Przy wyborze modelu kamery skłaniałbym się ku temu żeby zrobić to metodą eliminacji. W mojej subiektywnej ocenie wybierałbym wśród
Canon, Panasonic, Sony (kolejność alfabetyczna). Przygotuj sobie pomocniczą tabelę gdzie porównasz podstawowe parametry wybranych modeli (zajrzyj na strony producentów). Po wyborze np. 3-ch kamer idź do sklepu (najlepiej jakieś Centrum Handlowe np. Media Markt lub Euro AGD RTV) i tam organoleptycznie posprawdzaj sobie te kamery. Tam sprzedawca odpowie Ci co jest w standarcie do danej kamery. Najlepiej wysłuchaj opini kilku sprzedawców, poczytaj w interesującym Cię dziale na Forum. Wiem, że kosztuje to trochę czasu ale trudno jest jednoznacznie doradzić. Opinię wyrób sobie sam.
Jeśli chodzi o sprzęt komputerowy to np. :
procesor 2.0 GHZ, twardy dysk 7200 obr/min, RAM 512 MB, kontroler IEEE 1394 (na płycie lub karta PCI), nagrywarka CD ( VCD, SVCD, DivX) lub DVD
jeśli mają być to nagrania DVD, oprogramowanie do montażu wideo (patrz dział Systemy Edycyjne) i jeszcze dobrze skonfigurowany OS itd.
To tak po krótce.
Zapraszam do lektury na Forum. Na tą przygodę potrzeba bardzo, bardzo dużo wolnego czasu czego raczej za miesiąc Ci zabraknie.
Pozdrawiam.
PS.
Zajrzyj :
http://www.cdrinfo.pl/artykuly/premiere1/strona2.php
http://www.swiatobrazu.pl/index.php?s=467

czwartek, 16 grudnia 2004, 10:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja doszukałem się 5-ciu producentów (bez panasia). ale pewnie tylko dlatego, że mam dziś więcej czasu.
Rada, którą CI dał Marys, abyś udał się do sklepów by je sobie pooglądać jest dobra, zrób wcześniej większa selekcję, bo w jednym sklepie może nie być wszystkich wymienionych przez Ciebie modeli, może być kłopot z porównaniem.
Napisz proszę czego oczekujesz od kamery, co oprócz robienia filmu dziecku, pomiń na razie cenę (choć wiem, że jest ważna).
Czymś się kierowałeś wybierając te modele. Potrafisz powtórzyć co w każdym z nich widziałeś?

Jeśli chodzi o markę, to skłaniałbym się raczej ku Sony. Sony HC14 jest niezła, ale tyle razy już ja polecałem na forum, że jeszcze wyjdzie, że jestem jej sprzedawcą. He, he.
Mariusz

czwartek, 16 grudnia 2004, 13:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolego Mariuszu : Zwracam honor, 5-ciu producentów, moje przeoczenie.
Ja też skłaniałbym się do wyboru firmy Sony ale jest to moja subiektywna ocena (taką kamerę posiadam). Zapewne Canon i Pannasonic mają ciekawe produkty w swojej ofercie
nie pomijając innych.
Należy przede wszystkim wziąść pod uwagę optykę, mechanizm, dostępność funkcji ustawianych ręcznie, trwałość, serwis, gwarancję. Wstępna selekcja napewno zawęzi wybór modelu i pozwoli dokanać trafnego wyboru.
Są to może lakoniczne stwierdzenia ale uważam iż nie można oczekiwać podania konkretnego modelu a jeżeli już to opinię na ten temat należy sobie wyrobić samemu.
Pozdrawiam.
PS.
W kwestiach technicznych zwróciłbym uwagę na taki szczegół jak aktywne wejście DV (to się niekiedy przydaje)

czwartek, 16 grudnia 2004, 13:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]