Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 22:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Co zyskuję z kartą matrox rt.x2 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Co zyskuję z kartą matrox rt.x2
Kieruję pytanie do użytkowników Matroxa. Napiszcie proszę co faktycznie zyskaliście używając karty w porównaniu z kompem bez niej na pokładzie.

Moje sugestywne odczucia:
- kilka fajnych presetów (np. old movie, sepia, artefakty na filmie, 3d move and scale)
- masa problemów z przejściem na windows 7

Czego się spodziewałem:
- przyśpieszenia pracy zarówno przy renderowaniu jak i szybkości pracy z materiałem w wysokich rozdzielczościach - jak dla mnie totalny brak różnicy

Mając AE można sobie zrobić old movie, sepię i inne w prosty sposób i poprzez dynamic link po prostu nakładać. Nie widzę w obecnej sytuacji sensu trzymania tego ustrojstwa. Wyprowadźcie mnie proszę z błędu.

http://www.serwisweb.pl

niedziela, 6 września 2009, 03:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Co zyskuję z kartą matrox rt.x2
Ja zrezygnowalem z pracy na kartach RT po Raptorze RT, moim zdaniem to byla ostatnia karta, ktora bylo sens trzymac, bo rzeczywiscie dawala takie RT ktorego inaczej nie dalo sie osiagnac sila samego proca i pluginow.
Aktualnie widze zastosowanie dla kart RT w jednym przypadku, 4 i wiecej kamer. Pakiety takie jak Magic Bullet, Vitascena praktycznie na kazdy material video nakladaja filtry w czasie rzeczywistym zaprzegajac do tego karte graficzna, co wiecej pojawiaja sie enkodery korzystajace z grafiki ktore daja tegiego kopa. Mowiac szczerze zamiast karty HD RT wolalbym zainwestowac w magnetowid cyfrowy (wszystkie mi potrzebne we/wy i down i upscaling materialow HD) oraz jakies szybkie rozwiazanie do dyskow (jest ich sporo ale jesli ktores z nich oferuje dobre transfery i komfort pracy to cena powala)

niedziela, 6 września 2009, 11:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
Ja zrezygnowalem z pracy na kartach RT po Raptorze RT, moim zdaniem to byla ostatnia karta, ktora bylo sens trzymac, bo rzeczywiscie dawala takie RT ktorego inaczej nie dalo sie osiagnac sila samego proca i pluginow.
Aktualnie widze zastosowanie dla kart RT w jednym przypadku, 4 i wiecej kamer. Pakiety takie jak Magic Bullet, Vitascena praktycznie na kazdy material video nakladaja filtry w czasie rzeczywistym zaprzegajac do tego karte graficzna, co wiecej pojawiaja sie enkodery korzystajace z grafiki ktore daja tegiego kopa. Mowiac szczerze zamiast karty HD RT wolalbym zainwestowac w magnetowid cyfrowy (wszystkie mi potrzebne we/wy i down i upscaling materialow HD) oraz jakies szybkie rozwiazanie do dyskow (jest ich sporo ale jesli ktores z nich oferuje dobre transfery i komfort pracy to cena powala)

A co mi da karta RT w przypadku 4 kamer, że upatrujesz w tym przypadku ich przydatności?

niedziela, 6 września 2009, 17:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no rozumiem ze majac pip z 4 zrodlami i pozakladanymi efektami , mam real time editing i podglad

niedziela, 6 września 2009, 20:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
no rozumiem ze majac pip z 4 zrodlami i pozakladanymi efektami , mam real time editing i podglad

No tak wyświetlać, wyświetla, ale aby to uruchomić to trzeba mieć potwora pod maską, bo zwykły procek tego nie uciągnie.

niedziela, 6 września 2009, 21:45
Stały bywalec
Stały bywalec

To ja Ci konkretnie odpowiem do czego ją wykorzystuję:
1-podgląd timeline na TV, widzę efekt końcowy
taki sam jak klient u siebie
2-bardzo wygodny montaż krótkich form filmowych
3-błyskawiczny eksport materiału z timeline do formatu SD lub HD bez używania upierdliwego Adobe Media Encodera

i na tym się kończy lista plusów :)

montaz dłuższych filmów na RTX2 to nieporozumienie, przymula premiera dosyć poważnie. Ja montuję takie rzeczy na presetach adobowych po czym przenoszę projekt do sekwencji matroxowej, bo wypluwa materiał błyskawicznie. (2 godz montażu w jakieś 7-10 min)

poniedziałek, 5 października 2009, 23:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no to poza wlasciwie tym szybkim exportem nic nie daje a ja z kolei chcialbym zobaczyc jakosc pliku wynikowego bo 2 godziny w 7 minut to jakos podejrzanie krotko

wtorek, 6 października 2009, 09:25
Stały bywalec
Stały bywalec

Tu nie ma żadnego haczyka :) Jak masz szybkie dyski (ja mam sata w raidzie) to po prostu jest to szybkość kopiowania plików, bo matrox nie rekompresuje pliku tylko kopiuje jeśli materiał i plik wynikowy jest w tym samym formacie. Oczywiście jeśli na materiale jest dużo filtrów to idzie troszką wolniej ale i tak szybciej niż z premiera.

Zapomniałem jeszcze o jednej zalecie matroxa, to skalowanie HD i SD w rt. Można sobie swobodnie przerzucać i używać pliki bez przeliczania

wtorek, 6 października 2009, 11:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

aha czyli jednak zadna rewelacja, bo eksportowanie calego materialu do jednego pliku nawet na bazie kopiowania dysk-dysk mozna zastapic pluginem ktory generuje plik (kiedys w canopus edicie nazywal sie reference avi) skrot bazujacy na materiale zrodlowym i przeliczeniach

a matrox jest supeeeeer generuje 2 godziny materialu w 7 minut..... po czym okazuje sie ze nie generuje tylko kopiuje o ile plik wynikowy zgadza sie z kodekiem projektu ale filtry i tak przelicza

materialy hd i hdv mozna sobie miksowac w dowolnym projekcie premierea i jak sensowanie organizujesz prace to do dwoch layerow z roznych dyskow (nie uzywam raidow) chodzi rt na zwyklym quadzie a przeliczam je dopiero robiac export

wtorek, 6 października 2009, 12:13
Stały bywalec
Stały bywalec

mała nieścisłość, matrox nie przelicz filtry (swoje) one też są w rt, miejsca w których są one użyte eksportują się troche wolniej (nieznacznie)

drugie wyjasnienie, nieważne w jakim formacie masz pliki źródłowe, jeśli sekwencja jest np DV PAL 16x9 a klipy źródłowe na niej są w HDV to eksport do tegoż samego DV PAL 16x9 śmiga własnie jak przy kopiowaniu plików

natomiast zamiana formatów idzie mniej więcej połowę wolniej

wtorek, 6 października 2009, 13:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"mała nieścisłość, matrox nie przelicz filtry (swoje) one też są w rt, miejsca w których są one użyte eksportują się troche wolniej (nieznacznie)" - chyba nie rozumiesz zasady dzialania swojej wlasnej karty, oczywiscie ze filtry sa RT ale przy generowaniu pliku na dysk musza byc przeliczone (nie wiem co to znaczy nieznacznie- dla mnie to zaden pomiar)

na tej samej zasadzie dzialaja juz chyba wszystkie programy lacznie z ediusem, vegasem i premierem, pluginy typu vitascene czy magic bullet ponadto zwalniaja procesor i filtry rt nakladaja z uzyciem gpu.
wlasciwie liczy sie szybkosc generowania materialu z timeline do mpega 2 albo mp4 czy avchd, kolejne sciezki video z filtrami to zadna rewelacja bo przy dzisiejszych systemach ktore maja 4,8 czy 16 rdzeni robi to "gole" oprogramowanie bez matroxa

wtorek, 6 października 2009, 14:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja po wywaleniu matroxa dopiero jestem teraz happy. Wszystko działa szybciej, to przeliczanie do dvd to między bajko można sobie wsadzić. Bez matroxa przelicza o 20% szybciej, nie mówię już że po przełączeniu się pomiędzy przeglądarką a premiere z matroxem na pokładzie zatrybienie premierki trwała około 5 sekund, teraz nie mam z tym problemu. Wiele niuansów mogę wymienić które przemawiają na niekorzyść matroxa.

wtorek, 6 października 2009, 14:33
Bywalec
Bywalec

Kupiłem tą karte wraz z komputerem pare tygodni temu w firmie Softstudio i podziele się paroma uwagami. Karta jest REWELACYJNA po prostu .
Działam na Premierze Pro CS3 i tutaj uzyskałem 8 ścieżek DV wideo w czasie rzeczywistym , nakładając dodatkowo kilkanaście filtrów . Wszystko idzie bez liczenia od razu na podgląd na TV lub plazme.
Jeśli chodfzi o HDV to są 3 ścieżkiw RT , troche mniej bo wiadomo że to materiał skompresowany.
Mnóstwo dodatkowych i ciekawych filtrów, bardzo rozbudowana korekcja kolorów, wiekszość funkcji premiera przejmuje karta i pracuje się w czasie rzeczywistym.
Idealnej jakosci podglad na plazme po komponencie. Bardzo szybkie kodowanie do Mpeg2 .
Plusów jest naprawde mnóstwo. Praca idealnie stabilna.Nie ma porównania do pracy na samym Premierze bez karty. Polecam każdemu użytkownikowi Premiera.

wtorek, 20 października 2009, 11:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

co to znaczy ze uzyskales 8 sciezek video w RT ? poukladales je jedna na druga czy masz rownoczesnie 8 pipow na ekranie z filtrami ?
z jednego dysku ? czy z macierzy ?

moj premiere od kiedy w 4.1 spowolnienia i pzyspieszenia robi RT, wyrabia 11 sciezek video bez matroxa ale nie mowie o 11 pipach tylko kilka zrodel filmowych (nie wiecej niz 4) oraz kompozycje graficzne , podglad mam po HDMI wiec obraz jest lepszy od komponentow, co do szybkosci exportu , patrz co napisal Primo, moze ty masz jakis kiepsciutki konfig i tylko Matrox Cie ratuje, osobiscie obstawiam encodery ktore licza karta graficzna, przyspieszenie jest ogromne zarowno w przypadku gforcow jak i ati
popracuj roczek na tej karcie i zobaczymy wtedy co powiesz :)

wtorek, 20 października 2009, 11:45
Bywalec
Bywalec

Cytuj:
moj premiere od kiedy w 4.1 spowolnienia i pzyspieszenia robi RT, wyrabia 11 sciezek video bez matroxa

Wszystko musisz liczyć nawet dwie ściezki jak zrobisz bardziej skomplikowany efekt. Nawet Na i7 Quad Core. Nie masz podglądu na TV? Jak sprawdzasz zobraz jak ci skacze i domaga się przeliczania? Słuchaj widze że się kompletnie nie orientujesz w temacie, ja robie wideo profesjonalnie nie dla zabawy. Dla ciebie wystarczy że się coś tam rusza w okienku , ja musze mieć podgląd w 100% jakości. Sorry nie zrozumiemy się bo robisz amatorsko wideo. I nie pisz takich głupot o 11 w rt ścieżkach bo wprowadzasz ludzi w błąd.

Uwaga! post wysłany z Krakowa.
Moderator

wtorek, 20 października 2009, 12:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona