Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 17:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 BT878 Aver TV brak synchronizacji 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post BT878 Aver TV brak synchronizacji
Czesc,
Prosze o pomoc! Od kilku dni probuje na rozne sposoby zrzucic film z VHS na CD. Uzywam karty Aver TV na BT878. Kombinowalem z roznymi driverami pod niemalze wszystkimi dostepnymi programami. Najlepsze efekty mam pod Virtual Dubem. Nie ma problemu z gubieniem klatek. Ale dlaczego dzwiek nie jest zsynchronizowany z obrazem?
Mam kompa Athlona XP 1.7 i szybki dysk, pracuje pod XP. Czy ktos spotkal sie z podobnym problemem. Moze karta jest do bani?
Jakie znaczenie ma wpiecie dzwieku przez karte TV kabelkiem do karty muzycznej? (Z karty TV nie ciagnie dzwieku - sprawdzalem "zrzucajac na slepo")

maciek@bielsko.net.pl

środa, 16 lipca 2003, 08:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jw
A czy zaznaczyłeś w ustawieniach przechwytywania tę opcję?
-Lock video stream to audio

sobota, 19 lipca 2003, 09:37
Bywalec
Bywalec

jesli nie gubisz klatek przy zgrywaniu to najprawdopodobniej problem lezy po stronie karty muzycznej, ktorej zegar taktuje inaczej niz zegar wewnetrzny komputera. znaczy to, ze ustawiajac czestotliwosc probkowania przy zrzurzie np. na 48.000 hz karta przechwytuje w rzeczywostosci dzwiek z czestotliwoscia np. 48.001 hz co przy dluzszej sekwencji prowadzi do 'rozjechania sie' dzwieku i obrazu. lekarstwem na to jest uzycie jednej z modyfikacji virtual dub'a, ktory w locie to koryguje lub po zrzuceniu materialu odseparowanie dzwieku, wrzucenie do edytora dzwieku np. sounde forge i skorygowanie dlugosci pliku dzwiekowego za pomoca nowego 'sampling rate' tak, zeby dzwiek byl zsynchronizowany z obrazem.

środa, 20 sierpnia 2003, 10:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Aver TV - problemy z dżwiękiem
:D Ja cały czas bawię się na AVER TV Studio i VDub wer, 4.13 (i starszych) i na początku też miałem pewne problemy. Możesz przechwytywać dźwięk magnetowidu (myślę że z tym masz problem) nie podłączając wyjścia dźwięku z magn. wej dźwięku w k. TV tylko bezpośrednio do k. Muzycznej i ustawiając właściwości nagrywania (w systemowym regulatorze głośności) na Line-IN (jeśli pod to podłączasz) wtedy odpada też problem zakłuceń wychodzących z karty (u mnie tak jest), w tej chwili działa to tak u mnie :) jeżeli chcesz zrzucać film z tunera katry (nie z wejścia EXT lub S-Video) to niestety ten sposób nie zadziała

wtorek, 26 sierpnia 2003, 00:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]